Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Turul Romaniei 2021 (2.1)
Romania  /  31 August - 5 September

Edition: 54 (824.8 Km)
Winner: KACZMAREK Jakub

2020    



Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. KACZMAREK Jakub MSP 18:21:19
2. TVETCOV Serghei WGC 18:21:23
3. REKITA Szymon VOS 18:21:24
4. SEPULVEDA Eduardo ANS 18:21:24
5. MUŃOZ GIRALDO Daniel ANS 18:21:29
6. WOLF Justin BAI 18:21:32
7. REBELLIN Davide IWD 18:21:45
8. DIMA Emil GTS 18:22:30
9. BILYI Maksim AZT 18:22:30
10. LINO Julian BAI 18:22:38
11. BISOLTI Alessandro ANS 18:22:46
12. BUDZINSKI Tomasz MSP 18:23:02
13. YUSTRE RODRIGUEZ Kristian Javier GTS 18:23:07
14. SOWINSKI Artur NPOL 18:23:26
15. RUMAC Josip ANS 18:23:28
16. PODLASKI Michal NPOL 18:23:32
17. QUARTUCCI Lorenzo AZT 18:23:38
18. GRABIS Mateusz VOS 18:23:38
19. HOEHN Alex WGC 18:24:08
20. BERGSTRÖM FRISK Erik BAI 18:25:31
21. STOSZ Patryk VOS 18:25:49
22. PRONSKIY Daniil VAM 18:26:08
23. DAVIS Corey PBS 18:26:14
24. STÖHR Jan CAT 18:26:22
25. SEMENOV Alexandr VAM 18:27:02
26. GARAVAGLIA Giacomo IWD 18:28:03
27. PATERSKI Maciej VOS 18:28:37
28. FILUTAS Viktor GTS 18:28:41
29. HEMING Miká PBS 18:29:51
30. CLARKE Jonathan WGC 18:30:37
31. CIESLIK Pawel VOS 18:31:14
32. VAN ENGELEN Adne BAI 18:33:27
33. DOBRIN Ioan NROU 18:34:24
34. JANISZEWSKI Sylwester VOS 18:35:33
35. BANASZEK Alan MSP 18:36:25
36. SALTZMAN Jason WGC 18:37:06
37. FILOSI Iuri GTS 18:37:32
38. SZÓSTKA Pawel NPOL 18:37:43
39. KALOJIROS Tomas CAT 18:40:27
40. BROGI Adriano GTS 18:40:56
41. ONESTI Emanuele GTS 18:41:18
42. GRUBER Pavel SKC 18:41:43
43. STÖHR Pavel CAT 18:42:39
44. VINOKOUROV Nicolas VAM 18:43:03
45. BICHLMANN Daniel PBS 18:44:23
46. NAGY Simon CAT 18:44:29
47. PELIKÁN János ANS 18:44:41
48. ROSS Kent WGC 18:46:28
49. CRISTA Daniel NROU 18:46:37
50. ZANDRI Francesco IWD 18:46:44
51. ROBERTI Luca AZT 18:46:59
52. NESI Nicolas AZT 18:47:22
53. VAIDIAN Iustin-Ioan NROU 18:47:45
54. WOLLENBERG Tim PBS 18:48:04
55. GUARDINI Andrea GTS 18:49:58
56. BURCHIO Federico IWD 18:52:26
57. BANASZEK Adrian MSP 18:53:28
58. PAWLAK Tobiasz MSP 18:53:53
59. BOGUSLAWSKI Marceli MSP 18:54:04
60. ROCCHETTA Cristian ANS 18:54:17
61. DANILOVIC Marko NSRB 18:54:34
62. MCGEOUGH Cormac WGC 18:54:44
63. CARSTENSEN Lucas BAI 18:55:38
64. DURIC Dorde NSRB 18:55:51
65. GROSU Eduard Michael NROU 18:56:25
66. ISLAMI Besnik AZT 18:57:11
67. SMARZARO Daniel AZT 18:57:51
68. OROS Samuel CAT 18:58:04
69. HORNSTEIN Tobias PBS 18:59:43
70. RAJOVIC Dusan NSRB 18:59:47
71. SMEKAL Rene SKC 18:59:47
72. ZAREBSKI Marcin CAT 19:02:48
73. DIVNIC Jovan NSRB 19:02:56
74. NOCEN Adam NPOL 19:03:38
75. PLESEA Valentin NROU 19:03:42
76. KLISURIC Stevan NSRB 19:03:54
77. FROLEK Ladislav CAT 19:04:42
78. HOLEC Richard SKC 19:04:51
79. PARMA Krzysztof VOS 19:07:28
80. BABOR Daniel SKC 19:11:12
81. TRZESOWSKI Konrad NPOL 19:11:22
82. MALKOWSKI Artur NPOL 19:11:36
83. VESELINOVIC Dusan NSRB 19:11:56
84. BOBBO Riccardo IWD 19:12:19
85. ZORAJA Uros NSRB 19:16:42
86. SCHNAPKA Matthias BAI 19:25:09





--- advertisement ---