Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Belgrade Banjaluka 2019 (2.1)
(Beograd-Banja Luka I)
Bosnia  /  18 April - 21 April

(755.0 Km)
Winner: FRANCZAK Pawel

2018    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Bijeljina - Teslic
20 April / 180.00 kilometer
Stagewinner:03:47:27 WIPPERT Wouter
Race leader:11:23:33 GATE Aaron

Description
Result

Classification
Stage results
1. WIPPERT Wouter EVO 03:47:27
2. GROSSER Aaron BAI 03:47:27
3. KUMP Marko ADR 03:47:27
4. STACCHIOTTI Riccardo GTV 03:47:27
5. AUER Daniel MPB 03:47:27
6. FRANCZAK Pawel VOS 03:47:27
7. ANIOLKOWSKI Stanislaw CDT 03:47:27
8. BONIFAZIO Leonardo SAN 03:47:27
9. TOTÒ Paolo SAN 03:47:27
10. KNAUER Florenz HRR 03:47:27
11. FRANZ Marcel HRN 03:47:27
12. BURCHIO Federico AZT 03:47:27
13. DI SANTE Antonio SAN 03:47:27
14. HAMMERSCHMID Marvin CTN 03:47:27
15. BARTA Tomas SKC 03:47:27
16. RYBA Jan ACS 03:47:27
17. MAIKIN Roman MCC 03:47:27
18. OBERSTEINER Florian HRR 03:47:27
19. HATZ Christopher HRR 03:47:27
20. BELLAN Juraj DKB 03:47:27
21. KALABA Ducan NSRB 03:47:27
22. LODERER Timon HAC 03:47:27
23. HOLLER Nikodemus BAI 03:47:27
24. TYRPEKL Karel SKC 03:47:27
25. HOLLAND Michael CTN 03:47:27
26. ESTRADA CELIS Eduardo BSM 03:47:27
27. CAÑAVERAL VARGAS Jonathan BSM 03:47:27
28. RAFFAELE Angelo AZT 03:47:27
29. VALTER Attila CDT 03:47:27
30. GRATZER Alexander NAUT 03:47:27
31. GATE Aaron EVO 03:47:27
32. FEELEY Daire EVO 03:47:27
33. STACHOWIAK Adam VOS 03:47:27
34. JARAMILLO VELEZ Diego Alejandro BSM 03:47:27
35. WOLF Justin BAI 03:47:27
36. HALLER Patrick HRN 03:47:27
37. HOFER Andreas HAC 03:47:27
38. CANECKY Marek DKB 03:47:27
39. CRISTA Daniel GTV 03:47:27
40. PUCCIONI Dario SAN 03:47:27
41. HRINKOW Dominik HAC 03:47:27
42. JENKO Robert NSLO 03:47:27
43. TYBOR Patrik DKB 03:47:27
44. TRACZ Szymon CDT 03:47:27
45. VEBER Matic NSLO 03:47:27
46. KALOJIROS Tomas ACS 03:47:27
47. SALZMANN Jodok MPB 03:47:27
48. GUY Timothy LGS 03:47:27
49. PRAH Aljaz LGS 03:47:27
50. KOLB Stefan MPB 03:47:27
51. OROCITO Franco AZT 03:47:27
52. HOLLMANN Juri HRN 03:47:27
53. LICHNOVSKÝ Ludek SKC 03:47:27
54. GROSELJ Matic LGS 03:47:27
55. DURIC Dorde NSRB 03:47:27
56. SKOK Anze LGS 03:47:27
57. PACURAR Vlad-Lucian GTV 03:47:27
58. BRANDLMEIER Stefan HRR 03:47:27
59. WALKOWIAK Kacper CDT 03:47:27
60. FILUTAS Viktor NHUN 03:47:27
61. SCHURAN Michal ACS 03:47:27
62. DINA Marton NHUN 03:47:27
63. SCHINNAGEL Johannes MPB 03:47:27
64. MONK Cyrus EVO 03:47:27
65. GRUBER Julian CTN 03:47:27
66. KATRASNIK Gasper ADR 03:47:27
67. MORENO Johan BSM 03:47:27
68. GONCZI Gergo NHUN 03:47:27
69. HILL Ben LGS 03:47:27
70. RUCIGAJ Ziga LGS 03:47:27
71. HERNANDEZ GOMEZ Brayan BSM 03:47:27
