Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Login
No account yet? Sign up for FREE
Email:
Password:
Competition Specials


Sibiu Cycling Tour
1 July - 5 July
2.1
Giro d'Italia Internazionale Femminile
3 July - 12 July
2.1
Tour de France
4 July - 26 July
2.UWT
Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria
5 July - 12 July
2.HC
Tour of Qinghai Lake
5 July - 17 July
2.HC
Tour de Feminin - O cenu Ceského Švýcarska
9 July - 12 July
2.2
White Spot / Delta Road Race WE
12 July
1.2
Tour Féminin de Bretagne
16 July - 19 July
2.2
BeNe Ladies Tour
17 July - 19 July
2.2
Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen
17 July - 23 July
2.1
 
Hannah Barnes wins 5th stage Aviva Women's Tour 2015 Lisa Brennauer wins 4th stage Aviva Women's Tour 2015 Luis Leon Sanchez wins European Games Roadrace 2015 Andres Soto wins 10th stage Vuelta Ciclista a Venezuela 2015 Matthew Brammeier wins 4th stage Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2015 Bryan Coquard wins 4th stage Route du Sud - la Dépêche du Midi 2015 Tom Dumoulin wins 9th stage Tour de Suisse 2015 Kirsten Wild wins Salverda Omloop van de IJsseldelta 2015
Stage Results
9. Tour de Suisse
Tom Dumoulin (NED)
21/06
5. The Friends Life Women's Tour
Hannah Barnes (GBR)
21/06
10. Vuelta Ciclista a Venezuela
Andres Soto (VEN)
21/06
4. Oberösterreichrundfahrt
Gregor Muhlberger (AUT)
21/06
4. Route du Sud - la Dépêche du Midi
Bryan Coquard (FRA)
21/06
5. Tour des Pays de Savoie
Leo Vincent (FRA)
21/06
4. Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk
Brammeier Matthew (IRL)
21/06
3. Tour de Slovénie
Marko Kump (SLO)
21/06
Race Results
Halle Ingooigem 1.1
Nacer Bouhanni (FRA)
24/06
Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T. 1.2
Claeys Dimitri (BEL)
24/06
National TimeTrial Championship (WE/Fin) CN
LepistÖ Lotta (FIN)
24/06
National TimeTrial Championship (WE/Isr) CN
Paz Bash (ISR)
24/06
National TimeTrial Championship (WE/Ned) CN
Anna Van Der Breggen (NED)
24/06
National TimeTrial Championship (WE/Pol) CN
Eugenia Alickun (POL)
24/06
National TimeTrial Championship (WE/Sui) CN
Schweizer Doris (SUI)
24/06
National TimeTrial Championship (WE/Swe) CN
Emma Johansson (SWE)
24/06
VAN DEN BROECK Jurgen ?
(LOTTO - SOUDAL)
Confirmed
YATES Simon ORICA GREENEDGE
(ORICA GREENEDGE)
Extension
YATES Adam ORICA GREENEDGE
(ORICA GREENEDGE)
Extension
ARU Fabio ASTANA PRO TEAM
(ASTANA PRO TEAM)
Extension
PAOLINI Luca TEAM KATUSHA
(TEAM KATUSHA)
Extension
KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA
(TEAM KATUSHA)
Extension
CONTRERAS Rodrigo ETIXX - QUICK STEP
(-)
Confirmed
GAVIRIA RENDON Fernando ETIXX - QUICK STEP
(-)
Confirmed
MORENO FERNANDEZ Daniel ?
(TEAM KATUSHA)
Rumour
JUUL JENSEN Christopher ?
(TINKOFF - SAXO)
Confirmed
Interviews
ALL | DE | NL | FR | ES | IT | EN | EU  More interviews >>

Newsfeeds
ALL | NL | ES | IT  More newsfeeds >>


 


Leaderboard
wim van laere
Combination Classification
Teta Erst
Main Competition
MartindeJong
Stage Competition
Nick SIGFRID
Points Competition

Members
DZI
Continental 3

Marc
Continental 3

FrankV
Continental 2

--- advertisement ---