Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tro-Bro Léon 2019 (1.1)
France  /  22 April

Edition: 36 (205.4 Km)
Winner: VENDRAME Andrea

2018    


Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners







22 April / 205.40 kilometer / Start: 11:40 / Finish: 16:45
Stage results
1. VENDRAME Andrea ANS 05:00:20
2. PLANCKAERT Baptiste WVA 00:00:00
3. VINJEBO Emil Nygaard RIW 00:00:00
4. HARDY Romain PCB 00:00:00
5. CALMEJANE Lilian TDE 00:00:00
6. SARREAU Marc GFC 00:00:00
7. DELAGE Mickael GFC 00:00:00
8. LE CUNFF Kévin AUB 00:00:00
9. DELAPLACE Anthony PCB 00:00:00
10. BACKAERT Frederik WGG 00:00:03
11. GOUGEARD Alexis ALM 00:00:06
12. GERTS Floris TIS 00:00:29
13. STOKBRO NIELSEN Andreas RIW 00:00:35
14. DEMPSTER Zakkari ICA 00:00:35
15. BOUDAT Thomas TDE 00:00:35
16. TAMINIAUX Lionel WVA 00:00:35
17. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:35
18. RUSSO Clement PCB 00:00:35
19. HOFSTETTER Hugo COF 00:00:35
20. JARRIER Benoit PCB 00:00:35
21. MALDONADO Anthony AUB 00:00:35
22. HUREL Tony AUB 00:00:35
23. DERNIES Tom RLM 00:00:35
24. SÁEZ BENITO Hector EUS 00:00:35
25. ROBEET Ludovic WVA 00:00:35
26. LADAGNOUS Matthieu GFC 00:00:35
27. COMBAUD Romain DMP 00:00:35
28. THOMAS Benjamin GFC 00:00:42
29. ANTOMARCHI Julien RLM 00:00:42
30. TOUZÉ Damien COF 00:00:47
31. SWIFT Connor MGT 00:00:55
32. POZDNYAKOV Kirill TIS 00:01:13
33. SISKEVICIUS Evaldas DMP 00:01:31
34. TENNANT Andrew DHB 00:02:16
35. DUPONT Timothy WGG 00:02:39
36. FRAPPORTI Mattia ANS 00:02:39
37. RICHARDSON Alexandar DHB 00:02:39
38. GODON Dorian ALM 00:02:39
39. TURGIS Jimmy VCB 00:02:39
40. BOIVIN Guillaume ICA 00:02:39
41. DE BACKER Bert VCB 00:02:48
42. JOSEPH Thomas TIS 00:02:48
43. GAUDIN Damien TDE 00:03:08
44. JAKIN Alo AUB 00:03:18
45. LAPORTE Christophe COF 00:03:33
46. ARMIRAIL Bruno GFC 00:03:33
47. FILOSI Iuri DMP 00:03:33
48. PICHON Laurent PCB 00:03:33
49. RÄIM Mihkel ICA 00:03:37
50. MAURELET Flavien AUB 00:03:37
51. GÈNE Yohann TDE 00:03:37
52. CLAEYS Dimitri COF 00:03:38
53. MAGNUSSON Kim RIW 00:03:48
54. MORICE Julien VCB 00:03:48
55. VAN MELSEN Kevin WGG 00:03:48
56. SARAMOTINS Aleksejs IPC 00:03:48
57. VEYHE Torkil RIW 00:03:48
58. TZORTZAKIS Polychronis TIS 00:03:50
59. NÖMMELA Aksel WVA 00:03:54
60. WELTEN Bram PCB 00:03:54
61. CHETOUT Loïc COF 00:05:59
62. BRANDLE Matthias ICA 00:06:20
63. VAN GENECHTEN Jonas VCB 00:06:20
64. EL FARES Julien DMP 00:06:20
65. LEDANOIS Kevin PCB 00:06:20
66. DOWNEY Mark EVO 00:06:20
67. STEWART Thomas DHB 00:06:20
68. JAUREGUI Quentin ALM 00:06:31
69. HIVERT Jonathan TDE 00:07:09
70. MCGEOUGH Cormac EVO 00:08:03
71. MORCH KONGSTAD Tobias RIW 00:10:38
72. SOUPE Geoffrey COF 00:10:38
73. GOUAULT Pierre RLM 00:10:38
74. LEROUX Samuel RLM 00:10:38
75. STOCKMAN Abram TIS 00:11:17
76. BARBIER Rudy ICA 00:11:18
77. VALLEE Boris WGG 00:11:18
78. MANZIN Lorrenzo VCB 00:11:18
79. VERMEULEN Emiel RLM 00:11:18
80. DE WINTER Ludwig WGG 00:11:18
81. SPENGLER Lukas WVA 00:11:18
82. LIEPINS Emils WVA 00:11:18
83. CHRISTENSEN Ryan DHB 00:11:18
84. NORSGAARD JØRGENSEN Mathias RIW 00:11:18
85. DUVAL Julien ALM 00:11:18
86. FORTIN Filippo COF 00:11:18
87. RODRIGUEZ RECHE Sergio EUS 00:11:18
88. HUDRY Florian IPC 00:13:24

45 Abandoned
12. DUMOULIN Samuel ALM DNF
17. VANDENBERGH Stijn ALM DNF
23. HOELGAARD Daniel GFC DNF
26. GENIETS Kevin GFC DNF
32. CARDONA TABARES Julián ANS DNF
33. FEDRIGO Leonardo ANS DNF
37. VIEL Mattia ANS DNF
41. LEVEAU Jérémy DMP DNF
43. SCHMIDT Fabien DMP DNF
46. TRARIEUX Julien DMP DNF
54. JOURNIAUX Axel TDE DNF
56. QUEMENEUR Perrig TDE DNF
61. ARISTI GARDOKI Mikel EUS DNF
62. GONZALEZ Mario EUS DNF
63. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS DNF
64. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS DNF
71. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA DNF
76. GOLDSTEIN Omer ICA DNF
81. BROCHNER NIELSEN Nicolai RIW DNF
101. BOECKMANS Kris VCB DNF
102. CAM Maxime VCB DNF
112. SIX Franklin WVA DNF
124. DEVRIENDT Tom WGG DNF
132. KEARNEY Aaron EVO DNF
134. SWEENEY Harrison EVO DNF
135. MESTRE Dominic EVO DNF
141. BOGDANOVICS Maris IPC DNF
142. ISHIHARA Yuki IPC DNF
143. JONES Simon IPC DNF
144. NAVARRO Gauthier IPC DNF
145. PONCE ALVAREZ Samuel IPC DNS
151. CUMING Michael MGT DNF
152. MCEVOY Jonathan MGT DNF
153. LAVERICK Joseph MGT DNF
154. HANDLEY Richard MGT DNF
155. HOLMES Matthew MGT DNF
157. WALKER Joey MGT DNF
162. BARBIER Pierre RLM DNF
175. PAILLOT Yoann AUB DNF
176. FEILLU Romain AUB DNF
184. MANNAERTS Jelle TIS DNF
187. VANTOMME Maxime TIS DNF
192. PATON Alex DHB DNF
196. TOWNSEND Rory DHB DNF
197. WOOD Oliver DHB DNF








--- advertisement ---