Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Bał 2018 (2.2)
(Baltyk - Karkonosze Tour)
Poland  /  16 May - 20 May

(601.0 Km)
Winner: WALSLEBEN Philipp

2017    
1993


Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. WALSLEBEN Philipp GER 13h 37' 13''
2. TACIAK Mateusz POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 38' 18''
3. CIESLIK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 39' 40''
4. STACHOWIAK Adam POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 13h 39' 58''
5. MANAKOV Viktor RUS 13h 40' 31''
6. RAPP Jonas GER HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 13h 41' 31''
7. STOSZ Patryk POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 42' 12''
8. PLUCINSKI Leszek POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 44' 18''
9. KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 13h 44' 20''
10. HRINKOW Dominik AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 13h 44' 21''
11. BEUKEBOOM Dion NED VLASMAN CT 13h 44' 25''
12. BROZYNA Piotr POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 44' 29''
13. TSOY Vladimir KAZ ASTANA CITY 13h 44' 31''
14. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 13h 44' 37''
15. VOROBYEV Anton RUS 13h 44' 39''
16. KULIKOV Vladislav RUS 13h 44' 44''
17. ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 13h 44' 46''
18. HENN Luca GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 13h 45' 05''
19. DUVIGNEAU Beau NED VLASMAN CT 13h 45' 07''
20. LEINAU Joann GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 13h 45' 09''
21. NEKRASOV Denis RUS 13h 45' 15''
22. GRAF Andreas AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 13h 45' 18''
23. MARENGO Alberto ITA KOBANYA CYCLING TEAM 13h 45' 53''
24. FREIBERGER Markus AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 13h 47' 04''
25. LUCHSHENKO Sergey KAZ ASTANA CITY 13h 47' 05''
26. PIASKOWY Emanuel POL TEAM HUROM 13h 48' 07''
27. KRAWCZYK Szymon POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 13h 48' 10''
28. BERGSTRÖM FRISK Hannes SWE 13h 48' 15''
29. NOWAK Florian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 13h 48' 15''
30. WOJCIK Adam POL 13h 48' 20''
31. HOFER Andreas AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 13h 48' 32''
32. MALGAY Lukas GER 13h 48' 36''
33. MALECKI Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 48' 43''
34. NIKITIN Matvey KAZ ASTANA CITY 13h 48' 44''
35. PODLASKI Michal POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 13h 48' 51''
36. MAMOS Philipp GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 13h 48' 55''
37. HUGGER Jan GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 13h 49' 00''
38. BRAUN Julian GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 13h 49' 01''
39. DUIUNOV Vladislav RUS 13h 49' 05''
40. HAUGSVÆR Sindre Bjerkestrand NOR 13h 49' 15''
41. BOVENHUIS Jasper NED VLASMAN CT 13h 49' 24''
42. VAN DER BURG Joost NED VLASMAN CT 13h 49' 26''
43. BRANDT Nicolas GER 13h 49' 32''
44. LJUNGGREN Carl SWE 13h 49' 36''
45. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR BELARUS 13h 49' 37''
46. WILLE Markus GER 13h 49' 37''
47. KOSTECKI Patryk POL 13h 49' 38''
48. BRANDLMEIER Stefan GER 13h 49' 46''
49. HAVIK Yoeri NED VLASMAN CT 13h 49' 50''
50. ØVERLAND Bjørnar Vevatne NOR KOBANYA CYCLING TEAM 13h 49' 51''
51. VENDELIN Karl-Arnold EST 13h 49' 53''
52. RÖBER Dominik GER 13h 50' 01''
53. GIEßELMANN Michel GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 13h 50' 03''
54. KNAUP Tobias GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 13h 50' 12''
55. THURAU Sven GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 13h 50' 12''
56. CLAUß Peter GER 13h 50' 13''
57. EICHINGER Daniel AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 13h 50' 17''
58. STASH Mamyr RUS 13h 50' 17''
59. ZAITSEV Ivan KAZ ASTANA CITY 13h 50' 29''
60. FRANCZAK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 13h 50' 51''
61. SCHORMAIR Fabian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 13h 51' 16''
62. PROSTOKISHIN Andrey RUS 13h 52' 00''
63. LOVASSY Krisztián HUN KOBANYA CYCLING TEAM 13h 52' 31''
64. ZIOLKOWSKI Wojciech POL 13h 55' 58''
65. GÄRTNER Julius GER 13h 58' 07''
66. DINKLER Jonathan GER 13h 59' 44''
67. SAZANOV Andrei RUS 14h 04' 35''
68. KAŠKO Dávid SVK SLOVAKIA 14h 09' 19''








--- advertisement ---