Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Teams and Riders 2020





Italy

ABENANTE Pasquale 1998

ADAMO Davide 1999

AFFINI Edoardo 1996

AIMONETTO Pietro 2001

ALBANESE Vincenzo 1996

ALEOTTI Giovanni 1999

ALESSIO Elia 2001

AMADIO Emanuele 1999

APPOLLONIO Davide 1989

ARU Fabio 1990

BAGIOLI Andrea 1999

BAGIOLI Nicola 1995

BAIS Davide 1998

BAIS Mattia 1996

BALDACCINI Davide 1998

BALDO Mattia 1997

BALLABIO Giacomo 1998

BALLERINI Davide 1994

BARONCINI Filippo 2000

BARTOLOZZI Andrea 1999

BASEGGIO Matteo 1998

BASSO Leonardo 1993

BATTAGLIN Enrico 1989

BATTISTELLA Samuele 1998

BEGNONI Gianmarco 1996

BELLERI Michael 1999

BELLETTI Manuel 1985

BELLIA Matteo 1997

BENEDETTI Cesare 1987

BENEDETTI Gabriele 2000

BENFATTO Marco 1988

BERTAZZO Liam 1992

BERTONE Filippo 1997

BERZI Andrea 2000

BETTIOL Alberto 1993

BEVILACQUA Mattia 1998

BEVILACQUA Simone 1997

BISOLTI Alessandro 1985

BOARO Manuele 1987

BOBBO Riccardo 1999

BONELLI Alessio 2001

BONGIORNO Francesco Manuel 1990

BONIFAZIO Leonardo 1991

BONIFAZIO Niccolo 1993

BOSINI Diego 2000

BRAIDOT Daniele 1991

BRAIDOT Luca 1991

BRAMATI Tommaso 1998

BRAMBILLA Gianluca 1987

BRESCIANI Michael 1994

BURCHIO Federico 1996

BUSATO Matteo 1987

CAIATI Aldo 1998

CANOLA Marco 1988

CAPECCHI Eros 1986

CARBONI Giovanni 1995

CARBONI Matteo 1999

CARPENE Samuele 2000

CARRETTA Riccardo 2001

CARUSO Damiano 1987

CASAROTTO Davide 1997

CATALDO Dario 1985

CATALDO Lorenzo 1999

CATTANEO Mattia 1990

CATTELAN Davide 2001

CAVICCHIOLI Jacopo 1999

CELANO Danilo 1989

CERVELLERA Andrea 1998

CHESINI Marco 1999

CHIARI Federico 2001

CHIRICO Luca 1992

CICCONE Giulio 1994

CIMA Damiano 1993

CIMA Imerio 1997

CIMOLAI Davide 1989

CIUCCARELLI Riccardo 2000

COATI Luca 1999

COLBRELLI Sonny 1990

COLLEONI Kevin 1999

COLNAGHI Luca 1999

COLOMBO Raul 1996

CONCA Filippo 1998

CONCI Nicola 1997

CONSONNI Simone 1994

CONTI Valerio 1993

COPPOLINO Nicolas 1998

CORTESE Jacopo 2000

COVI Alessandro 1998

COVILI Luca 1997

CRESCIOLI Giosue 2001

CRETTI Luca 2001

DAINESE Alberto 1998

DALLA COSTA Leonardo 2001

DALLA VALLE Nicolas 1997

DAPPORTO Davide 2001

DE BIASI Andrea 2001

DE BONIS Matteo 1995

DE MARCHI Alessandro 1986

DI FELICE Francesco 1997

DI GUGLIELMO Fabio 1998

DI RENZO Andrea 1995

DI SANTE Antonio 1993

DOMENICALI Matteo 2000

DONEGA Matteo 1998

DORIGONI Jakob 1998

DRAGHI Guido 2001

DRESTI Nicolas 2001

EL GOUZI Omar 1999

FABBRO Matteo 1995

FANCELLU Alessandro 2000

FARESIN Edoardo Francesco 1998

FEDELI Alessandro 1996

FELLINE Fabio 1990

FERRARI Davide 1999

FERRI Gregorio 1997

FERRI Niccolo' 1998

FERRONATO Filippo 1998

FICARA Pierpaolo 1991

FILOSI Iuri 1992

FINETTO Mauro 1985

FIORELLI Filippo 1994

FORMOLO Davide 1992

FORTIN Filippo 1989

FORTUNATO Lorenzo 1995

FRAPPORTI Marco 1985

FRAPPORTI Mattia 1994

FREDDI Matteo 2001

FRIGO Marco 2000

FURLAN Matteo 1998

GABBURO Davide 1993

GAIDO Matteo 1994

GANNA Filippo 1996

GARAVAGLIA Giacomo 1996

GAROSIO Andrea 1993

GATTO Oscar 1985

GAVAZZI Francesco 1984

GAZZOLI Michele 1999

GHIGINO Valter 2000

GHISLANZONI Andrea 1999

GIORDANI Carloalberto 1997

GIOVINE Dario 1992

GRAZIATO Nicola 2000

GRENDENE Marco 2000

GUARDINI Andrea 1989

GUARNIERI Jacopo 1987

