Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Grote prijs Jean-Pierre Monseré 2020 (1.1)
Belgium  /  8 March

Edition: 8 (196.8 Km)
Winner: JAKOBSEN Fabio

2018    

Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. JAKOBSEN Fabio NED DECEUNINCK - QUICK - STEP 04:41:27
2. DUPONT Timothy BEL CIRCUS - WANTY GOBERT 00:00:00
3. DE DECKER Alfdan BEL CIRCUS - WANTY GOBERT 00:00:00
4. MOZZATO Luca ITA B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:00:00
5. BOUDAT Thomas FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 00:00:00
6. VALLEE Boris BEL WALLONIE BRUXELLES 00:00:00
7. SENECHAL Florian FRA DECEUNINCK - QUICK - STEP 00:00:00
8. NOPPE Christophe BEL TEAM ARKEA - SAMSIC 00:00:00
9. GATTO Oscar ITA BORA - HANSGROHE 00:00:00
10. WOUTERS Enzo BEL TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
11. GROSSER Aaron GER BIKE AID 00:00:00
12. VERMEULEN Emiel BEL NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 00:00:00
13. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00:00
14. MAES Nikolas BEL LOTTO SOUDAL 00:00:00
15. ASSELMAN Jesper NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 00:00:00
16. VAN DEN BOSSCHE Fabio BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:00
17. TOWNSEND Rory IRL CANYON DHB P / B SOREEN 00:00:00
18. O'MAHONY Daragh IRL SWIFTCARBON PRO CYCLING 00:00:00
19. VAN DEN BERG Marijn NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 00:00:00
20. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 00:00:00
21. WILLEMS Thimo BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:00
22. HAVIK Piotr NED RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:00:00
23. VOGEL Alex SUI SWISS RACING ACADEMY 00:00:00
24. TIMMERMANS Justin NED VOLKERWESSELS MERCKX CYCLING TEAM 00:00:00
25. JENSEN August NOR RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:00:00
26. BUDDING Martijn NED RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:00:00
27. BRABANDER Nick NED VOLKERWESSELS MERCKX CYCLING TEAM 00:00:00
28. HJEMSĆTER Olav NOR TEAM COOP 00:00:00
29. VAN DALEN Jason NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 00:00:00
30. CENTRONE Ivan LUX NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 00:00:00
31. RÜEGG Timon SUI SWISS RACING ACADEMY 00:00:00
32. BOUWMANS Dylan NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 00:00:00
33. REUTIMANN Matthias SUI SWISS RACING ACADEMY 00:00:00
34. CHRISTENSEN Ryan NZL CANYON DHB P / B SOREEN 00:00:00
35. KRAWCZYK Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00:00
36. SLIK Ivar NED A BLOC CT 00:00:00
37. NŐMMELA Aksel EST WALLONIE BRUXELLES 00:00:00
38. OLDANI Stefano ITA LOTTO SOUDAL 00:00:00
39. LÜTOLF Yves SUI SWISS RACING ACADEMY 00:00:00
40. JOSEPH Thomas BEL TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
41. VAN EKEREN Niels NED VOLKERWESSELS MERCKX CYCLING TEAM 00:00:00
42. OSS Daniel ITA BORA - HANSGROHE 00:00:00
43. CARSTENSEN Lucas GER BIKE AID 00:00:00
44. BJERGFELT William GBR SWIFTCARBON PRO CYCLING 00:00:00
45. KNOTTEN Iver Johan NOR TEAM COOP 00:00:00
46. DVERSNES Fredrik NOR TEAM COOP 00:00:00
47. GAREL Adrien FRA B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:00:00
48. VAN ROOY Kenneth BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:00
49. HODEG CHAGUI Alvaro Jose COL DECEUNINCK - QUICK - STEP 00:00:00
50. APPEL Stijn NED A BLOC CT 00:00:00
51. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00:00
52. VANTOMME Maxime BEL TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
53. GAMPER Patrick AUT BORA - HANSGROHE 00:00:00
54. BAX Sjoerd NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 00:00:00
55. SCOTT Robert GBR CANYON DHB P / B SOREEN 00:00:00
56. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 00:00:00
57. LAMB Ross GBR SWIFTCARBON PRO CYCLING 00:00:00
58. RIOU Alan FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 00:00:00
