Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Trofej Umag - Umag Trophy 2018 (1.2)
Croatia  /  28 February

Edition: 6 (144.4 Km)
Winner: HAGEN Krister

2017    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. HAGEN Krister NOR TEAM COOP 3:29:49
2. BAYLIS Thomas GBR ONE PRO CYCLING 3:30:08
3. RAJOVIC Dusan SRB ADRIA MOBIL 3:30:16
4. BOKELOH Jonas GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:30:16
5. KRAGH ANDERSEN Asbjřrn DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:30:16
6. KANTER Max GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:30:16
7. AUER Daniel AUT WSA PUSHBIKERS 3:30:16
8. SCHNEITER Joab SUI 3:30:16
9. RUMAC Josip CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:30:16
10. LODERER Timon GER HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:30:16
11. PESTIAUX Yann BEL AGO - AQUA SERVICE 3:30:16
12. LUKKEDAL Řivind NOR TEAM COOP 3:30:16
13. WIRTGEN Tom LUX AGO - AQUA SERVICE 3:30:16
14. BAJC Andi SLO MY BIKE STEVENS 3:30:16
15. TUNSET Anton NOR TEAM COOP 3:30:16
16. RUČIGAJ Žiga SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:30:16
17. PRIMOŽIČ Jaka SLO 3:30:16
18. VAN VUCHELEN Tom BEL AGO - AQUA SERVICE 3:30:16
19. HONORÉ Mikkel Frřlich DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:30:16
20. EIBEGGER Markus AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:30:16
21. BOSMAN Patrick AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:30:16
22. BÁRTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR 3:30:16
23. ASGREEN Kasper DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:30:16
24. LEHKÝ Roman CZE 3:30:16
25. BURTON Germain GBR JLT CONDOR 3:30:16
26. STEIMLE Jannik GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:30:16
27. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 3:30:16
28. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:30:16
29. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:30:37
30. GUEX Quentin SUI 3:30:37
31. WEBER Philip GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:30:51
32. APPELT Leo GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:30:51
33. MÄRKL Niklas GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:30:51
34. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 3:30:54
35. HORVAT Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:30:54
36. ČAPEK Tomáš CZE 3:31:04
37. EINHORN Itamar ISR 3:31:04
38. RITZINGER Felix AUT 3:31:04
39. BALLABIO Giacomo ITA 3:31:04
40. FRANZ Toni GER 3:31:04
41. MAYER Yannick GER 3:31:04
42. PORZNER Manuel GER TIROL CYCLING TEAM 3:31:04
43. PAJEK Luka SLO 3:31:04
44. POTOČKI Viktor CRO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:31:04
45. BEKKEN Jon-Anders NOR TEAM COOP 3:31:04
46. TRACZ Szymon POL ONE PRO CYCLING 3:31:04
47. JÄGELER Robert GER 3:31:04
48. MONIQUET Sylvain BEL AGO - AQUA SERVICE 3:31:04
49. LAVRIČ Martin SLO 3:31:04
50. ČOTAR Luka SLO 3:31:04
51. TASSET Marvin BEL AGO - AQUA SERVICE 3:31:04
52. KOROŠEC Rok SLO MY BIKE STEVENS 3:31:04
53. KELLY Jake GBR ONE PRO CYCLING 3:31:04
54. KÄßMANN Fabian GER 3:31:04
55. SIRŮČEK Václav CZE 3:31:04
56. JARC Aljaž SLO ADRIA MOBIL 3:31:04
57. VEYHE Torkil DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:31:04
58. HATZ Christopher GER 3:31:04
59. RAPPO Anthony SUI 3:31:04
60. BRÜCK Victor GER 3:31:04
61. BŘEZINA Jonáš CZE 3:31:04
62. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 3:31:04
63. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:31:04
64. HAMPL Petr CZE 3:31:04
65. RABOTTINI Matteo ITA MERIDIANA KAMEN TEAM 3:31:04
66. SCHLEMMER Lukas AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:31:04
67. FRIESECKE Gian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:31:04
68. MEILER Martin GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:31:04
69. KASPERA Christoph GER 3:31:04
70. MCCARTHY Robert-Jon IRL JLT CONDOR 3:31:04
