Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Volta ao Alentejo 2019 (2.2)
Portugal  /  20 March - 24 March

Edition: 37 (802.1 Km)
Winner: RODRIGUES João

2018    


Videos (5)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. RODRIGUES João W52 19:13:43
2. MENDONÇA Luís RPB 19:13:46
3. ALARCON GARCIA Raul W52 19:13:47
4. FOSS Tobias UXT 19:13:58
5. HIGUITA GARCIA Sergio Andres EUK 19:14:04
6. JUARISTI ARRIETA Txomin EUK 19:14:09
7. MARQUE PORTO Alejandro Manuel STA 19:14:09
8. GONZALEZ Mario EUS 19:14:11
9. VDOVIN Alexander LOK 19:14:34
10. RUBIO Vicente Garcia De Mateos AVL 19:14:41
11. REIS Rafael Ferreira W52 19:14:53
12. GOMES Luís RPB 19:15:04
13. NOVIKOV Savva LOK 19:15:17
14. LÜSCHER Damian SRA 19:15:20
15. FRIESECKE Gian SRA 19:15:29
16. BARTHE Cyril EUS 19:15:35
17. MAGALHÃES SILVA Rafael Jorge EFP 19:15:40
18. DEL PINO CORROCHANO Jesus CDF 19:15:44
19. BENTA Joao RPB 19:15:47
20. FERNANDES Luis AVL 19:16:01
21. BEARD Cameron CCD 19:16:05
22. NOCENTINI Rinaldo STA 19:16:10
23. ZABALA Josu UIO 19:16:34
24. CULLAIGH Gabriel WGN 19:16:41
25. BRITTON Rhys UGBR 19:16:50
26. WRIGHT Fred UGBR 19:16:55
27. ISIDORO Micael BSP 19:17:00
28. FERRARI Fabricio EFP 19:17:04
29. CASIMIRO Henrique EFP 19:17:07
30. CENTRONE Ivan CCD 19:17:23
31. TULETT Daniel WGN 19:17:52
32. LEAÇA Gonçalo LAA 19:17:56
33. SÁEZ BENITO Hector EUS 19:18:09
34. GONÇALVES Gaspar MIR 19:18:26
35. JENNER Samuel WGN 19:18:35
36. DONOVAN Mark WGN 19:18:51
37. FREITAS Daniel Alexandre MIR 19:19:00
38. AZURMENDI Ibai EUK 19:19:27
39. SLEEN Torjus UXT 19:20:42
40. NAVARRO Corentin WGN 19:21:02
41. BARSOV Alexandr LOK 19:21:03
42. GRIGORIEV Alexander STA 19:21:11
43. FLYNN Sean UGBR 19:21:11
44. CALDEIRA Samuel José Rodrigues W52 19:21:34
45. MESTRE Daniel W52 19:21:38
46. SANZ UNZUE Enrique EUS 19:22:29
47. THURAU Bjorn CDF 19:23:00
48. FOUCHE James WGN 19:23:20
49. JURADO RODRIGUEZ Marcos EFP 19:23:20
50. SOUSA CARDOSO Filipe Duarte CDF 19:23:40
51. PÉREZ MARTIN Juan Ignacio AVL 19:23:46
52. DA SILVA Tiago CCD 19:24:17
53. PAULINHO Sergio Miguel Moreira EFP 19:24:25
54. RIBEIRO David LAA 19:24:32
55. DE LA FUENTE RASILLA David AVL 19:24:50
56. FERNANDES COSTA Fábio Manuel UIO 19:25:27
57. LOPES Pedro Miguel UIO 19:25:37
58. GOIKOETXEA Peio EUK 19:25:47
59. MACHADO Tiago STA 19:26:44
60. MARTINGIL César STA 19:26:54
61. SMIRNOV Alexandr LOK 19:28:12
62. SILVA Afonso RPB 19:28:26
63. PINHEIRO Ivo MIR 19:29:40
64. TOFFALI Nicola STA 19:29:57
65. ANTONIO MARCELINO Dario BSP 19:30:17
66. LEMOS PINTO Edgar Miguel W52 19:30:43
67. DE MATOS SANCHO Hugo MIR 19:30:48
68. MESTRE Ricardo W52 19:31:18
69. MIHAYLOV Nikolay EFP 19:31:35
70. PAULINHO Pedro EFP 19:32:05
71. VAN ELZAKKER Wout CCD 19:32:06
72. SOUSA José UIO 19:32:29
73. SVESHNIKOV Kirill LOK 19:32:42
74. SILVA Daniel Eduardo Moreira RPB 19:33:05
75. ARAUJO Bruno BSP 19:33:20
76. ARANBURU Jokin EUK 19:34:17
77. ANDERSEN Idar UXT 19:34:27
78. BROWN Jim UGBR 19:34:42
79. SKAARSETH Iver UXT 19:34:43
80. SOTO Antonio Jesús EUK 19:35:21
81. TRUEBA DIEGO Alvaro STA 19:35:37
82. DEGUIDE Louis CCD 19:35:43
83. BARBIO António LAA 19:35:50
84. RÜEGG Lukas SRA 19:35:53
85. BARBOSA Joao CDF 19:36:53
86. PELEGRÍ FERRANDIS Óscar CDF 19:37:04
87. ARAÚJO MATIAS João Carlos CDF 19:37:59
88. O'LOUGHLIN Michael WGN 19:38:19
89. PAUMANN Fabian SRA 19:38:29
90. DUARTE Emanuel LAA 19:38:34
91. COUTINHO Leonel Sousa AVL 19:38:38
92. VERNON Ethan UGBR 19:39:10
93. CRUZ TUTO José BSP 19:39:20
94. LÜTOLF Yves SRA 19:39:50
95. KOCKELMANN Rafael CCD 19:40:22
96. SALGADO João RPB 19:40:27
97. THIÈRY Cyrille SRA 19:40:40
98. FERREIRA Antonio CDF 19:40:45
99. FERNANDES Venceslau UIO 19:41:17
100. OLIVEIRA Fábio LAA 19:41:29
101. NIKIFOROV Arseny LOK 19:42:10
102. HERNÁNDEZ Óscar AVL 19:43:01
103. NANCLARES HERRAEZ Jesús Angel MIR 19:43:20
104. GARCIA RUS Francisco AVL 19:45:26
105. RAMALHO André LAA 19:45:30
106. TIDBALL William UGBR 19:46:35
107. PINTO Pedro MIR 19:49:30
108. KULSET Kristian UXT 19:53:21
109. DE ALMEIDA Guillaume BSP 19:54:45
110. IRIZAR LASKURAIN Julen EUS 19:55:00
111. INTXAUSTI ELORRIAGA Benat EUS 20:02:23
112. SCHEULEN Marvin LAA 20:09:03
113. RUGG Timothy BSP 20:09:34







--- advertisement ---