Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
GP Beiras e Serra da Estrela 2019 (2.1)
Portugal  /  12 April - 14 April

Edition: 3 (529.0 Km)
Winner: AVILA VANEGAS Edwin Alciviades

2018    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 1 > Vilar Formoso - Pinhel
12 April / 155.00 kilometer
Stage results
1. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA 03:51:38
2. BRITO CAMPOS Francisco W52 03:51:38
3. MESTRE Daniel W52 03:51:38
4. TIZZA Marco AMO 03:51:38
5. RUBIO Vicente Garcia De Mateos AVL 03:51:38
6. RODRIGUES David Miguel Costa RPB 03:51:38
7. MOLENAAR Alex MTA 03:51:38
8. BRANDÃO Jóni Silva EFP 03:51:38
9. DE VOS Adam RLY 03:51:38
10. FIGUEIREDO Federico STA 03:51:38
11. MANNION Gavin RLY 03:51:38
12. PELEGRÍ FERRANDIS Óscar CDF 03:51:38
13. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 03:51:38
14. NIV Guy ICA 03:51:38
15. FERNANDES COSTA Fábio Manuel UIO 03:51:38
16. SILVA Joaquim W52 03:51:38
17. CASIMIRO Henrique EFP 03:51:38
18. FICARA Pierpaolo AMO 03:51:38
19. SÁNCHEZ REBOLLIDO Ángel W52 03:51:38
20. BENTA Joao RPB 03:51:38
21. VDOVIN Alexander LOK 03:51:38
22. ZABALA Josu UIO 03:51:38
23. JENSEN August ICA 03:51:38
24. FERNANDES Luis AVL 03:51:38
25. ANGULO SAMPEDRO Antonio EFP 03:51:38
26. PIMENTA COSTA MENDES José Joao STA 03:51:38
27. FERNANDES Venceslau UIO 03:51:38
28. JANSSEN Adriaan MTA 03:51:38
29. SILVA Bruno Duarte Ferreira EFP 03:51:38
30. MACHADO Tiago STA 03:51:38
31. BARBIO António LAA 03:51:38
32. CARVALHO Antonio Ferreira W52 03:51:38
33. OOSTRA Folkert MTA 03:51:38
34. DE LA FUENTE RASILLA David AVL 03:51:38
35. TRUEBA DIEGO Alvaro STA 03:51:38
36. GOMEZ Antonio RPB 03:51:38
37. FERRARI Fabricio EFP 03:51:38
38. PAULINHO Sergio Miguel Moreira EFP 03:51:38
39. AIT EL ABDIA Anass VIB 03:51:38
40. RIBEIRO David LAA 03:51:38
41. REGUERO CORRAL Gabriel VIB 03:51:48
42. MUDGWAY Luke EVO 03:51:48
43. ELLSAY Nigel RLY 03:52:04
44. TUREK Daniel ICA 03:52:14
45. PEREIRA Válter STA 03:52:24
46. ANDERSON Ryan RLY 03:52:26
47. MCNULTY Brandon RLY 03:52:26
48. MIHAYLOV Nikolay EFP 03:52:44
49. CARPENTER Robin RLY 03:53:11
50. NIKIFOROV Arseny LOK 03:59:14
51. MEIRELES Nuno AVL 03:59:14
52. VINHAS Rui W52 03:59:14
53. MAGALHÃES Jorge W52 03:59:14
54. TOFFALI Nicola STA 03:59:14
55. DE JONGE Maarten MTA 03:59:14
56. OLIVEIRA Fábio LAA 03:59:14
57. MARQUE PORTO Alejandro Manuel STA 03:59:14
58. SOUSA CARDOSO Filipe Duarte CDF 03:59:14
59. DAL-CIN Matteo RLY 03:59:14
60. BARBOSA Joao CDF 03:59:14
61. LEITE Joao Moreira CDF 03:59:14
62. SERGIS Kaspars AMO 03:59:14
63. FREITAS Daniel Alexandre MIR 03:59:14
64. BERNARDINETTI Marco AMO 03:59:14
65. CAIXAS Rodrigo LAA 03:59:14
66. NUNES Hugo RPB 03:59:14
67. HERNÁNDEZ Óscar AVL 03:59:14
68. DE MATOS SANCHO Hugo MIR 03:59:14
69. SANTORO Antonio MTA 03:59:14
70. FERRER Jorge VIV 03:59:14
71. SLIK Ivar MTA 03:59:14
72. LUKSEVICS Viesturs AMO 03:59:14
73. RAMALHO André LAA 03:59:14
74. CELANO Danilo AMO 03:59:14
75. NANCLARES HERRAEZ Jesús Angel MIR 03:59:14
76. GUERRERO BONILLA Pablo RPB 03:59:14
77. GONÇALVES Gaspar MIR 03:59:14
78. GAFFURINI Nicola MTA 03:59:14
79. VEGA MERODIO Sergio MIR 03:59:14
80. DEL PINO CORROCHANO Jesus CDF 03:59:14
81. GONÇALVES Hélder UIO 03:59:14
82. FEELEY Daire EVO 03:59:14
83. CRISPIM André LAA 03:59:14
84. VALIENTE BONAFE Eric VIB 03:59:14
85. DUARTE Emanuel LAA 03:59:14
86. SANTOS BARBOSA Marcio AVL 03:59:14
87. NOVIKOV Savva LOK 03:59:14
88. SOUSA José UIO 03:59:14
89. SILVA Afonso RPB 03:59:14
90. SILVA Daniel Eduardo Moreira RPB 03:59:14
91. MUELA GALVEZ Albert EVO 03:59:14
92. LOPES Pedro Miguel UIO 03:59:14
93. THURAU Bjorn CDF 03:59:14
94. PINTO Pedro MIR 03:59:14
95. GOLDSTEIN Omer ICA 03:59:14
96. SVESHNIKOV Kirill LOK 03:59:14
97. SMIRNOV Alexandr LOK 03:59:14
98. WIPPERT Wouter EVO 03:59:38
99. BARSOV Alexandr LOK 04:15:28
100. MAIDANA ORTIZ David Alexander VIV 04:15:47
101. ALAJMI Abdulhadi VIB 04:15:47
102. EVANGELISTA André Piedade AVL 04:15:47
103. HAMZA Yacine VIB 04:15:47
104. LEAL Tiago MIR 04:15:47
105. GAVARS Eriks Toms AMO 04:15:47
106. MONK Cyrus EVO 04:15:47
107. ZHUPA Eugert EVO 04:15:47
108. CASENY CATALA Ruben VIV 04:15:47

5 Abandoned
112. ROCHA Filipe UIO DNF
122. FLOR VELAZQUEZ Bernardo VIV DNF
123. MIÑO BAEZ Gustavo Adolfo VIV DNF
125. CASAS GUTTIEREZ Lucas VIV DNF
151. MESTRE Dominic EVO DNF








--- advertisement ---