Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Classic Loire Atlantique 2018 (1.1)
France  /  24 March

Edition: 19 (182.8 Km)
Winner: QUAADE Rasmus Christian

2017    



Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. QUAADE Rasmus Christian ABB 04:20:47
2. HOELGAARD Daniel GFC 00:00:03
3. FONSECA Armindo FST 00:00:03
4. TOUZ╔ Damien AUB 00:00:03
5. DANIEL Maxime FST 00:00:03
6. HOFSTETTER Hugo COF 00:00:03
6. JANS Roy CIB 00:00:03
8. ARIESEN Tim RNL 00:00:03
9. DUMOULIN Samuel ALM 00:00:03
10. MAIKIN Roman GAZ 00:00:03
11. VINCENT Leo GFC 00:00:03
12. ARISTI GARDOKI Mikel EUS 00:00:03
13. EL FARES Julien DMP 00:00:03
14. FRIESECKE Gian VOL 00:00:03
15. BOUDAT Thomas TDE 00:00:03
16. MANZIN Lorrenzo VCC 00:00:03
17. RAFFAELE Angelo AZT 00:00:03
18. TURGIS Jimmy COF 00:00:03
19. TRARIEUX Julien DMP 00:00:03
20. MCCABE Travis UHC 00:00:03
21. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:03
22. LE CUNFF KÚvin AUB 00:00:03
23. LEVEAU JÚrÚmy DMP 00:00:03
24. MALDONADO Anthony AUB 00:00:03
25. PERICHON Pierre-Luc FST 00:00:03
26. MEIJERS Jeroen RNL 00:00:06
27. COURTEILLE Arnaud VCC 00:00:06
28. DE GREEF Robbert RNL 00:00:06
29. COUSIN Jerome TDE 00:00:06
30. BAGUES KALPARSORO Aritz EUS 00:00:06
31. GONZ┴LEZ PRIETO Aitor EUS 00:00:15
32. MARCHAND Gianni CIB 00:00:15
33. GOUAULT Pierre RLM 00:00:15
34. THALMANN Roland VOL 00:00:15
35. MAINARD JÚr˘me RLM 00:00:15
36. MADOUAS Valentin GFC 00:00:15
37. VERMEULEN Alexey IPC 00:00:15
38. DELAPLACE Anthony FST 00:00:19
39. MATE MARDONES Luis Angel COF 00:00:21
40. LEVARLET Guillaume AUB 00:00:21
41. TXOPERENA MATXIKOTE Be˝at EUS 00:00:21
42. PACHER Quentin VCC 00:00:21
43. SEIGLE Romain GFC 00:00:21
44. ANTOMARCHI Julien RLM 00:00:21
45. KOZONTCHUK Dmitriy GAZ 00:00:21
46. OURSELIN Paul TDE 00:00:21
47. CALMEJANE Lilian TDE 00:00:21
48. SCHELLING Patrick VOL 00:00:21
49. RIESEBEEK Oscar RNL 00:00:21
50. JAKIN Alo AUB 00:00:26
51. GAUTIER Cyril ALM 00:00:26
52. PICHON Laurent FST 00:00:26
53. DUPONT Hubert ALM 00:00:26
54. COSNEFROY Benoit ALM 00:00:28
55. JANSSENS Jimmy CIB 00:00:28
56. WEENING Pieter RNL 00:00:28
57. BAKELANTS Jan ALM 00:00:28
58. STOCKMAN Michiel TIS 00:01:49
59. ETXABE LETURIA Jokin IPC 00:01:49
60. EDET Nicolas COF 00:01:49
61. TRUSOV Nikolai GAZ 00:01:49
62. DIELEMAN Michiel CIB 00:01:53
63. BONNAMOUR Franck FST 00:01:58
64. JOLY Thomas RLM 00:02:00
65. RUEGG Lukas VOL 00:02:51
66. ORRICO Davide VOL 00:03:01
67. ROUX Anthony GFC 00:03:46
68. RUIJGH Rob TIS 00:04:01
69. SICARD Romain TDE 00:04:33
70. MAURELET Flavien AUB 00:04:33
71. SHILOV Sergey GAZ 00:04:33
72. SIMON Julien COF 00:04:33
73. EATON Daniel UHC 00:04:33
74. MOTTIER Justin VCC 00:05:49
75. VAUGRENARD Benoţt GFC 00:05:49
76. BARCELË ARAGËN Fernando EUS 00:06:38
77. TORRES Sergio TIS 00:06:38
78. KLARIS Magnus Bak ABB 00:06:38
79. SMUKULIS Gatis DMP 00:06:38
80. PEDERSEN Nicklas Overgaard Amdi ABB 00:06:38
81. CATAFORD Alexander UHC 00:06:38
82. LISSON Christopher ABB 00:06:38
83. COMBAUD Romain DMP 00:06:38
84. RYBALKIN Aleksey GAZ 00:06:38
85. ARMIRAIL Bruno GFC 00:06:38
86. BAGOT Yohan VCC 00:06:38
87. REZA KÚvin VCC 00:06:38
88. RUYTERS Brecht CIB 00:06:38
89. SHALUNOV Evgeny GAZ 00:06:38
90. PETERS Nans ALM 00:07:45
91. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 00:12:16







--- advertisement ---