Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix de Lillers Souvenir Bruno Comini 2020 (1.2)
France  /  8 March

Edition: 55 (181.0 Km)
Winner: VACHON Florian

2019    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VACHON Florian FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:22:47
2. LIVYNS Arjen BEL WALLONIE BRUXELLES 04:22:47
3. GUERNALEC Thibault FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:22:49
4. PICHON Laurent FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:22:52
5. HAVOT Sébastien FRA 04:22:52
6. MORTIER Julien BEL WALLONIE BRUXELLES 04:22:52
7. TESSON Jason FRA 04:22:52
8. HEIDERSCHEID Colin LUX LEOPARD PRO CYCLING 04:22:52
9. PICOUX Maximilien BEL NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 04:22:52
10. BONNAMOUR Franck FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:22:52
11. HESTERS Jules BEL 04:22:52
12. VANGHELUWE Warre BEL 04:22:52
13. BAGUELIN Jocelyn FRA 04:22:52
14. LOUVEL Matis FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:22:52
15. LE NY Jean Louis FRA 04:22:52
16. LABBE Benjamin FRA 04:22:52
17. FARAZIJN Maxime BEL 04:22:52
18. CARESMEL Alexis FRA 04:22:52
19. ASKERVOLD Thorsten USA 04:22:52
20. LEROUX Samuel FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 04:22:52
21. THEOT Killian FRA 04:22:52
22. MAZZONE Tom GBR VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 04:22:52
23. WIRTGEN Luc LUX WALLONIE BRUXELLES 04:22:52
24. GOURGUECHON Baptiste FRA 04:22:52
25. BLOUWE Louis BEL 04:22:52
26. PAASSCHENS Mathijs NED WALLONIE BRUXELLES 04:22:52
27. MC DUNPHY Conn IRL 04:22:52
28. VAN DE KERKHOVE Brent BEL 04:22:52
29. DESAL Ceriel BEL 04:22:52
30. CONTER Ken LUX LEOPARD PRO CYCLING 04:22:52
31. SELENATI Nico SUI AKROS - EXCELSIOR - THÖMUS 04:22:52
32. VAN SCHOOR Matthew BEL 04:22:52
33. WIRTGEN Tom LUX WALLONIE BRUXELLES 04:22:52
34. BERNARD Enzo FRA 04:22:52
35. HANSART Philéas FRA 04:22:52
36. SAGNIER Théo FRA 04:22:52
37. MAAS Jan NED LEOPARD PRO CYCLING 04:22:52
38. GUINET Dylan FRA 04:22:52
39. JAMOT Julien FRA 04:22:52
40. VERHEYEN Maarten BEL 04:22:52
41. KLUCKERS Arthur LUX LEOPARD PRO CYCLING 04:22:52
42. BORRA Gilles BEL 04:22:52
43. MOERMAN Jens BEL 04:22:52
44. PAILLOT Yoann FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:22:52
45. LATHAM Christopher GBR VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 04:22:52
46. DHONT Arnoud BEL 04:22:52
47. MASSON Christophe FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 04:22:52
48. DELAPLACE Anthony FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:22:52
49. LEYDER Misch LUX LEOPARD PRO CYCLING 04:23:02
50. LOUVET Louis FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:23:04
51. WALTERS Red GBR 04:23:06
52. RUSSO Clément FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 04:23:08
53. JOUSSEAUME Alan FRA 04:23:08
54. BLEIER Baptiste FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:23:08
55. FERASSE Thibault FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 04:23:08
56. VAN DER BEKEN Aaron BEL 04:23:08
57. GUILLON Celestin FRA 04:23:08
58. SAVER Kasper BEL 04:23:18
59. DEBONS Antoine SUI AKROS - EXCELSIOR - THÖMUS 04:23:18
60. BERNARD Quentin FRA 04:23:20
61. RONDEAU Fabien FRA 04:23:20
62. DAUSCHY Guillaume FRA 04:23:20
63. ANTOMARCHI Julien FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 04:23:20
64. POUGET Tommy FRA 04:23:22
65. WALKER Joey GBR VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 04:23:22
66. BLAMPAIN Maxime FRA 04:23:22
67. GUEGAN Mael FRA 04:23:22
68. WATRELOT Jean Lou FRA 04:23:22
69. FERRON Valentin FRA 04:23:40
70. MOLLY Kenny BEL WALLONIE BRUXELLES 04:23:53
71. LEVASSEUR Jordan FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 04:23:56
72. ZOBRIST Manuel SUI AKROS - EXCELSIOR - THÖMUS 04:24:09
73. CONSTANTIN Baptiste FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:24:16
74. PLANCKAERT Jens BEL 04:24:30
75. MOTTRAM Michael GBR VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 04:25:13
76. MATTHYS Louka BEL 04:26:29
77. HUREL Tony FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:26:33
78. PASTOT Vincent FRA 04:28:13
79. NUYTTEN Michiel BEL 04:28:36
80. BERCKMOES Jenno BEL 04:28:36
81. QUINCEY Scott SUI AKROS - EXCELSIOR - THÖMUS 04:31:45
82. SUTTON Joseph GBR VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK 04:31:45
83. ALAPHILIPPE Bryan FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:31:45







--- advertisement ---