Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Malopolska 2020 (2.2)
Poland  /  17 September - 20 September

Edition: 58 (390.5 Km)
Winner: REPA Vojtech

2019    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ŘEPA Vojtěch CZE TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAM 09:24:14
2. TRĆEN Torstein NOR UNO - X PRO CYCLING TEAM 09:24:17
3. BROZYNA Piotr POL VOSTER ATS TEAM 09:25:08
4. BUDIAK Anatolii UKR WIBATECH MERX 09:25:08
5. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 09:25:26
6. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 09:25:30
7. DEELSTRA Huub NED 09:26:01
8. HONSA František CZE TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAM 09:26:10
9. PRONSKIY Daniil KAZ VINO - ASTANA MOTORS 09:26:14
10. CIESLIK Pawel POL VOSTER ATS TEAM 09:26:22
11. PIASKOWY Emanuel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 09:26:22
12. PEKALA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 09:26:25
13. BRUSSENSKIY Gleb KAZ VINO - ASTANA MOTORS 09:26:35
14. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 09:26:39
15. GOLDSTEIN Edo ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 09:26:44
16. POTOČKI Viktor CRO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 09:27:00
17. RUTKIEWICZ Marek POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 09:27:03
18. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 09:27:20
19. PERRY Benjamin CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 09:27:22
20. BOUČEK Jakub CZE TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAM 09:27:31
21. OVETT Freddy AUS ISRAEL CYCLING ACADEMY 09:27:40
22. QUAEDVLIEG Lars NED 09:27:45
23. JUNTUNEN Antti Jussi FIN TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 09:27:55
24. STOSZ Patryk POL VOSTER ATS TEAM 09:28:07
25. ABRAHAMSEN Jonas NOR UNO - X PRO CYCLING TEAM 09:29:00
26. GRUBER Pavel CZE 09:29:06
27. BIENIEK Damian POL 09:29:16
28. PODLASKI Michal POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 09:29:53
29. GADEMAN Sam NED 09:30:10
30. URIANSTAD Martin Bugge NOR UNO - X PRO CYCLING TEAM 09:30:13
31. STÖHR Jan CZE AC SPARTA PRAHA 09:30:19
32. ZUBER Adam POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 09:30:38
33. JOHANNINK Jelle NED 09:30:50
34. KUS Adam POL 09:30:55
35. KULSET Sindre NOR UNO - X PRO CYCLING TEAM 09:31:16
36. BUDZINSKI Tomasz POL WIBATECH MERX 09:31:35
37. MIAZGA Jan POL 09:31:49
38. BUDZINSKI Marcin POL WIBATECH MERX 09:31:52
39. SZOSTKA Pawel POL WIBATECH MERX 09:32:22
40. BEN MOSHE Yuval ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 09:32:31
41. DEGUEURCE Joffrey FRA EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 09:32:35
42. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 09:32:39
43. PAJUR Markus EST TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 09:32:58
44. PLAMONDON Robin CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 09:33:00
45. ŤOUPALÍK Jakub CZE TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAM 09:33:03
46. KULSET Kristian NOR UNO - X PRO CYCLING TEAM 09:33:08
47. KOSTANSKI Mateusz POL 09:33:32
48. PELTONEN Ukko Iisakki FIN TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 09:34:18
49. SHTEIN Iogan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 09:34:42
50. BYSTRZYCKI Wojciech POL 09:35:19
51. SOSA DEL SOL Frank CUB 09:35:47
52. STÖHR Pavel CZE 09:35:59
53. KRAWCZYK Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 09:36:06
54. IVANOV Borislav BUL 09:36:26
55. NIKITIN Matvey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 09:37:05
56. GORAK Dominik POL CCC DEVELOPMENT TEAM 09:37:09
57. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 09:37:11
58. RUBENIS Pauls LAT TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 09:37:13
59. FIJAK Jan POL 09:37:48
60. WALKOWIAK Kacper POL CCC DEVELOPMENT TEAM 09:38:11
61. TEN BOSKE Kars NED 09:38:30
62. SZÖLLŐSI Ferenc HUN 09:39:23
63. PYLYPCHUK Vitalii UKR 09:39:25
64. FIALA Petr CZE AC SPARTA PRAHA 09:39:52
65. WALLINGA Olav NED 09:40:12
66. KOROŠEC Rok SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 09:40:25
67. STEMAN Jip NED 09:40:54
68. FOLTÁN Adam SVK TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAM 09:40:56
69. SKAARSETH Iver NOR UNO - X PRO CYCLING TEAM 09:41:01
70. ŽUMER Matic SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 09:41:26
71. KLABOUCH Petr CZE TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAM 09:41:38
72. MIRZOJEV Artjom EST TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 09:41:56
73. PAWLAK Tobiasz POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 09:42:09
74. SHTEIN Grigoriy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 09:42:32
75. MALKOWSKI Artur POL 09:42:33
76. RAJTAK Mateusz POL 09:43:18
77. ÄRM Rait EST TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 09:43:32
78. LAJCHA Juraj SVK 09:43:37
79. PEYROTON DARTET Thomas FRA EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 09:44:00
80. KALOJÍROS Tomáš CZE AC SPARTA PRAHA 09:44:37
81. SEMENOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 09:44:56
82. INNOCENTI Simone ITA 09:45:16
83. MIERZYNSKI Piotr POL 09:46:25
84. DOMIN Krzysztof POL ISEO SERRATURE - RIME - CARNOVALI 09:46:26
85. CALZONI Walter ITA 09:47:35
86. LÍŠKA Andrej SVK 09:48:51
87. BUIJK Jacob NED 09:49:26
88. MENEGALE Elia ITA 09:49:54
89. RUGOVAC Denis CZE AC SPARTA PRAHA 09:50:53
90. KRAMARČÍK Pavol SVK 09:51:17
91. DE HAAN Sven NED 09:59:40
92. GAVENDA Miroslav SVK 09:59:58
93. GREEN Siméon GBR EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 10:02:19
94. DE COCK Jules NED 10:02:41
95. NOBEL Rick NED 10:02:49
96. GAVENDA Martin SVK 10:02:59
97. LANGE Wessel NED 10:05:09








--- advertisement ---