Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
International Tour of Rhodes 2021 (2.2)
Greece  /  8 April - 11 April

Edition: 21 (288.5 Km)
Winner: DVERSNES Frederik

2020    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. DVERSNES Fredrik NOR TEAM COOP 11:04:09
2. KOCH Christian Maximilian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:04:13
3. VAN TRICHT Stan BEL SEG RACING ACADEMY 11:04:17
4. HEIDUK Kim Alexander GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:04:20
5. HOOLE Daan NED SEG RACING ACADEMY 11:04:23
6. HUGGER Jan GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:04:26
7. TUREK Daniel CZE TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:04:27
8. HODAPP Johannes GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 11:04:30
9. BERNAS Pawel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 11:04:30
10. AGROTIS Alexandros CYP CYPRUS 11:04:30
11. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 11:04:32
12. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 11:04:33
13. WOOD Harrison GBR SEG RACING ACADEMY 11:04:33
14. VERMEULEN Moran AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:04:33
15. ZANA Filippo ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 11:04:33
16. STOCKMAN Michiel BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 11:04:34
17. DAVIS Corey USA MALOJA PUSHBIKERS 11:04:34
18. DIMA Emil ROU ROMANIA 11:04:35
19. BATTAGLIN Enrico ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 11:04:35
20. CASTELLARNAU Florent FRA 11:04:36
21. CAMRDA Karel CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:04:41
22. CARBONI Giovanni ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 11:04:44
23. GABBURO Davide ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 11:04:46
24. TARLTON Alexander GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:05:01
25. ZOIDL Riccardo AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:05:05
26. GROŠELJ Žiga SLO TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:05:25
27. HECHT Gage USA AEVOLO 11:05:26
28. BRUNNER Eric USA AEVOLO 11:05:36
29. ILIAS Periklis GRE 11:05:40
30. ŠTOČEK Matúš SVK TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:07:13
31. ACOSTA Thomas FRA 11:07:14
32. GIANNOUTSOS Miltiadis GRE 11:07:15
33. STOCKMAN Abram BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 11:07:21
34. TAEBLING Paul GER MALOJA PUSHBIKERS 11:07:48
35. CAŃAVERAL VARGAS Johnatan COL BARDIANI CSF FAIZANE' 11:10:40
36. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 11:11:12
37. LAUK Karl Patrick EST 11:11:14
38. FIORELLI Filippo ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 11:11:17
39. HEMING Miká GER MALOJA PUSHBIKERS 11:11:18
40. CHRISTAKOS Dimitrios GRE GREECE 11:11:22
41. PLANET Charles FRA TEAM NOVO NORDISK 11:11:24
42. STACHOWIAK Adam POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 11:11:24
43. FOLTÁN Adam SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11:11:25
44. BICHLMANN Daniel GER MALOJA PUSHBIKERS 11:11:25
45. THURAU Sven GER TEAM DAUNER | AKKON 11:11:26
46. SAVINI Daniel ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 11:11:26
47. ČANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11:11:28
48. DELACROIX Tristan FRA 11:11:31
49. GRUBER Pavel CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 11:11:45
50. ŘEHA Filip CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 11:11:51
51. MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:11:58
52. BANASZEK Alan POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 11:11:59
53. LUNDER Eirik NOR TEAM COOP 11:12:09
54. FLYNN Sean GBR SEG RACING ACADEMY 11:12:43
55. KEUP Pierre-Pascal GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:13:03
56. GRĹSVOLD Dennis NOR TEAM COOP 11:13:08
57. FRIEDRICH Marco AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:13:12
58. KUBIŠ LukᚠSVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11:13:15
59. BUDZINSKI Tomasz POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 11:13:22
60. SCHORMAIR Fabian GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:13:27
61. BRAND Sam GBR TEAM NOVO NORDISK 11:14:10
62. GOUBERT Jean FRA 11:14:28
63. ILIADIS Ioanis GRE 11:14:30
64. RAßMANN Frederik GER TEAM DAUNER | AKKON 11:14:38
65. HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:15:29
66. GENOV Nikolay BUL BULGARIA 11:15:34
67. BELLAN Juraj SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11:15:36
68. GUDMESTAD Tord NOR TEAM COOP 11:16:44
69. KRUL Wessel NED SEG RACING ACADEMY 11:16:47
70. KLABOUCH Petr CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:16:52
71. GUICHARD Mickael FRA 11:17:26
72. BENNETT Stéfan FRA 11:17:40
73. MCGILL Scott USA AEVOLO 11:18:43
74. CHRISTOPOULOS-CHELLER Panagiotis GRE GREECE 11:19:06
75. MESSERSCHMIDT Jonas Fabian GER TEAM DAUNER | AKKON 11:19:52
76. PETRUŠ Jiří CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:20:04
77. DAY Thomas GBR SEG RACING ACADEMY 11:20:54
78. SCHUNK Conor USA AEVOLO 11:21:09
79. DREßLER Luca GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 11:22:03
80. MILTIADIS Andreas CYP CYPRUS 11:22:30
81. SHIPLEY Gabriel USA AEVOLO 11:23:52
82. TYRPEKL Karel CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:24:07
83. CRISTA Daniel ROU ROMANIA 11:25:05
84. JOLIBERT Clément FRA 11:25:14
85. MCNEIL Aidan USA AEVOLO 11:25:23
86. VILA Emiljano GRE GREECE 11:25:39
87. ANDREEV Yordan BUL BULGARIA 11:26:01
88. BOGUSLAWSKI Marceli POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 11:26:31
89. HENNEQUIN Paul FRA 11:26:44
90. STÖCKLI Jan SUI 11:27:06
91. PAPANOV Martin BUL BULGARIA 11:28:45
92. GARDELLA Florent FRA 11:30:46
93. MATSANGOS Alexandros CYP CYPRUS 11:32:30
94. GRÄSSLE Pavel CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 11:34:38
95. BONNEFOIX Edouard FRA 11:37:02
96. GALKA Michal POL MALOJA PUSHBIKERS 11:37:08
97. TZORTZAKIS Polychronis GRE GREECE 11:38:10
98. BANASZEK Norbert POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 11:38:12
99. KASTRANTAS Charalampos GRE GREECE 11:38:55
100. BORRESCH Julian GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 11:40:26
101. PAPASTAMATAKIS Kyriakos GRE 11:40:31
102. VORRIAS Ioannis GRE 11:40:39
103. LUNCAN Serban ROU ROMANIA 11:40:40
104. BÁRTA TomᚠCZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:42:37
105. IRVINE Declan AUS TEAM NOVO NORDISK 11:45:20
106. FIALA Petr CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 11:46:03
107. MUNDAY Samuel AUS TEAM NOVO NORDISK 11:46:05
108. GATHEMANN Albert GER TEAM DAUNER | AKKON 11:47:36
109. DOBRIN Ioan ROU ROMANIA 11:48:05
110. WOLLENBERG Tim GER MALOJA PUSHBIKERS 11:48:38
111. NOBEL Rick NED EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 11:51:56
112. RYUSTEMOV Deniz BUL BULGARIA 11:55:26
113. PLESEA Valentin ROU ROMANIA 11:58:12
114. KUNZ Dominic SUI 12:05:46






--- advertisement ---