72. QUIROZ AYALA Oscar Adalberto BSM 03:47:27
73. SZATMARY Andras NHUN 03:47:27
74. HAMMERSCHMID Raphael CTN 03:47:27
75. SCARTEZZINI Michele SAN 03:47:27
76. MUDGWAY Luke EVO 03:47:27
77. PLUCINSKI Leszek VOS 03:47:27
78. STROKAU Vasili MCC 03:47:27
79. VAS Balázs NHUN 03:47:27
80. FETTER Erik NHUN 03:47:27
81. SCHLEMMER Lukas MPB 03:47:27
82. FIALA Petr ACS 03:47:27
83. LAKOTA Luka NSLO 03:47:27
84. TSCHERNOSTER Jan HRN 03:47:27
85. VESELINOVIC Dusan NSRB 03:47:27
86. SALVIETTI Niccolò SAN 03:47:27
87. HOCEVAR Kristijan NSLO 03:47:27
88. VERMEULEN Moran NAUT 03:47:27
89. KOCK Daniel NAUT 03:47:27
90. PITZANTI Orlando AZT 03:47:27
91. PEKALA Piotr CDT 03:47:27
92. HORVATH Ziga ADR 03:47:27
93. RITZINGER Felix MPB 03:47:27
94. MAHDAR Martin DKB 03:47:27
95. SOBAL Yauheni MCC 03:47:27
96. MOSCA Jacopo AZT 03:47:27
97. PSZCZOLARSKI Wojciech SKC 03:47:27
98. HARING Martin DKB 03:47:27
99. ROSKAR Tim NSLO 03:47:27
100. ECHTERMANN Leon HRR 03:47:27
101. BICHLMANN Daniel BAI 03:47:27
102. KOBAYASHI Marino GTV 03:47:27
103. ROHDE Leon Raphael HRN 03:47:27
104. JARC Aljaz ADR 03:47:27
105. GESSNER Jakob HRN 03:47:27
106. DANILOVIC Marko NSRB 03:47:27
107. ROGINA Radoslav ADR 03:47:42
108. RAJOVIC Dusan ADR 03:47:44
109. PER David ADR 03:47:57
110. BANASZEK Adrian VOS 03:48:07
111. CULLY Jan Andrej DKB 03:48:11
112. RAJCHART Jan ACS 03:48:11
113. MIKSANIK Vladimir SKC 03:48:11
114. FRIEDL Nils NAUT 03:48:11
115. DIMA Emil GTV 03:48:11
116. JITARU Ciprian GTV 03:48:11
117. RECKENDORFER Lukas HAC 03:48:11
118. SCHNAPKA Matthias BAI 03:48:11
119. SHUMOU Nikolai MCC 03:48:11
120. GALOVIC Andrej NSRB 03:48:11
121. KUSTADINCHEV Roman AZT 03:48:11
122. VAN ENGELEN Adne BAI 03:48:11
123. SAGADIN Luka NSLO 03:48:11
124. KOMAR Mateusz VOS 03:48:11
125. TACIAK Mateusz VOS 03:48:11
126. PAPIERSKI Damian CDT 03:48:11
127. PARMA Krzysztof VOS 03:48:11
128. POLL Stefan NAUT 03:48:11
129. RUGOVAC Denis SKC 03:48:11
130. DINA Daniel NHUN 03:48:11
131. KONING Peter BAI 03:48:11
132. PORZNER Manuel HRR 03:48:37
133. UMHALLER Thomas CTN 03:48:47
134. TREUBEL Pascal HRN 03:48:47
135. PAPOK Siarhei MCC 03:48:47
136. VARHANOVSKY Jakub DKB 03:48:47
137. STÖHR Pavel ACS 03:48:47
138. DOBRE Vlad-Nicolae GTV 03:48:47
139. COTAR Luka NSLO 03:48:47
140. MASTALLER Stefan CTN 03:48:47
141. MUÑOZ PEREZ William David BSM 03:49:36
142. DOLNICEK Marek SKC 03:49:36
143. ALAFACI Eugenio EVO 03:49:36
144. STEFANOVIC Stefan NSRB 03:49:50
145. KLISURIC Stevan NSRB 03:49:50
146. VIEHBERGER Lukas CTN 03:50:15
147. VRHOVNIK Luka LGS 03:52:27
148. ZHUPA Eugert EVO 03:52:53

2 Abandoned
11. STÖHR Jan ACS DNS
185. STABENTHEINER Riccardo NAUT DNF








--- advertisement ---