59. PAPIERSKI Damian POL CCC DEVELOPMENT TEAM 00:00:00
60. WILLIAMS Peter GBR SWIFTCARBON PRO CYCLING 00:00:00
61. JANSSEN Adriaan NED A BLOC CT 00:00:10
62. PATERSON Aden James AUS 00:00:10
63. KREDER Wesley NED CIRCUS - WANTY GOBERT 00:00:00
64. TULNER Rens NED VOLKERWESSELS MERCKX CYCLING TEAM 00:00:10
65. WEULINK Meindert NED A BLOC CT 00:00:10
66. LECROQ Jérémy FRA B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:00:10
67. HARDY Ben GBR SWIFTCARBON PRO CYCLING 00:00:10
68. VAN GOETHEM Brian NED LOTTO SOUDAL 00:00:10
69. JARRIER Benoit FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 00:00:10
70. LEVEAU Jérémy FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 00:00:10
71. EYSKENS Jeroen BEL EVOPRO RACING 00:00:10
72. SCHILLINGER Andreas GER BORA - HANSGROHE 00:00:10
73. DOETS Marco NED A BLOC CT 00:00:10
74. MŘRCH KONGSTAD Tobias DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:00:10
75. LEDANOIS Kevin FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 00:00:10
76. BERGSTRÖM FRISK Erik SWE BIKE AID 00:00:10
77. WEEMAES Sasha BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:10
78. IDJOUADIENE Pierre FRA NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 00:00:10
79. WELTEN Bram NED TEAM ARKEA - SAMSIC 00:00:10
80. MORICE Julien FRA B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:00:10
81. DE BACKER Bert BEL B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:00:10
82. VAN GENECHTEN Jonas BEL B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:00:10
83. BURGHARDT Marcus GER BORA - HANSGROHE 00:00:16
84. SCOTT Jacob GBR CANYON DHB P / B SOREEN 00:00:26
85. DE WILDE Gilles BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:26
86. ISTA Kevyn BEL WALLONIE BRUXELLES 00:00:26
87. DE WINTER Ludwig BEL CIRCUS - WANTY GOBERT 00:00:32
88. ARCHBOLD Shane NZL DECEUNINCK - QUICK - STEP 00:00:32
89. ROBEET Ludovic BEL WALLONIE BRUXELLES 00:00:32
90. PEYSKENS Dimitri BEL WALLONIE BRUXELLES 00:00:32
91. SIX Franklin BEL WALLONIE BRUXELLES 00:00:35
92. TRONDSEN Trond Hĺkon NOR TEAM COOP 00:00:42
93. STEELS Stijn BEL DECEUNINCK - QUICK - STEP 00:00:47
94. EGGENBERG Ruben SUI SWISS RACING ACADEMY 00:01:05
95. STOCKMAN Abram BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 00:01:05
96. STEIMLE Jannik GER DECEUNINCK - QUICK - STEP 00:01:55
97. WALSH Ben IRL EVOPRO RACING 00:01:55
98. VAN MOER Brent BEL LOTTO SOUDAL 00:01:55
99. STEWART Thomas GBR CANYON DHB P / B SOREEN 00:02:20
100. VEYHE Torkil DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:03:21
101. GUDMESTAD Tord NOR TEAM COOP 00:03:25
102. TAMINIAUX Lionel BEL WALLONIE BRUXELLES 00:03:52
103. MARCHAND Gianni BEL TARTELETTO - ISOREX 00:03:52
104. DECLERCQ Benjamin BEL TEAM ARKEA - SAMSIC 00:04:30
105. VAN BREUSSEGEM Elias BEL TARTELETTO - ISOREX 00:05:33
106. WOLF Justin GER BIKE AID 00:05:33
107. BRAUN Julian GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 00:05:33
108. MONK Cyrus AUS EVOPRO RACING 00:05:33
109. ZUCCO SCHIZZI Vitor BRA EVOPRO RACING 00:05:33
110. KEARNEY Aaron IRL EVOPRO RACING 00:05:33
111. BICHLMANN Daniel GER BIKE AID 00:05:33
112. DE LANGE Thijs NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 00:05:33
113. STOCKMAN Michiel BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 00:05:33
114. KRÄHEMANN Raphael SUI SWISS RACING ACADEMY 00:05:33
115. SCHULTZ Jesper DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 00:05:33
116. VAN STAEYEN Michaël BEL TARTELETTO - ISOREX 00:05:33
117. WOLFFENBUTTEL Nils NED VOLKERWESSELS MERCKX CYCLING TEAM 00:05:33
118. BOECKMANS Kris BEL B&B HOTELS - VITAL CONCEPT P / B KTM 00:05:33
119. NISU Oskar EST FEREI - CCN 00:05:33
120. DE PLUS Jasper BEL CIRCUS - WANTY GOBERT 00:05:33
121. DE ROOIJ Jesse NED BIKE AID 00:05:33
122. WAWRZYNIAK Karol POL CCC DEVELOPMENT TEAM 00:05:33








--- advertisement ---