Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
International Tour of Bulgaria – South 2017 2017 (2.2)
(Black Sea Cycling Tour)
Bulgaria  /  7 September - 9 September

(473.1 Km)
Winner: BUTS Vitaliy

2015    

Leaders of the Race


Last Winners
2017 BUTS Vitaliy

2015 BUTS Vitaliy





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BUTS Vitaliy UKR KOLSS CYCLING TEAM 11:15:58
2. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 11:16:22
3. VASYLYUK Andriy UKR KOLSS CYCLING TEAM 11:16:22
4. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 11:16:24
5. KONSTANTINOV Radoslav BUL BULGARIA 11:16:28
6. LAGKUTI Sergiy UKR KOLSS CYCLING TEAM 11:17:07
7. MIHAYLOV Nikolay BUL BULGARIA 11:18:14
8. TIVANI PEREZ German Nicolas ARG UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 11:19:36
9. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 11:19:46
10. ALEKSIEV Aleksandar BUL 11:19:52
11. CHOLAKOV Stanimir BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 11:21:21
12. DANILOVIĆ Marko SRB SERBIA 11:21:21
13. ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 11:23:33
14. VAN NIEKERK Aidan RSA 11:23:33
15. HATTINGH Jarrod RSA 11:23:44
16. PREVAR Oleksandr UKR KOLSS CYCLING TEAM 11:24:30
17. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 11:26:10
18. GENOV Nikolay BUL 11:26:14
19. SAMLI Feritcan TUR TURKEY 11:27:03
20. MÓRICZ Dániel HUN 11:27:40
21. CARPENTER Lawrence GBR 11:29:40
22. CRISTA Daniel ROU 11:42:36
23. YILMAZ Yunus Emre TUR TURKEY 11:42:41
24. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 11:42:41
25. TANOVITCHII Nicolae MDA TUSNAD CYCLING TEAM 11:42:49
26. JOVANOVIĆ NebojšA SRB SERBIA 11:42:49
27. DIMOV Plamen BUL 11:42:52
28. SENDROS JUVE Llibert ESP KOLSS CYCLING TEAM 11:42:55
29. RAVANELLI Simone ITA UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 11:42:56
30. GERGANOV Evgeni BUL BULGARIA 11:42:56
31. STEFANOVIĆ Stefan SRB SERBIA 11:43:09
32. BALKAN Serkan TUR TURKEY 11:43:30
33. AZHI Ivan BUL 11:44:19
34. FOX Will GBR 11:44:29
35. KALABA DušAn SRB SERBIA 11:44:29
36. FOWLER George GBR 11:44:45
37. GOLOVASH Oleksandr UKR MINSK CYCLING CLUB 11:45:51
38. POULTON Jared RSA 11:54:38
39. TIRYAKI Oguzhan TUR TURKEY 12:02:58
40. ANDREEV Yordan BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 12:03:03
41. PLESEA Valentin ROU 12:03:03
42. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 12:03:24
43. MUHTAROV Ivan BUL 12:04:25
44. MUŃOZ TAPIA Matias Alejandro CHI UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 12:04:25
45. ILIĆ Ognjen SRB SERBIA 12:04:25
46. BEEV Adriyan BUL 12:04:25
47. BERNÁRD Bendegúz Bence HUN 12:04:25
48. CHAVDROV Petar BUL 12:05:07
49. JOBBER James GBR 12:05:10
50. SOLTASIUK Vladyslav UKR KOLSS CYCLING TEAM 12:13:28
51. KRASNOV Leonid RUS TUSNAD CYCLING TEAM 12:14:39
52. LASZLO Péter ROU TUSNAD CYCLING TEAM 12:14:43
53. BARBU Leonard ROU 12:14:43
54. MOLNÁR István Gábor HUN 12:14:43
55. DOBREV Denis BUL BULGARIA 12:14:43
56. BARTHA Csaba ROU TUSNAD CYCLING TEAM 12:14:43
57. LÓKI Bence HUN 12:14:50
58. LAZAROV Nedko BUL BULGARIA 12:14:50
59. RUSEV Teodor BUL BULGARIA 12:15:00
60. TATAR Onur BUL 12:15:05
61. HORVATH Roland ROU 12:16:04








--- advertisement ---