Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
World Road Championship (MU) 2022 (CM)
(World Road Championship (MU))
Australia  /  23 September

Edition: 26 (169.8 Km)
Winner: FEDOROV Yevgeniy

2021    

Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. FEDOROV Yevgeniy UKAZ 03:57:08
2. VACEK Mathias UCZE 00:00:01
3. WAERENSKJOLD Søren UNOR 00:00:03
4. MIHKELS Madis UEST 00:00:03
5. KOOIJ Olav UNED 00:00:03
6. BITTNER Pavel UCZE 00:00:03
7. DINHAM Matthew UAUS 00:00:03
8. PENHOËT Paul UFRA 00:00:03
9. GOVEKAR Matevz USLO 00:00:03
10. BERCKMOES Jenno UBEL 00:00:03
11. HESSMANN Michel UGER 00:00:03
12. FETTER Erik UHUN 00:00:03
13. HAGENES Per Strand UNOR 00:00:03
14. WATSON Samuel UGBR 00:00:03
15. BALMER Alexandre USUI 00:00:03
16. SVRCEK Martin USVK 00:00:03
17. VAN EETVELD Lennert UBEL 00:00:03
18. TRONCHON Bastien UFRA 00:00:08
19. SEGAERT Alec UBEL 00:00:23
20. GRÉGOIRE Romain UFRA 00:00:23
21. GARCÍA PIERNA Raúl UESP 00:00:58
22. MIQUEL DELGADO Pau UESP 00:00:58
23. BURATTI Nicolo' UITA 00:00:58
24. BRAET Vito UBEL 00:01:14
25. MILESI Lorenzo UITA 00:01:14
26. TOUPALIK Jakub UCZE 00:01:14
27. ANDRESEN Tobias Lund UDEN 00:01:14
28. VAN DEN BOSSCHE Fabio UBEL 00:01:43
29. LE BERRE Mathis UFRA 00:02:55
30. BALLERSTEDT Maurice UGER 00:03:34
31. WILKSCH Hannes UGER 00:03:34
32. VAN UDEN Casper UNED 00:03:37
33. TEUTENBERG Tim Torn UGER 00:03:37
34. PRIES Cédric ULUX 00:03:37
35. PARISINI Nicolo UITA 00:03:37
36. SIMMONS Colby UUSA 00:03:37
37. WEISS Fabian USUI 00:03:37
38. BRUSSENSKIY Gleb UKAZ 00:03:37
39. BRUN Nils USUI 00:03:37
40. VAN DIJKE Tim UNED 00:03:37
41. DONALDSON Robert UGBR 00:03:37
42. MARCELLUSI Martin UITA 00:03:37
43. SVESTAD-BARDSENG Embret UNOR 00:03:37
44. CURRIE Logan UNZL 00:03:37
45. KOLZE CHANGIZI Sebastian UDEN 00:03:42
46. DE POOTER Dries UBEL 00:05:13
47. KELEMEN Petr UCZE 00:05:43
48. FLYNN Sean UGBR 00:05:43
49. KEUP Pierre-Pascal UGER 00:05:43
50. RIVARD Nicolas UCAN 00:05:43
51. STAJNAR Mihael USLO 00:05:43
52. DE PRETTO Davide UITA 00:08:43
53. MIHOLJEVIC Fran UCRO 00:08:43
54. AZPARREN Enekoitz UESP 00:08:43
55. LAMPERTI Luke UUSA 00:08:43
56. BILYI Maksim UUKR 00:09:39
57. AMARI Hamza UALG 00:09:39
58. GOMEZ BECERRA German Dario UCOL 00:09:39
59. VINOKOUROV Nicolas UKAZ 00:09:39
60. ORMISTON Callum URSA 00:09:39
61. TENDON Arnaud USUI 00:09:39
62. RICCITELLO Matthew UUSA 00:09:39
63. MILES Carson UCAN 00:09:39
64. PETER Jannis UGER 00:09:39
65. GUDMESTAD Tord UNOR 00:09:39
66. MURGUIALDAY ELORZA Jokin UESP 00:09:39
67. WENZEL Mats ULUX 00:09:39
68. STOCKWELL Oliver UGBR 00:09:39
69. ENGELHARDT Felix UGER 00:09:39
70. HAYTER Leo UGBR 00:09:39






--- advertisement ---