Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Mont Ventoux Dénivelé Challenge 2020 (1.1)
France  /  6 August

(182.0 Km)
Winner: VLASOV Aleksander

2019    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VLASOV Aleksander AST 04:56:39
2. PORTE Richie TFS 00:00:18
3. MARTIN Guillaume COF 00:00:59
4. LATOUR Pierre ALM 00:01:29
5. ARU Fabio UAD 00:01:38
6. TEJADA CANACUE Harold AST 00:01:43
7. ELISSONDE Kenny TFS 00:01:51
8. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander ARK 00:01:57
9. HERRADA LOPEZ Jesús COF 00:02:15
10. MADOUAS Valentin GFC 00:02:32
11. BARCELÓ ARAGÓN Fernando COF 00:02:32
12. LÓPEZ MORENO Miguel Ángel AST 00:02:54
13. GALLOPIN Tony ALM 00:03:06
14. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian CJR 00:03:09
15. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel FOR 00:03:43
16. CARBONI Giovanni BCF 00:03:48
17. EG Niklas TFS 00:04:16
18. CHEREL Mickaël ALM 00:04:26
19. RAVASI Edward UAD 00:04:50
20. CASTRILLO ZAPATER Jaime EKP 00:05:25
21. EIKING Odd Christian CWG 00:05:57
22. ITURRIA SEGUROLA Mikel FOR 00:06:00
23. BERNARD Julien TFS 00:06:03
24. ROCHAS Rémy NDP 00:06:06
25. LUDVIGSSON Tobias GFC 00:06:08
26. KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi AST 00:06:53
27. CABEDO Oscar BBH 00:06:53
28. GARCIA SOSA Jhojan Orlando CJR 00:06:55
29. ROSSETTO Stéphane COF 00:07:29
30. BOU Joan FOR 00:07:42
31. ROSA Diego ARK 00:08:20
32. BOL Jetse BBH 00:08:20
33. SKUJINS Toms TFS 00:08:32
34. COVI Alessandro UAD 00:09:19
35. MILLER Barry CCA 00:09:53
36. AMEZQUETA MORENO Julen CJR 00:09:57
37. DOMBROWSKI Joseph Lloyd UAD 00:10:32
38. PETILLI Simone CWG 00:10:32
39. EVANS Alexander CWG 00:10:32
40. MENDEZ Daniel Alejandro EKP 00:11:35
41. PACHER Quentin VCB 00:12:04
42. ANACONA Winner Anrew ARK 00:12:56
43. CICCONE Giulio TFS 00:13:05
44. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney ARK 00:13:18
45. MUNOZ LANCEROS Christian Camilo UAD 00:13:18
46. SICARD Romain TDE 00:13:36
47. BERLIN Antoine CCA 00:14:20
48. LAFAY Victor COF 00:14:48
49. MACLEOD Callum DHB 00:16:06
50. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe BBH 00:16:27
51. TAARAMAE Rein TDE 00:17:26
52. BERRADE FERNANDEZ Urko EKP 00:18:08
53. GONCALVES Jose NDP 00:19:29
54. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar AST 00:19:29
55. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 00:19:29
56. RUIZ SEDANO Ibon EKP 00:19:29
57. LAENGEN Vegard Stake UAD 00:19:29
58. OURSELIN Paul TDE 00:20:01
59. OWSIAN Lukasz ARK 00:22:18
60. GUERNALEC Thibault ARK 00:22:18
61. PEREZ Anthony COF 00:22:21
62. MONACO Alessandro BCF 00:22:24
63. GENIEZ Alexandre ALM 00:24:29
64. HAILEMICHAEL Mulu NDP 00:25:00
65. BRAVO OIARBIDE Garikoitz FOR 00:26:21
66. GAILLARD Marlon TDE 00:27:27
67. NAKANE Hideto NDP 00:29:58
68. GRELLIER Fabien TDE 00:30:29
69. LE TURNIER Mathias COF 00:30:32
70. CANTON SERRANO Isaac BBH 00:35:22







--- advertisement ---