Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Turul Romaniei 2018 (2.2)
Romania  /  19 September - 23 September

Edition: 51 (718.5 Km)
Winner: TVETCOV Serghei

   


Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. TVETCOV Serghei ROU ROMANIA 16:51:38
2. BALKAN Onur TUR TURKEY 16:51:50
3. GRABIS Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 16:51:58
4. PELLAUD Simon SUI TEAM ILLUMINATE 16:52:00
5. BAIS Mattia ITA 16:52:01
6. DIMA Emil ROU MSTINA FOCUS 16:52:05
7. ALEOTTI Giovanni ITA 16:52:11
8. SCHULTING Peter NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 16:52:16
9. ORLANDI Massimo ITA 16:52:21
10. BRATASHCHUK Andrii UKR TEAM NOVAK 16:52:26
11. CHOLAKOV Stanimir BUL TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 16:52:26
12. RAILEANU Cristian MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 16:53:52
13. VASYLIEV Maksym UKR LVIV CYCLING TEAM 16:55:45
14. TANOVITCHII Nicolae MDA TEAM NOVAK 17:01:17
15. DE JONG Jeen NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 17:01:20
16. DEMENTYEV Yehor UKR TEAM NOVAK 17:01:42
17. PREVAR Oleksandr UKR TEAM NOVAK 17:01:42
18. SANTORO Antonio ITA MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 17:02:19
19. FILUTÁS Viktor HUN PANNON CYCLING TEAM 17:02:39
20. ORKEN Ahmet TUR TURKEY 17:02:53
21. MARENGO Alberto ITA KOBANYA CYCLING TEAM 17:02:56
22. GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel ESP MASSI - KUWAIT TEAM 17:02:59
23. SZATMÁRY András HUN PANNON CYCLING TEAM 17:02:59
24. VRABII Andrei MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 17:03:32
25. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 17:03:32
26. FERRER BUENO Jorge ESP MASSI - KUWAIT TEAM 17:04:21
27. ZEMLYAKOV Oleg KAZ APPLE TEAM 17:04:43
28. TUREBEKOV Nurgali KAZ APPLE TEAM 17:05:04
29. BEHRINGER Oliver SUI TEAM NOVO NORDISK 17:05:13
30. HOLLÓ Botond HUN PANNON CYCLING TEAM 17:05:13
31. TSISHCHANKA Hardzei BLR BELARUS 17:06:43
32. VENCHIARUTTI Nicola ITA 17:07:29
33. DINA Dániel HUN PANNON CYCLING TEAM 17:07:41
34. LAVRENTYEV Anton KAZ APPLE TEAM 17:09:20
35. BAKIRCI Nazım TUR TURKEY 17:09:57
36. CHSHERBININ Yuriy KAZ APPLE TEAM 17:11:03
37. ZHUKOVSKYI Rostyslav UKR KOBANYA CYCLING TEAM 17:12:35
38. BAKKER Stephan NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 17:13:29
39. KLEIMAN Wim NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 17:13:29
40. PESSOT Alessandro ITA 17:14:00
41. ATALAY Muhammed TUR TURKEY 17:16:53
42. CRISTA Daniel ROU 17:17:30
43. BARON CASTILLO Felix Alejandro COL TEAM ILLUMINATE 17:18:35
44. DAUGE Lucas FRA 17:22:42
45. MÓRICZ Dániel HUN KOBANYA CYCLING TEAM 17:22:56
46. MIHAYLOV Mihail BUL TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 17:23:46
47. DESHKO Roman UKR LVIV CYCLING TEAM 17:26:07
48. AKDILEK Ahmet TUR TURKEY 17:27:41
49. BIDILICI Andrei Cosmin ROU ROMANIA 17:27:59
50. KRAWCZYK Szymon POL VOSTER ATS TEAM 17:28:06
51. DUMITRESCU Gerhard-Cristin ROU ROMANIA 17:28:45
52. LOVASSY Krisztián HUN KOBANYA CYCLING TEAM 17:28:58
53. SAMLI Feritcan TUR TURKEY 17:30:58
54. RUSNAC Veaceslav MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 17:32:16
55. DZHUS Volodymyr UKR LVIV CYCLING TEAM 17:32:17
56. CEVINI Peter ITA 17:32:40
57. PLESEA Valentin ROU 17:32:43
58. OROSZ Gergő HUN PANNON CYCLING TEAM 17:32:44
59. KOMAR Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 17:32:50
60. STANCU Alexandru-George ROU ROMANIA 17:33:03
61. KIANI Aria USA TEAM ILLUMINATE 17:36:16
62. FERRONATO Filippo ITA 17:36:45
63. BALAZSI Lorant ROU TEAM NOVAK 17:37:51
64. TSISHKOU Raman BLR BELARUS 17:38:20
65. CASENY CATALA Ruben ESP MASSI - KUWAIT TEAM 17:39:23
66. OLIVETO Samuele ITA KOBANYA CYCLING TEAM 17:39:57
67. KARALIOK Yauheni BLR BELARUS 17:39:59
68. SAIDOV Ulugbek UZB 17:40:49
69. BABAITA Dan-Mihai ROU 17:45:17
70. ANDREI Ionut-Andrei ROU MSTINA FOCUS 17:46:04
71. PARMA Krzysztof POL VOSTER ATS TEAM 17:46:04
72. HORVATH Roland ROU 17:46:18
73. DUMA Pavlo UKR LVIV CYCLING TEAM 17:48:54
74. PETRACHE Marius-Cristian ROU 17:49:36
75. BEADLE Hamish NZL 17:49:36
76. BARBU Leonard ROU 17:49:36
77. KOLEV Yoan BUL TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896 17:51:29
78. MOLNÁR Gábor HUN KOBANYA CYCLING TEAM 17:52:42
79. SOBENNICOV Andrei MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 17:55:00
80. DUNCAN Jackson USA TEAM ILLUMINATE 17:58:32
81. MALNASI Attila Joszef ROU ROMANIA 18:00:28
82. GONZALEZ AGUILERA Juan Pablo ESP 18:11:05
83. CRISTIAN Mihnea-Adrian ROU 18:20:38







--- advertisement ---