Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Classica da Arrabida - Cyclin'Portugal 2019 (1.2)
Portugal  /  17 March

(182.3 Km)
Winner: LASTRA MARTINEZ Jonathan

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. LASTRA MARTINEZ Jonathan ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 04:26:54
2. ALARCON GARCIA Raul ESP W52 / FC PORTO 04:27:04
3. DE LA FUENTE RASILLA David ESP AVILUDO - LOULETANO 04:27:08
4. RODRIGUES João POR W52 / FC PORTO 04:27:12
5. FOUCHE James NZL TEAM WIGGINS LECOL 04:27:18
6. VDOVIN Alexander RUS LOKOSPHINX 04:27:21
7. AMEZQUETA MORENO Julen ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 04:27:30
8. SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 04:27:48
9. BARTHE Cyril FRA EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 04:27:48
10. NIKIFOROV Arseny RUS LOKOSPHINX 04:27:48
11. NOVIKOV Savva RUS LOKOSPHINX 04:27:48
12. GARCIA RUS Francisco ESP AVILUDO - LOULETANO 04:27:53
13. SILVA Rafael POR EFAPEL 04:27:53
14. PELEGRI FERRANDIS Oscar ESP VITO - FEIRENSE - PNB 04:27:55
15. O'LOUGHLIN Michael IRL TEAM WIGGINS LECOL 04:27:57
16. DONOVAN Mark GBR TEAM WIGGINS LECOL 04:27:59
17. SILVA Joaquim POR W52 / FC PORTO 04:28:00
18. FERNANDES Luís POR AVILUDO - LOULETANO 04:28:04
19. HVIDEBERG Jonas Iversby NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:28:04
20. DEL PINO CORROCHANO Jesus ESP VITO - FEIRENSE - PNB 04:28:05
21. CUADROS MORATA Alvaro ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 04:28:05
22. PAUMANN Fabian SUI SWISS RACING ACADEMY 04:28:05
23. BEARD Cameron USA TEAM DIFFERDANGE GEBA 04:28:10
24. SAEZ BENITO Hector ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 04:28:12
25. FERRARI BARCELO Fabricio URU EFAPEL 04:28:12
26. LÜSCHER Damian SUI SWISS RACING ACADEMY 04:28:14
27. IRISARRI RICON Jon ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 04:28:15
28. GRIGOREV Aleksandr RUS SPORTING / TAVIRA 04:28:17
29. LEAÇA Gonçalo POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 04:28:17
30. ISIDORO Micael POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 04:28:19
31. ANDRADE Pedro POR VITO - FEIRENSE - PNB 04:28:24
32. TULETT Daniel GBR TEAM WIGGINS LECOL 04:28:24
33. PEREZ MARTIN Juan Ignacio POR AVILUDO - LOULETANO 04:28:37
34. CASIMIRO Henrique POR EFAPEL 04:28:55
35. MIHAYLOV Nikolay BUL EFAPEL 04:28:56
36. GONÇALVES Gaspar POR MIRANDA - MORTÁGUA 04:29:12
37. LOPES Pedro POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 04:29:15
38. GONZALEZ SALAS Mario ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 04:29:28
39. BRANDÃO Jóni POR EFAPEL 04:29:53
40. JURADO RODRIGUEZ Marcos ESP EFAPEL 04:29:59
41. SILVA Afonso POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 04:30:02
42. SALGUEIRO Carlos POR 04:32:28
43. RODRIGUES Vinício POR 04:32:32
44. CENTRONE Ivan LUX TEAM DIFFERDANGE GEBA 04:32:50
45. RÜEGG Lukas SUI SWISS RACING ACADEMY 04:32:53
46. RAMALHO André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 04:32:59
47. TOFFALI Nicola ITA SPORTING / TAVIRA 04:32:59
48. GOMES Luís POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 04:32:59
49. BARBOSA Márcio POR AVILUDO - LOULETANO 04:32:59
50. CARDOSO Filipe POR VITO - FEIRENSE - PNB 04:32:59
51. BARRENETXEA URIARTE Ander ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 04:32:59
52. FOSS Tobias S. NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:32:59
53. BONILLA Pablo ESP RADIO POPULAR - BOAVISTA 04:32:59
54. GONZALEZ LOPEZ David ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 04:32:59
55. REIS Rafael POR W52 / FC PORTO 04:32:59
56. MEIRELES Nuno POR AVILUDO - LOULETANO 04:32:59
57. FRIESECKE Gian SUI SWISS RACING ACADEMY 04:32:59
58. NUNES Hugo POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 04:32:59
59. SVESHNIKOV Kirill RUS LOKOSPHINX 04:32:59
60. SKJERPING Kristoffer M NOR 04:32:59
61. SILVA Paulo POR 04:32:59
62. DUARTE Emanuel POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 04:32:59
63. PINTO Edgar POR W52 / FC PORTO 04:32:59
64. CULLAIGH Gabriel GBR TEAM WIGGINS LECOL 04:33:03
65. GÓMEZ Antonio POR 04:33:09
66. RODRIGUES David POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 04:33:11
67. FIGUEIREDO Frederico POR SPORTING / TAVIRA 04:33:11
68. LIVRAMENTO David POR SPORTING / TAVIRA 04:33:13
69. BARBIO António POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 04:33:18
70. MOTA PEREZ Cristian ESP MIRANDA - MORTÁGUA 04:33:22
71. SALVADOR Marcelo POR 04:36:20
72. SCHEULEN Marvin POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 04:37:31
73. FERNANDES João POR 04:42:29
74. COSTA Fábio POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 04:42:45
75. MORAIS Francisco POR 04:47:59
76. ARAÚJO Bruno ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 04:47:59
77. BARSOV Aleksandr RUS LOKOSPHINX 04:48:05
78. KOCKELMANN Raphaël LUX TEAM DIFFERDANGE GEBA 04:48:13
79. GALHANO Tiago POR 04:48:13
80. SMIRNOV Alexandr RUS LOKOSPHINX 04:48:15







--- advertisement ---