Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Istarsko Proljee - Istrian Spring Trophy 2019 (2.2)
(Istarsko proljece-Jadranska magistrala-Istrian Spring Trophy)
Croatia  /  14 March - 17 March

Edition: 59 (480.0 Km)
Winner: GALL Felix

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 10:50:22
2. VALTER Attila HUN CCC DEVELOPMENT TEAM 10:50:27
3. ZIMMERMANN Georg GER TIROL KTM CYCLING TEAM 10:50:33
4. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 10:50:35
5. OLDANI Stefano ITA KOMETA CYCLING TEAM 10:50:36
6. SCHLEGEL Michal CZE ELKOV - AUTHOR 10:50:41
7. STORK Florian GER TEAM SUNWEB 10:50:41
8. ROTA Lorenzo ITA BARDIANI CSF 10:50:48
9. RAVANELLI Simone ITA BIESSE CARRERA 10:50:49
10. MARTINELLI Ivan ITA D'AMICO UM TOOLS 10:50:54
11. FLUECKIGER Mathias SUI SWITZERLAND 10:50:57
12. SALZMANN Jodok AUT MALOJA PUSHBIKERS 10:51:02
13. RABITSCH Stephan AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 10:51:05
14. MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10:51:18
15. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 10:51:19
16. STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10:51:20
17. PRIMOŽIČ Jaka SLO 10:51:22
18. CANTON SERRANO Isaac ESP KOMETA CYCLING TEAM 10:51:25
19. BARAC Antonio CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 10:51:29
20. COLLEONI Kevin ITA BIESSE CARRERA 10:51:33
21. LEOPOLD Hans-Jörg AUT MALOJA PUSHBIKERS 10:51:37
22. SCHLEMMER Lukas AUT MALOJA PUSHBIKERS 10:52:00
23. GIGER Fabian SUI SWITZERLAND 10:52:02
24. MOSCA Jacopo ITA D'AMICO UM TOOLS 10:52:02
25. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 10:52:09
26. BROZYNA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10:52:10
27. SCHULTZ Jesper DEN TEAM WAOO 10:52:19
28. TSCHERNOSTER Jan GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 10:52:24
29. HAMPL Petr CZE 10:52:39
30. KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR 10:52:40
31. KÄßMANN Fabian GER P & S METALLTECHNIK 10:53:04
32. KOROŠEC Rok SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 10:53:20
33. BURCHIO Federico ITA D'AMICO UM TOOLS 10:53:23
34. PÖLL Stefan AUT 10:53:39
35. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 10:53:48
36. LIENHARD Fabian SUI SWITZERLAND 10:54:14
37. BRKIC Benjamin AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 10:54:52
38. ALBANESE Vincenzo ITA BARDIANI CSF 10:55:16
39. PALUTA Michal POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10:56:39
40. BÁRTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR 10:56:43
41. OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR 10:56:47
42. VULCAN Denis Marian ROU GIOTTI VICTORIA 10:57:14
43. REPŠE Uroš SLO 10:57:21
44. HILL Benjamin AUS LJUBLJANA GUSTO SANTIC 10:57:33
45. RITZINGER Felix AUT MALOJA PUSHBIKERS 10:57:34
46. RABOTTINI Matteo ITA MERIDIANA KAMEN TEAM 10:57:37
47. PIRIH Aleš SLO 10:57:42
48. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10:57:54
49. FLUECKIGER Lukas SUI SWITZERLAND 10:57:58
50. HALLER Patrick GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 10:58:19
51. HEIDEMANN Miguel GER HERRMANN RADTEAM 10:58:21
52. EL GOUZI Omar ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 10:58:29
53. SCHORMAIR Fabian GER P & S METALLTECHNIK 10:58:29
54. VEBER Matic SLO 10:58:43
55. PAJEK Luka SLO 10:58:45
56. BOUBAL Martin CZE 10:58:53
57. ADAMIETZ Johannes GER HERRMANN RADTEAM 10:59:10
58. ZURLO Federico ITA GIOTTI VICTORIA 10:59:17
59. SEKANINA Adam CZE 10:59:32
60. GULDHAMMER Rasmus DEN TEAM WAOO 10:59:57
61. DINKLER Jonathan GER P & S METALLTECHNIK 11:00:00
62. SVENDGAARD Michael Carbel DEN TEAM WAOO 11:00:02
63. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 11:00:31
64. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 11:01:29
65. BAYER Tobias AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 11:01:53
66. LHOMME Léo SUI SWITZERLAND 11:02:00
67. SAVINI Daniel ITA BARDIANI CSF 11:02:13
68. GAMPER Patrick AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 11:02:21
69. IMHOF Claudio SUI SWITZERLAND 11:02:47
