Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
CRO Race 2019 (2.1)
(Tour of Croatia-Kroz Hrvatsku)
Croatia  /  1 October - 6 October

Edition: 5 (1022.0 Km)
Winner: YATES Adam

2018    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Slunj - Zadar
2 October / 186.00 kilometer
Stage results
1. GROSU Eduard Michael DMP 04:24:39
2. EDMONDSON Alexander MTS 04:24:42
3. KUMP Marko ADR 04:24:42
4. FRAPPORTI Mattia ANS 04:24:42
5. DE KLEIJN Arvid MET 04:24:42
6. GAUTIER Cyril VCB 04:24:42
7. MOHORIC Matej TBM 04:24:42
8. MANDRYSCH John PUS 04:24:42
9. SIMION Paolo BRD 04:24:42
10. LODERER Timon HAC 04:24:42
11. HAUSSLER Heinrich TBM 04:24:42
12. DE BACKER Bert VCB 04:24:42
13. BAJC Andi RSW 04:24:42
14. KRIZEK Matthias RSW 04:24:42
15. BOOKWALTER Brent MTS 04:24:42
16. GIDICH Yevgeniy AST 04:24:42
17. ROSSKOPF Joey CPT 04:24:42
18. MARONESE Marco BRD 04:24:42
19. PACHER Quentin VCB 04:24:42
20. ZEITS Andrey AST 04:24:42
21. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 04:24:42
22. BOLE Grega TBM 04:24:42
23. BAX Sjoerd MET 04:24:42
24. TRATNIK Jan TBM 04:24:42
25. VILLELLA Davide AST 04:24:42
26. YATES Adam MTS 04:24:42
27. PAUWELS Serge CPT 04:24:42
28. BOUWMANS Dylan MET 04:24:42
29. PRONSKIY Vadim AST 04:24:42
30. NOVAK Domen TBM 04:24:42
31. GUERIN Alexis DMP 04:24:42
32. ROGINA Radoslav ADR 04:24:42
33. KRUL Stef MET 04:24:42
34. ZIMMERMANN Georg CPT 04:24:42
35. BRESCIANI Michael BRD 04:24:42
36. JEANNES Matthieu ILU 04:24:42
37. PATERSKI Maciej WIB 04:24:42
38. MAESTRI Mirco BRD 04:24:42
39. KOROSEC Rok LGS 04:24:53
40. SCOTSON Callum MTS 04:24:55
41. PER David ADR 04:25:01
42. ASCHENBRENNER Michel PUS 04:25:12
43. NOLDE Tobias PUS 04:25:12
44. FINETTO Mauro DMP 04:25:15
45. ROLLAND Pierre VCB 04:25:15
46. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ILU 04:25:15
47. RÍBER Dominik PUS 04:25:15
48. RABITSCH Stephan RSW 04:25:15
49. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 04:25:15
50. WARCHOL Bartosz WIB 04:25:15
51. GROSELJ Matic LGS 04:25:15
52. MORENO BAZAN Javier DMP 04:25:37
53. ENGELHARDT Felix TIR 04:25:37
54. BUDYAK Anatoliy WIB 04:25:37
55. HILL Ben LGS 04:25:37
56. PE┴K Barnabas MTS 04:25:37
57. VAN DER TUUK Danny MET 04:25:37
58. CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo ILU 04:25:37
59. PODLASKI Michal WIB 04:25:37
60. BOGUSLAWSKI Marceli WIB 04:25:37
61. WILDAUER Markus TIR 04:25:37
62. OMRZEL Aljaz ADR 04:25:53
63. J─GELER Robert PUS 04:26:17
64. M▄LLER Patrick VCB 04:26:27
65. EICHINGER Daniel HAC 04:26:27
66. COURTEILLE Arnaud VCB 04:26:36
67. FEDELI Alessandro DMP 04:27:04
68. NATAROV Yuriy AST 04:27:59
69. BIZHIGITOV Zhandos AST 04:28:02
70. LEHNER Daniel RSW 04:28:02
71. KISTOWSKI Kacper WIB 04:28:02
72. PRAH Aljaz LGS 04:28:02
73. FOMINYKH Daniil AST 04:28:08
74. ANTUNES Manuel Amaro CPT 04:28:08
75. FRIEDRICH Marco TIR 04:28:08
76. COVILI Luca BRD 04:28:08
77. RUCIGAJ Ziga LGS 04:28:08
78. GUY Timothy LGS 04:28:08
79. ZOIDL Riccardo CPT 04:28:16
80. BEWLEY Sam MTS 04:28:48
81. PIBERNIK Luka TBM 04:28:48
82. FOUCHE James MTS 04:28:48
83. TEN DAM Laurens CPT 04:28:48
84. CHEVALIER Maxime VCB 04:28:48
85. VAN DEN BERG Lars MET 04:29:18
86. BARON CASTILLO Felix Alejandro ILU 04:29:22
87. BADILATTI Matteo ICA 04:29:37
88. PLAZA MOLINA Ruben ICA 04:29:37
89. RUMAC Josip ANS 04:31:18
90. HRINKOW Dominik HAC 04:31:18
91. CATAFORD Alexander ICA 04:31:35
92. FINKST Tilen LGS 04:32:20
93. EARLE Nathan ICA 04:33:11
94. GAMPER Florian TIR 04:33:15
95. RIVI Samuele TIR 04:33:15
96. GAMPER Patrick TIR 04:33:16
97. RAJOVIC Dusan ADR 04:33:28
98. BRAJKOVIC Janez ADR 04:33:28
99. KATRASNIK Gasper ADR 04:33:28
100. SONNLEITNER Jonas PUS 04:33:44
101. DINKLER Jonathan PUS 04:33:44
102. CARBONI Giovanni BRD 04:38:16
103. RAPP Jonas HAC 04:38:58
104. HOFER Andreas HAC 04:38:58
105. HERMANS Ben ICA 04:40:47
106. LONGHITANO Claudio ILU 04:41:43
107. PESSOT Alessandro BRD 04:41:54
108. RIVERA SERRANO Kevin ANS 04:43:00

3 Abandoned
91. EL GOUZI Omar TIR DNF
103. KIERNER Florian RSW DNF
146. VAN DEN DOOL Jens MET DNF








--- advertisement ---