71. BELLIA Matteo ITA 3:31:04
72. SCOTT Jacob GBR ONE PRO CYCLING 3:31:04
73. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:31:04
74. HRINKOW Dominik AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:31:04
75. SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:31:04
76. MOSES Thomas GBR JLT CONDOR 3:31:04
77. SLATER Alistair GBR JLT CONDOR 3:31:04
78. HOFER Andreas AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:31:04
79. GIBSON Matthew GBR JLT CONDOR 3:31:04
80. ČERNE Gregor Matija SLO 3:31:49
81. ČEMAŽAR Nik SLO 3:31:49
82. BANIČEK Deni CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:31:49
83. FILUTÁS Viktor HUN PANNON CYCLING TEAM 3:31:49
84. LEOPOLD Hans-Jörg AUT WSA PUSHBIKERS 3:31:49
85. BEN MOSHE Yuval ISR 3:31:49
86. ZATHURECZKY Márk HUN PANNON CYCLING TEAM 3:31:49
87. JABUKA David CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:31:49
88. KVASINA Filip CRO 3:31:49
89. MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:31:49
90. KNAPP Daniel AUT TIROL CYCLING TEAM 3:31:49
91. NEUHAUSER Marcel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:31:49
92. SALZMANN Jodok AUT WSA PUSHBIKERS 3:31:49
93. FIDLER Gerd AUT MY BIKE STEVENS 3:31:49
94. POULTON Jared RSA 3:31:49
95. KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:31:49
96. KOŽELJ Martin SLO 3:31:49
97. KUEN Maximilian AUT MY BIKE STEVENS 3:31:49
98. KAMP Alexander DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:31:49
99. JÜRß Malte GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:31:49
100. ADAMIETZ Johannes GER TIROL CYCLING TEAM 3:31:49
101. QUINCEY Scott SUI 3:32:04
102. PAKALSKI Henrik GER 3:32:08
103. PENKO Izidor SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:32:11
104. MÜLLER Robert GER 3:32:11
105. BRIGGS Graham GBR JLT CONDOR 3:32:33
106. WILDAUER Markus AUT TIROL CYCLING TEAM 3:32:41
107. FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:32:45
108. GRUBER Pavel CZE 3:32:59
109. HÖÖG Gustav SWE TEAM COOP 3:32:59
110. OROSZ Gergő HUN PANNON CYCLING TEAM 3:32:59
111. TU Sergio TPE DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:36:36
112. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:36:36
113. WILLE Markus GER 3:36:36
114. GRUBER Julian AUT MY BIKE STEVENS 3:36:36
115. FRIEDL Nils AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:36:36
116. EICHINGER Daniel AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:36:36
117. KOPFAUF Markus AUT WSA PUSHBIKERS 3:36:36
118. TAEBLING Paul GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:36:36
119. HÄHNEL Frederik GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:36:36
120. RÖBER Dominik GER 3:36:36
121. KASTERICH Constantin GER 3:36:36
122. OBERSTEINER Florian GER 3:36:36
123. ORTNER Lukas GER 3:36:36
124. EGNER Arne GER 3:36:36
125. SEKANINA Adam CZE 3:36:36
126. CIHLÁŘ Adam CZE 3:36:36
127. THIELEBEULE Willi GER 3:36:36
128. POGAČAR Tadej SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:36:51
129. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:36:51
130. NEUMAN Dominik CZE 3:37:52
131. ČERNÝ Josef CZE ELKOV - AUTHOR 3:37:52
132. ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC 3:37:52
133. KOVÁCS Máté HUN PANNON CYCLING TEAM 3:38:47
134. HAČECKÝ Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR 3:38:47
135. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR 3:38:47
136. OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR 3:38:47
137. MAJOLI Fran CRO 3:39:06
138. DINKLER Jonathan GER 3:40:41
139. PECHER Anton GER 3:41:24
140. ŠMID Jakob SLO 3:41:24
141. SOMMER Aaron GER 3:41:24
142. SZATMÁRY András HUN PANNON CYCLING TEAM 3:41:24
143. RAJCHART Jan CZE ELKOV - AUTHOR 3:46:00
144. JAKOUBEK Tomáš CZE 3:46:00
145. HASON Ofek ISR 3:46:00
146. KUBA Karel CZE 3:46:00
147. ABU-FARES Saned ISR 3:46:00
148. BOUBAL Martin CZE 3:46:00








--- advertisement ---