Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Istarsko Proljee - Istrian Spring Trophy 2019 (2.2)
(Istarsko proljece-Jadranska magistrala-Istrian Spring Trophy)
Croatia  /  14 March - 17 March

Edition: 59 (480.0 Km)
Winner: GALL Felix

2018    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Vrsar - Oprtalj
16 March / 161.00 kilometer
Stagewinner:03:39:30 GALL Felix
Race leader:07:20:15 GALL Felix

Description
Result

Classification
Stage results
1. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:30
2. OLDANI Stefano ITA KOMETA CYCLING TEAM 3:39:43
3. ROTA Lorenzo ITA BARDIANI CSF 3:39:43
4. ZIMMERMANN Georg GER TIROL KTM CYCLING TEAM 3:39:43
5. SCHLEGEL Michal CZE ELKOV - AUTHOR 3:39:43
6. RAVANELLI Simone ITA BIESSE CARRERA 3:39:43
7. MARTINELLI Ivan ITA D'AMICO UM TOOLS 3:39:43
8. STORK Florian GER TEAM SUNWEB 3:39:43
9. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 3:39:43
10. VALTER Attila HUN CCC DEVELOPMENT TEAM 3:39:43
11. FLUECKIGER Mathias SUI SWITZERLAND 3:39:43
12. RABITSCH Stephan AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:40:07
13. SALZMANN Jodok AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:40:10
14. STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:40:10
15. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 3:40:10
16. CANTON SERRANO Isaac ESP KOMETA CYCLING TEAM 3:40:10
17. COLLEONI Kevin ITA BIESSE CARRERA 3:40:10
18. BARAC Antonio CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:40:10
19. PRIMOŽIČ Jaka SLO 3:40:10
20. LEOPOLD Hans-Jörg AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:40:17
21. MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:40:28
22. CARBONI Giovanni ITA BARDIANI CSF 3:40:30
23. GIGER Fabian SUI SWITZERLAND 3:40:43
24. MOSCA Jacopo ITA D'AMICO UM TOOLS 3:40:54
25. SCHLEMMER Lukas AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:40:54
26. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 3:40:54
27. KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR 3:40:54
28. SCHULTZ Jesper DEN TEAM WAOO 3:40:54
29. BROZYNA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:40:54
30. TSCHERNOSTER Jan GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:41:10
31. HAMPL Petr CZE 3:41:23
32. PÖLL Stefan AUT 3:41:35
33. BURCHIO Federico ITA D'AMICO UM TOOLS 3:41:47
34. KÄßMANN Fabian GER P & S METALLTECHNIK 3:41:47
35. KOROŠEC Rok SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:42:34
36. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:42:34
37. LIENHARD Fabian SUI SWITZERLAND 3:42:34
38. ALBANESE Vincenzo ITA BARDIANI CSF 3:43:15
39. BRKIC Benjamin AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:43:38
40. HOČEVAR Kristjan SLO 3:45:18
41. OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR 3:45:27
42. BÁRTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR 3:45:27
43. PIRIH Aleš SLO 3:45:35
44. RITZINGER Felix AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:45:35
45. HILL Benjamin AUS LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:45:35
46. RABOTTINI Matteo ITA MERIDIANA KAMEN TEAM 3:45:35
47. PALUTA Michal POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:45:35
48. VULCAN Denis Marian ROU GIOTTI VICTORIA 3:45:50
49. REPŠE Uroš SLO 3:45:58
50. FRIEDL Nils AUT 3:46:35
51. HEIDEMANN Miguel GER HERRMANN RADTEAM 3:46:35
52. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:46:35
53. FLUECKIGER Lukas SUI SWITZERLAND 3:46:35
54. SCHORMAIR Fabian GER P & S METALLTECHNIK 3:47:07
55. DINKLER Jonathan GER P & S METALLTECHNIK 3:47:07
56. VEBER Matic SLO 3:47:07
57. SEKANINA Adam CZE 3:47:07
58. PAJEK Luka SLO 3:47:07
59. PROCHÁZKA Michal CZE 3:47:07
60. BOUBAL Martin CZE 3:47:07
61. ADAMIETZ Johannes GER HERRMANN RADTEAM 3:47:07
62. EL GOUZI Omar ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 3:47:07
63. HALLER Patrick GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:47:07
64. THOMSEN Frederik DEN TEAM WAOO 3:47:07
65. HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:47:07
66. PUPPIO Antonio ITA KOMETA CYCLING TEAM 3:48:14
67. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:48:14
68. ZURLO Federico ITA GIOTTI VICTORIA 3:48:14
69. GULDHAMMER Rasmus DEN TEAM WAOO 3:48:48
70. SVENDGAARD Michael Carbel DEN TEAM WAOO 3:48:48
