Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Lillehammer GP 2019 (1.2)
Norway  /  7 September

Edition: 2 (134.1 Km)
Winner: LARSEN Niklas

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. LARSEN Niklas DEN TEAM COLOQUICK 3:07:05
2. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 3:07:05
3. MERTENS Julian BEL 3:07:05
4. VERMAERKE Kevin USA HAGENS BERMAN AXEON 3:07:05
5. HOOLE Daan NED SEG RACING ACADEMY 3:07:05
6. SCHULTZ Jesper DEN TEAM WAOO 3:07:06.0
7. LUKKEDAL Øivind NOR JOKER FUEL OF NORWAY 3:07:06.0
8. SKAARSETH Anders NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 3:07:06.1
8. HOEM Bjørn Tore NOR JOKER FUEL OF NORWAY 3:07:06.1
10. VERMEERSCH Florian BEL 3:07:06.1
11. IHLE Ådne NOR 3:07:06.3
12. THOMSEN Frederik DEN TEAM WAOO 3:07:06.4
13. MAGNUSSON Kim SWE RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 3:07:06.7
14. BRYNSRUD Magnus NOR 3:07:07.8
15. HOELGAARD Markus NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 3:07:09.1
16. FOSS Tobias S. NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 3:07:09.9
17. KRISTENSEN Mads Østergaard DEN 3:07:27.2
18. BURGER Sven NED SEG RACING ACADEMY 3:07:27.6
19. HULGAARD Morten DEN TEAM COLOQUICK 3:07:27.8
20. ABRAHAMSEN Jonas NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 3:07:49.0
21. RØNNING Vebjørn NOR 3:08:12.7
22. SLEEN Torjus NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 3:08:38.7
23. HINDSGAUL MADSEN Jacob DEN TEAM COLOQUICK 3:09:21.2
24. CLEMMENSEN Silas Zacharias DEN TEAM WAOO 3:09:34.5
25. JOHANNESSEN Tobias NOR 3:09:57.3
26. DVERSNES Fredrik NOR 3:10:04.5
27. JENSEN Frederik Irgens DEN 3:10:04.9
28. SCHELLING Ide NED SEG RACING ACADEMY 3:10:06.0
29. MADSSTUEN Asbjørn NOR 3:10:06.2
30. KRON Andreas Lorentz DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 3:10:06.5
31. BREIVOLD Jon Soeveras NOR 3:10:07.8
32. KOOISTRA Marten NED SEG RACING ACADEMY 3:10:11.8
33. MEEUS Jordi BEL SEG RACING ACADEMY 3:10:12.1
34. YSLAND Erik NOR 3:10:12.9
35. SUNDQUIST Mathias NOR 3:10:14.3
36. GRIGNARD Sébastien BEL 3:10:14.9
37. JØRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 3:10:15.2
38. SKRETTEBERG Mathias NOR 3:10:15.4
39. CENTRONE Ivan LUX TEAM DIFFERDANGE GEBA 3:10:15.6
40. WESTAD Rasmus Børset NOR 3:10:16.0
41. BLÅLID Marius NOR 3:10:16.2
42. TRÆEN Torstein NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 3:10:16.4
43. KULSET Magnus NOR 3:10:17.9
44. EGHOLM Jakob DEN HAGENS BERMAN AXEON 3:10:44.3
45. PALLESEN Jeppe Aaskov DEN TEAM COLOQUICK 3:11:06.4
46. DAHL Herman NOR JOKER FUEL OF NORWAY 3:11:06.4
47. BEKKEN Jon-Anders NOR 3:11:20.8
48. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 3:11:21.0
49. WOLD Marius NOR 3:11:41.2
50. WRIGHT Paul NZL 3:11:41.4
51. HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR JOKER FUEL OF NORWAY
52. VANGSTAD Andreas NOR JOKER FUEL OF NORWAY
53. HØIBERG KLINKE Mads DEN
54. ELLINGSEN Jonas NOR
55. HANSEN Dan Erik NOR
56. SØRENSEN Petter NOR
57. STRINDIN Joachim NOR
57. KLEVGÅRD Kristian NOR
59. HUSOM Amund Kirkebøen NOR
59. HELDAHL Sebastian Dreyer NOR
61. ELLINGSEN Christoffer NOR
61. MIDTSVEEN Sondre NOR
61. FRAFJORD Joakim NOR
64. WAAGE Markus NOR
64. TALLAKSEN Leif Christian NOR
66. HVIDEBERG Filip Iversby NOR
67. HORDNES Vebjørn NOR
68. SANDBERG Bjørn Helge NOR
68. RØMULD Odin NOR
70. HØVÅS Kristian NOR
71. BJERKVIK Håkon Nore NOR
72. FREDERIKSEN Oliver Wulff DEN TEAM WAOO
73. QUAADE Rasmus Christian DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
74. FORFANG Ole NOR JOKER FUEL OF NORWAY
74. KRUL Wessel NED SEG RACING ACADEMY
76. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP
77. FRANZ Toni GER TEAM DIFFERDANGE GEBA
78. WINTER Laurin GER TEAM DIFFERDANGE GEBA
79. BURNETT Marcus GBR
80. TRONSTAD Karl Jonas NOR
80. MCKIBBIN Nic IRL
82. JOHANSSON Albin SWE
83. ARNTH SØRENSEN Kristian DEN







--- advertisement ---