70. SISR František CZE ELKOV - AUTHOR 11:02:54
71. LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:03:37
72. SCHINNAGEL Johannes GER MALOJA PUSHBIKERS 11:03:38
73. HOLLMANN Juri GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 11:03:51
74. HOČEVAR Kristjan SLO 11:04:10
75. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP KOMETA CYCLING TEAM 11:04:15
76. DALLA VALLE Nicolas ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 11:04:26
77. STACCHIOTTI Riccardo ITA GIOTTI VICTORIA 11:04:28
78. PICCOT Michel ITA BIESSE CARRERA 11:04:29
79. BELLIA Matteo ITA BIESSE CARRERA 11:04:34
80. SONNLEITNER Jonas GER 11:04:38
81. KUMP Marko SLO ADRIA MOBIL 11:04:44
82. ZAHÁLKA Matěj CZE ELKOV - AUTHOR 11:05:01
83. ORSINI Umberto ITA BARDIANI CSF 11:05:12
84. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 11:05:19
85. AALRUST Hĺkon Lunder NOR TEAM COOP 11:06:10
86. MAYRHOFER Marius GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 11:06:10
87. TAGLIETTI Stefano ITA BIESSE CARRERA 11:06:12
88. THOMSEN Frederik DEN TEAM WAOO 11:06:25
89. ČEMAŽAR Nik SLO 11:06:25
90. PER David SLO ADRIA MOBIL 11:06:39
91. KULHÁNEK David CZE 11:06:42
92. GRUBER Pavel CZE 11:06:48
93. POTOČKI Viktor CRO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 11:06:52
94. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:07:04
95. RAFFAELE Angelo ITA D'AMICO UM TOOLS 11:07:10
96. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 11:07:12
97. FRIEDL Nils AUT 11:07:20
98. AUER Daniel AUT MALOJA PUSHBIKERS 11:07:25
99. PROCHÁZKA Michal CZE 11:07:29
100. HJEMSĆTER Olav NOR TEAM COOP 11:07:57
101. JUNG Lennart GER HERRMANN RADTEAM 11:08:02
102. ČOTAR Luka SLO 11:08:09
103. PUPPIO Antonio ITA KOMETA CYCLING TEAM 11:08:29
104. RETSCHKE Robert GER P & S METALLTECHNIK 11:08:32
105. NAGLIČ Rok SLO 11:08:42
106. HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 11:08:58
107. GUARDINI Andrea ITA BARDIANI CSF 11:09:18
108. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 11:09:19
109. TRONDSEN Trond Hĺkon NOR TEAM COOP 11:09:26
110. STERBINI Simone ITA GIOTTI VICTORIA 11:09:26
111. ČIBEJ Simon SLO 11:09:32
112. KVASINA Filip CRO 11:09:34
113. TREUBEL Pascal GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 11:09:38
114. MÄRKL Niklas GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 11:09:49
115. LARSEN Mathias Alexander E. DEN TEAM WAOO 11:10:03
116. VAN ROSSEM Freek NED D'AMICO UM TOOLS 11:10:05
117. VIEGAS Daniel POR KOMETA CYCLING TEAM 11:10:27
118. MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:10:44
119. SAGADIN Luka SLO 11:11:01
120. JÄGELER Robert GER P & S METALLTECHNIK 11:11:13
121. ONESTI Emanuele ITA GIOTTI VICTORIA 11:11:18
122. HERDEN Benjamin GER 11:11:44
123. VLČÁK Martin SVK SLOVAKIA 11:11:57
124. NOLDE Tobias GER P & S METALLTECHNIK 11:11:58
125. MÁLIK Róbert SVK 11:12:02
126. JENKO Robert SLO 11:12:10
127. AMEZAWA Takeaki JPN LJUBLJANA GUSTO SANTIC 11:12:30
128. MALGAY Lukas GER 11:12:36
129. KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 11:13:15
130. LAKOTA Luka SLO 11:13:18
131. FRANZ Marcel GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 11:13:24
132. MÜLLER Robert GER 11:13:38
133. UMHALLER Thomas AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 11:13:41
134. KUSTADINCHEV Roman RUS D'AMICO UM TOOLS 11:14:17
135. GRATZER Alexander AUT 11:14:25
136. BRAMATI Tommaso ITA BIESSE CARRERA 11:14:27
137. HOLLAND Michael AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 11:14:36
138. CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP KOMETA CYCLING TEAM 11:16:31
139. OROS Samuel SVK SLOVAKIA 11:16:56
140. MAHMIC Nedzad BIH 11:17:37
141. SOTBERG Andre NOR TEAM COOP 11:17:54
142. ECHTERMANN Leon GER HERRMANN RADTEAM 11:18:01
143. ROTTER Michal CZE 11:18:52
144. DIMA Emil ROU GIOTTI VICTORIA 11:19:14
145. MAYER Yannick GER 11:22:15
146. BUDIMIR Kristijan CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 11:22:28
147. TAFERNER Stefan AUT 11:25:29







--- advertisement ---