71. SAVINI Daniel ITA BARDIANI CSF 3:49:34
72. ORSINI Umberto ITA BARDIANI CSF 3:49:34
73. STERBINI Simone ITA GIOTTI VICTORIA 3:49:34
74. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP KOMETA CYCLING TEAM 3:49:34
75. LHOMME Léo SUI SWITZERLAND 3:49:34
76. IMHOF Claudio SUI SWITZERLAND 3:49:34
77. AMEZAWA Takeaki JPN LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:50:11
78. SISR František CZE ELKOV - AUTHOR 3:50:15
79. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:50:15
80. GAMPER Patrick AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 3:50:42
81. AUER Daniel AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:50:42
82. BAYER Tobias AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 3:50:42
83. BAJC Andi SLO TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:50:42
84. LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:50:42
85. SCHINNAGEL Johannes GER MALOJA PUSHBIKERS 3:50:42
86. VLČÁK Martin SVK SLOVAKIA 3:51:49
87. ČEMAŽAR Nik SLO 3:51:49
88. MÁLIK Róbert SVK 3:51:49
89. MAYRHOFER Marius GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:51:49
90. ZAHÁLKA Matěj CZE ELKOV - AUTHOR 3:51:49
91. JAKOUBEK TomᚠCZE 3:51:58
92. DALLA VALLE Nicolas ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 3:51:58
93. SONNLEITNER Jonas GER 3:51:58
94. KULHÁNEK David CZE 3:52:41
95. TAGLIETTI Stefano ITA BIESSE CARRERA 3:52:41
96. BRAMATI Tommaso ITA BIESSE CARRERA 3:52:41
97. UMHALLER Thomas AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 3:52:41
98. PICCOT Michel ITA BIESSE CARRERA 3:52:41
99. BELLIA Matteo ITA BIESSE CARRERA 3:52:41
100. KUMP Marko SLO ADRIA MOBIL 3:52:41
101. KVASINA Filip CRO 3:52:41
102. GUARDINI Andrea ITA BARDIANI CSF 3:52:41
103. RAFFAELE Angelo ITA D'AMICO UM TOOLS 3:52:41
104. KUSTADINCHEV Roman RUS D'AMICO UM TOOLS 3:52:41
105. MALGAY Lukas GER 3:52:41
106. HERDEN Benjamin GER 3:52:41
107. VAN ROSSEM Freek NED D'AMICO UM TOOLS 3:52:41
108. HOLLAND Michael AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 3:52:41
109. GRATZER Alexander AUT 3:52:41
110. MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:52:41
111. KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:52:41
112. ECHTERMANN Leon GER HERRMANN RADTEAM 3:52:41
113. HOLLMANN Juri GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:52:41
114. LAKOTA Luka SLO 3:52:41
115. MÜLLER Robert GER 3:52:41
116. POTOČKI Viktor CRO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:52:41
117. GRUBER Pavel CZE 3:52:41
118. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:52:41
119. PER David SLO ADRIA MOBIL 3:52:41
120. OROS Samuel SVK SLOVAKIA 3:52:41
121. ONESTI Emanuele ITA GIOTTI VICTORIA 3:52:41
122. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 3:52:41
123. TRONDSEN Trond Hĺkon NOR TEAM COOP 3:52:41
124. STACCHIOTTI Riccardo ITA GIOTTI VICTORIA 3:52:41
125. ČERNE Gregor Matija SLO 3:53:26
126. RETSCHKE Robert GER P & S METALLTECHNIK 3:53:26
127. HJEMSĆTER Olav NOR TEAM COOP 3:53:40
128. LANGBALLE Johan Tiedemann DEN TEAM WAOO 3:53:40
129. LARSEN Mathias Alexander E. DEN TEAM WAOO 3:53:40
130. AALRUST Hĺkon Lunder NOR TEAM COOP 3:53:40
131. SOTBERG Andre NOR TEAM COOP 3:53:40
132. JUNG Lennart GER HERRMANN RADTEAM 3:53:40
133. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 3:53:40
134. TREUBEL Pascal GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:53:53
135. ČOTAR Luka SLO 3:55:24
136. ČIBEJ Simon SLO 3:55:24
137. SAGADIN Luka SLO 3:55:24
138. JENKO Robert SLO 3:55:24
139. JÄGELER Robert GER P & S METALLTECHNIK 3:55:28
140. NOLDE Tobias GER P & S METALLTECHNIK 3:55:28
141. MÄRKL Niklas GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:55:28
142. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:55:28
143. VIEGAS Daniel POR KOMETA CYCLING TEAM 3:55:58
144. CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP KOMETA CYCLING TEAM 3:55:58
145. ROTTER Michal CZE 3:56:06
146. MAHMIC Nedzad BIH 3:56:43
147. NAGLIČ Rok SLO 3:56:45
148. FRANZ Marcel GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:59:01
149. TAFERNER Stefan AUT 3:59:21
150. MAYER Yannick GER 4:00:25
151. BUDIMIR Kristijan CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 4:00:25
152. DIMA Emil ROU GIOTTI VICTORIA 4:00:25
153. MODLITBA Vojtěch CZE 4:00:25








--- advertisement ---