Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
The Larry H.Miller Tour of Utah 2019 (2.HC)
(Tour of Utah)
United States  /  12 August - 18 August

(768.7 Km)
Winner: HERMANS Ben

2018    



Videos (7)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. HERMANS Ben ICA 18:46:09
2. PICCOLI James ELV 18:46:59
3. DOMBROWSKI Joseph Lloyd EF1 18:47:41
4. ALMEIDA João HBA 18:48:35
5. EG Niklas TFS 18:49:06
6. MURPHY Kyle RLY 18:49:29
7. CRADDOCK Lawson EF1 18:50:17
8. SWIRBUL Keegan FPC 18:50:49
9. STETINA Peter TFS 18:51:31
10. BADILATTI Matteo ICA 18:51:37
11. BRITTON Rob RLY 18:51:42
12. BOWDEN Scott BLN 18:54:00
13. BONGIORNO Francesco Manuel THR 18:55:23
14. EASTER Griffin 3O3 18:57:53
15. TVETCOV Serghei FPC 18:57:59
16. HOEHN Alex AEV 18:58:36
17. LÓPEZ Juan Pedro TFS 19:00:27
18. MORTON Lachlan David EF1 19:00:31
19. SANTOS MORENO Efren CAS 19:01:35
20. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney THR 19:02:15
21. FIORELLI Filippo NIP 19:03:46
22. FRAYRE MOCTEZUMA Eder DCB 19:04:17
23. VERMAERKE Kevin HBA 19:04:27
24. VELASCO Simone THR 19:06:21
25. SCHÖNBERGER Sebastian THR 19:06:57
26. DANIEL Gregory DCB 19:07:56
27. MCCORMICK Hayden BLN 19:08:25
28. MANNION Gavin RLY 19:08:53
29. FORTUNATO Lorenzo THR 19:08:53
30. FONT MAS Bernat 3O3 19:09:48
31. MOSCA Jacopo TFS 19:10:34
32. ANDERSON Edward HBA 19:11:13
33. ALARCON CARES Pablo Andrés CAS 19:11:13
34. VOLLMER Andrew AEV 19:11:35
35. BAUER Dominik TDA 19:12:20
36. EARLE Nathan ICA 19:13:57
37. HOWES Alex EF1 19:13:59
38. MCCABE Travis FPC 19:16:36
39. SCHUNK Conor AEV 19:17:12
40. BOIVIN Guillaume ICA 19:18:50
41. DE LUNA DAVILA Flavio 3O3 19:19:14
42. NIV Guy ICA 19:19:30
43. ROJAS CAMPOS Gabriel AEV 19:20:01
44. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA 19:21:00
45. CHEYNE Jordan ELV 19:23:33
46. COWAN Alexander FPC 19:24:58
47. SANCHEZ GUARIN Oscar Eduardo CAS 19:25:20
48. SANTAROMITA Ivan NIP 19:26:59
49. ZARDINI Edoardo THR 19:27:12
50. CANOLA Marco NIP 19:28:02
51. MARENGO Umberto THR 19:28:53
52. WOLFE Ben AHB 19:29:09
53. BICKMORE Cade AEV 19:30:43
54. ZIMMER Matthew DCB 19:30:51
55. LINDORFF Tyler BLN 19:31:45
56. SUNDERLAND Dylan BLN 19:32:23
57. ZACCANTI Filippo NIP 19:33:25
58. CASTILLO SOTO Ulises Alfredo ELV 19:35:00
59. BACA SOTO Antonio 3O3 19:35:07
60. EISENHART Taylor AHB 19:38:44
61. WHELAN James EF1 19:39:22
62. DEBEAUMARCHE Nicolas TFS 19:41:52
63. RICE Michael HBA 19:42:58
64. HATSUYAMA Sho NIP 19:43:41
65. LONARDI Giovanni NIP 19:45:22
66. EASTER Cullen 3O3 19:46:02
67. FLAKSIS Andzs AHB 19:46:16
68. THURAU Sven TDA 19:46:38
69. THIBAULT Jean-Denis DCB 19:47:08
70. PUTT Tanner AHB 19:47:45
71. BRUNNER Eric AEV 19:48:58
72. BOARDMAN Samuel WGC 19:49:09
73. RHIM Brendan AHB 19:49:10
74. MCGILL Scott AEV 19:50:24
75. HUFFMAN Evan RLY 19:50:35
76. TOOVEY Ayden BLN 19:50:49
77. ORONTE Emerson RLY 19:51:01
78. NEWKIRK Isaiah 3O3 19:51:12
79. BASSETT Stephen WGC 19:52:54
80. GRANIGAN Noah FPC 19:53:24
81. DAVIS Cole HBA 19:54:03
82. MAGNER Tyler RLY 19:54:35
83. VODICKA Camden WGC 19:55:05
84. SIMPSON George ELV 19:55:07
85. OIEN Justin AHB 19:55:41
86. LEPLINGARD Antoine DCB 19:56:05
87. GULLICKSON Finn WGC 19:56:16
88. LARA Francisco CAS 19:57:00
89. ROSS Kent WGC 19:57:10
90. MAMOS Philipp TDA 19:59:32
91. REVARD Thomas HBA 20:00:19
92. JEAN Émile FPC 20:00:35
93. CLARKE Jonathan FPC 20:04:07
94. PALMA DAJUI Leonel CAS 20:04:45
95. SCHREURS Hamish ICA 20:05:29
96. FLAUTT Oliver TDA 20:06:28
97. RODRIGUEZ VICTORIA Jose Alfredo ELV 20:08:44
98. ELLSAY Nigel RLY 20:08:50
99. STEPHENS Austin 3O3 20:09:30
100. YOUNG Eric ELV 20:10:17
101. CHANCE Maxx WGC 20:11:40







--- advertisement ---