Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franįais | Italiano | Espaņol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Mersin 2018 (2.2)
Turkey  /  19 April - 22 April

(568.3 Km)
Winner: VORGANOV Eduard

2017    
2019



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 15:03:03,000
2. CHOLAKOV Stanimir BUL TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 15:04:45,000
3. TIVANI PEREZ German Nicolas ARG TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 15:04:58,000
4. BALYKIN Ivan RUS TORKU SEKERSPOR 15:05:12,000
5. BALKAN Onur TUR TORKU SEKERSPOR 15:07:44,000
6. BAYEMBAYEV Olzhas KAZ ASTANA CITY 15:10:20,000
7. POZDNYAKOV Kirill AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 15:10:56,000
8. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 15:11:26,000
9. RAILEANU Cristian MDA TORKU SEKERSPOR 15:11:29,000
10. ABDERRAHIM Zahiri MAR TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 15:11:46,000
11. ZANA Filippo ITA TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 15:12:08,000
12. PRONSKIY Vadim KAZ ASTANA CITY 15:12:22,000
13. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 15:12:22,000
14. HOMRIGHAUSEN Heiko GER 15:13:12,000
15. BAKIRCI Nazim TUR TORKU SEKERSPOR 15:13:19,000
16. WIELE Mathias GER 15:13:20,000
17. NIŅO CORREDOR Victor COL TEAM SAPURA CYCLING 15:13:52,000
18. ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 15:20:57,000
19. JURADO LOPEZ Christofer PAN TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 15:25:22,000
20. MOHD ZARIFF Muhamad Nur Aiman MAS TEAM SAPURA CYCLING 15:25:56,000
21. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 15:26:07,000
22. AZMAN Muhammad Zawawi MAS TEAM SAPURA CYCLING 15:26:59,000
23. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 15:26:59,000
24. KARALIOK Yauheni BLR MINSK CYCLING CLUB 15:27:13,000
25. PEREZ MUŅOZ Wilmar Jahir COL TEAM SAPURA CYCLING 15:29:14,000
26. POLIVODA Oleksandr UKR SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 15:32:35,000
27. PANASSENKO Nikita KAZ 15:32:37,000
28. STROKAU Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 15:33:08,000
29. SEKER Cebrail TUR 15:34:24,000
30. KUCUKBAY Kemal TUR 15:37:21,000
31. TURAR Assylkhan KAZ 15:38:03,000
32. SAYAR Mustafa TUR 15:38:24,000
33. TURGUT Onur TUR 15:38:26,000
34. YILMAZ Yunus TUR 15:38:57,000
35. VASSILENKOV Roman KAZ 15:41:12,000
36. ORKEN Ahmet TUR 15:42:40,000
37. MIHAILOV Mihail BUL 15:43:23,000
38. SAMLI Feritcan TUR TORKU SEKERSPOR 15:43:43,000
39. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 15:43:47,000
40. BALKAN Serkan TUR TORKU SEKERSPOR 15:45:17,000
41. SHTEIN Grigoriy KAZ ASTANA CITY 15:45:21,000
42. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 15:45:26,000
43. MARUKHIN Daniil KAZ ASTANA CITY 15:47:01,000
44. SAHARIL Muhammad Fitri MAS TEAM SAPURA CYCLING 15:48:05,000
45. ZHUMAKAN Alisher KAZ 15:49:21,000
46. MÜLLER Robert GER 15:49:33,000
47. ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 15:51:39,000
48. TIRYAKI Oguzhan TUR 15:52:12,000
49. HARNISCH Daniel GER 15:54:41,000
50. OZGUR Batuhan TUR TORKU SEKERSPOR 15:55:10,000
51. MISBAH Muhsin Al Redha MAS TEAM SAPURA CYCLING 15:56:45,000
52. RÜTIMANN Stefan SUI SWITZERLAND 15:56:59,000
53. MEDVEDEV Sergey UZB TASHKENT CYCLING TEAM 15:57:20,000
54. KRETSCHY Florian GER 15:59:45,000
55. AY Enes TUR 16:00:02,000
56. ZAKARIA Akmal Hakim MAS TEAM SAPURA CYCLING 16:00:25,000
57. UNAL Isak TUR 16:02:20,000
58. SEYEDGHALICHI Seyedmiladmohammad IRI 16:02:20,000
59. PASBAN KHAJEH Hamed IRI 16:03:59,000
60. SIDDIKOV Dilmurodjon UZB TASHKENT CYCLING TEAM 16:04:47,000
61. SCHUBERT Erik GER 16:07:10,000
62. HASLER Iwan SUI SWITZERLAND 16:07:26,000
63. SEVASTYANOV Semyon UZB TASHKENT CYCLING TEAM 16:08:04,000
64. SHIRALIYEV Karim AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 16:08:27,000
65. PLATTNER Matthias SUI 16:08:57,000
66. ZETZSCHE Luka GER 16:10:30,000
67. KOKLU Mustafa TUR 16:11:40,000
68. MUHL Sandro SUI SWITZERLAND 16:25:15,000
69. GAHRAMANLI Kanan AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 16:28:47,000
70. ERMIS Oguzhan TUR 16:38:21,000
71. KOCAN Emin TUR 16:39:44,000







--- advertisement ---