Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
A Travers Les Hauts De France - Trophée Paris-Arras Tour 2018 (2.2)
(Paris-Arras Tour)
France  /  18 May - 20 May

(498.0 Km)
Winner: RABITSCH Stephan

2017    

Leaders of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. RABITSCH Stephan AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:36:42
2. ČERNÝ Josef CZE ELKOV - AUTHOR 11:36:48
3. STEIMLE Jannik GER TEAM VORARLBERG SANTIC 11:37:10
4. QUAADE Rasmus Christian DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM 11:37:14
5. KLEIMAN Wim NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 11:37:17
6. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:37:33
7. WRIGHT Fred GBR GREAT BRITAIN 11:38:28
8. LISSON Christoffer DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM 11:40:55
9. DEWULF Stan BEL 11:40:55
10. TEGGART Matthew IRL TEAM WIGGINS 11:41:01
11. FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:41:04
12. LOOIJ Andre NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 11:41:06
13. AMDI PEDERSEN Nicklas Overgaard DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM 11:41:06
14. PEÁK Barnabás HUN 11:41:06
15. ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 11:41:08
16. HAYTER Ethan GBR GREAT BRITAIN 11:41:08
17. DE DECKER Alfdan BEL 11:41:08
18. NONNEZ Théo FRA 11:41:08
19. BARAC Antonio CRO 11:41:08
20. DE POORTER Maxime BEL 11:41:08
21. POLNICKÝ Jirí CZE ELKOV - AUTHOR 11:41:08
22. MORIN Emmanuel FRA 11:41:08
23. FROIDEVAUX Robin SUI AKROS - RENFER SA 11:41:08
24. DASSONVILLE Flavien FRA ST MICHEL - AUBER 93 11:41:08
25. ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC 11:41:08
26. DOWNEY Mark IRL TEAM WIGGINS 11:41:08
27. CULLAIGH Gabriel GBR TEAM WIGGINS 11:41:10
28. SAGNIER Théo FRA 11:41:16
29. VAN HAVERBEKE Julien FRA 11:41:16
30. KERFOOT-ROBSON Dylan GBR TEAM WIGGINS 11:41:16
31. DAVY Clement FRA 11:41:16
32. LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:41:17
33. SCHLEMMER Lukas AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 11:41:17
34. ZAHÁLKA Matej CZE ELKOV - AUTHOR 11:41:17
35. VERHULST Lothar BEL 11:41:17
36. BISSEGGER Stefan SUI AKROS - RENFER SA 11:41:23
37. SCOTSON Callum AUS MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 11:41:24
38. PLUTO Martins LAT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 11:41:25
39. LAGREE Adrien FRA 11:41:25
40. TRONET Steven FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 11:41:29
41. BOSTOCK Matthew GBR GREAT BRITAIN 11:41:40
42. KLARIS Magnus Bak DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM 11:41:59
43. CARPENTIER Adrien FRA 11:42:19
44. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR 11:42:24
45. AVOINE Kévin FRA 11:42:29
46. EVRARD Laurent BEL SOVAC - NATURA4EVER 11:42:29
47. BUCHÁČEK TomᚠCZE ELKOV - AUTHOR 11:42:31
48. VINJEBO Emil Nygaard DEN TEAM COLOQUICK 11:42:40
49. WEEMAES Sasha BEL 11:43:02
50. VANDERMEERSCH Emilien FRA 11:43:05
51. WATRELOT Jean Lou FRA 11:43:05
52. NALLY Joseph GBR GREAT BRITAIN 11:43:05
53. MONCOMBLE Nicolas FRA 11:43:13
54. WALLIN Rasmus Bøgh DEN TEAM COLOQUICK 11:43:16
55. VAN RHEE Joey NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 11:43:32
56. BATSAIKHAN Tegshbayar MGL 11:43:46
57. CABOT Jeremy FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 11:44:11
58. DEGUIDE Louis BEL SOVAC - NATURA4EVER 11:44:16
59. TOUDAL Emil DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM 11:45:03
60. STOJNIĆ Veljko SRB 11:45:10
61. LOY Antoine BEL 11:45:12
62. VAN ESLANDER Florian FRA 11:45:40
63. TXOPERENA MATXIKOTE Beñat ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 11:47:14
64. WALLS Matthew GBR GREAT BRITAIN 11:47:24
65. GEUENS Alexander BEL SOVAC - NATURA4EVER 11:47:34
66. JIANG Zhihui CHN MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 11:47:34
67. HAČECKÝ Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR 11:47:34
68. STENUIT Robin BEL SOVAC - NATURA4EVER 11:47:34
69. SANZ UNZUE Enrique ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 11:47:41
70. LEROUX Samuel FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 11:47:47
71. FACHE Florent FRA 11:47:57
72. JOHANSEN Julius DEN TEAM COLOQUICK 11:47:57
73. COLMAN Alex BEL 11:48:22
74. MARIT Arne BEL 11:48:34
75. CASTRIQUE Jonas BEL 11:48:34
76. JÄGER Patrick AUT TEAM VORARLBERG SANTIC 11:48:38
77. HUENS Rémi FRA 11:49:15
78. HOLT Joe GBR GREAT BRITAIN 11:49:25
79. DERIAUX Florian FRA SOVAC - NATURA4EVER 11:49:31
80. VAUGHAN Jacob GBR 11:49:42
81. KALABA DušAn SRB 11:49:46
82. UDONDO SANTAMARIA Gotzon ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 11:53:13
83. RODRIGUEZ RECHE Sergio ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 11:53:13
84. FLET Axel FRA 11:53:22
85. MAFFEIS Dany FRA 11:53:25
86. GAREZ Raphaël FRA 11:53:33
87. GEISMAYR Daniel AUT TEAM VORARLBERG SANTIC 11:54:33
88. GOURGUECHON Baptiste FRA 11:54:49
89. VISSER Louis RSA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM 11:55:27
90. NIKOLAJSEN Eigil DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM 11:56:37
91. AEBI Antoine SUI AKROS - RENFER SA 11:57:28
92. MOZZATO Luca ITA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM 11:57:30
93. DUFAUX Loïs SUI AKROS - RENFER SA 11:57:56
94. BLAMPAIN Maxime FRA 12:00:15
95. MAIN Kent RSA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM 12:00:40
96. BI Wenhui CHN MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 12:02:14
97. JONES Ollie NZL DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM 12:02:43
98. CHAVES RUBIO Brayan COL MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 12:04:56
99. HUYGENS Maxime FRA 12:05:47
100. DÖRING Jonas SUI AKROS - RENFER SA 12:09:42








--- advertisement ---