GUASCO Matteo 2000

IACCHI Alessandro 1999

KONYCHEV Alexander 1998

LAMANNA Pasquale 2000

LAMON Francesco 1994

LEONE Davide 1996

LONARDI Giovanni 1996

LONGHITANO Claudio 1994

LUCCA Riccardo 1997

MAESTRI Mirco 1991

MALUCELLI Matteo 1993

MANFREDI Samuele 2000

MANTOVANI Sebastiano 1999

MARCATO Marco 1984

MARCELLUSI Martin 0000

MARCHESINI Riccardo 1993

MARCHETTI Moreno 1998

MARCHIORI Leonardo 1998

MARECZKO Jakub 1994

MARENGO Umberto 1992

MARINI Alberto 1999

MARINI Nicolas 1993

MARINOZZI Alessandro 1998

MARTINELLI Alessio 2001

MARTINELLI Davide 1993

MARTINELLI Edoardo 2000

MARTINELLI Ivan 1990

MARTINI Davide 2000

MASNADA Fausto 1993

MASOTTO Giulio 1999

MAZZUCCO Fabio 1999

MENEGOTTO Jacopo 2000

MENTIL Patrick 2001

MEUCCI Andrea 1994

MIGNOLLI Gianluca 2000

MILAN Jonathan 2000

MINALI Riccardo 1995

MODOLO Sacha 1987

MONACO Alessandro 1998

MORO Stefano 1997

MOSCA Jacopo 1993

MOSCHETTI Matteo 1996

MOSCON Gianni 1994

MOZZATO Luca 1998

MURGANO Marco 1998

NASTASI Daniel 1999

NESI Nicolas 1997

NESSLER Martin 2000

NIBALI Antonio 1992

NIBALI Vincenzo 1984

NIZZOLO Giacomo 1989

OLDANI Stefano 1998

ONESTI Emanuele 1995

ORLANDI Massimo 1998

ORRICO Davide 1990

ORSINI Umberto 1994

OSS Daniel 1987

PACIONI Luca 1993

PARISINI Nicolo 2000

PASQUALON Andrea 1988

PAVAN Marco 2000

PELLIZZER Mattia 1998

PELUCCHI Matteo 1989

PERON Andrea 1988

PESENTI Thomas 1999

PESSOT Alessandro 1995

PETELIN Charly 1994

PETILLI Simone 1993

PETRELLI Gabriele 2000

PETRUCCI Mattia 2000

PICCOLO Andrea 2001

PIERANTOZZI Lucio 1998

PIETROBON Andrea 1999

PINAZZI Matteo 2001

PITZANTI Orlando 2000

PLEBANI Davide 1996

POLI Umberto 1996

POZZA Ettore 1999

POZZOVIVO Domenico 1982

PUCCIO Salvatore 1989

PUCCIONI Dario 1996

PUGLIESE Antonino 1990

PUPPIO Antonio 1999

RABOTTINI Matteo 1987

RACCANI Simone 2001

RADICE Raffaele 1996

RAGGIO Luca 1995

RAIMONDI Alex 2000

RASTELLI Luca 1999

RAVANELLI Simone 1995

RAVASI Edward 1994

REBELLIN Davide 1971

REGALLI Luca 1999

RICCARDI Alessio 2001

RIGATTI Tommaso 1998

RIGOLLET Laurent 1999

RINALDI Nicolas 1997

RIVI Samuele 1998

ROCCHETTA Cristian 1998

ROMANO Francesco 1997

ROSA Diego 1989

ROTA Lorenzo 1995

ROTONDI Matteo 1995

RUBINO Samuele 2000

SABATINI Fabio 1985

SACCON Mattia 1999

SALVIETTI Niccoló 1993

SANDRI Edoardo 2001

SANO Simone 1997

SANTORO Antonio 1989

SAVINI Daniel 1997

SBARAGLI Kristian 1990

SCARONI Cristian 1997

SCARTEZZINI Michele 1992

SENNI Manuel 1992

SIMION Paolo 1992

SMARZARO Daniel 1997

SOBRERO Matteo 1997

SPADINI Enrico 2000

SPREAFICO Matteo 1993

TABARELLI Leonardo 1999

TAGLIETTI Stefano 1999

TAROLLA Matteo 2001

TASCA Flavio 1993

TASCHIN Luca 1994

TIBERI Antonio 2001

TIZZA Marco 1992

TOLIO Alex 2000

TONELLI Alessandro 1992

TONI Mattia 2000

TORTOMASI Leonardo 1994

TOSIN Riccardo 1998

TOTÒ Paolo 1991

TRENTIN Matteo 1989

TROIA Oliviero 1994

ULISSI Diego 1989

VELASCO Simone 1995

VENCHIARUTTI Nicola 1998

VENDRAME Andrea 1994

VERRE Alessandro 2001

VERZA Riccardo 1997

VETTOR Matteo 2001

VIEL Mattia 1995

VIERO Marco 2000

VIGNATO Davide 2000

VILLELLA Davide 1991

VISCONTI Giovanni 1983

VISINTAINER Lorenzo 1999

VIVIANI Attilio 1996

VIVIANI Elia 1989

WACKERMANN Luca 1992

ZACCANTI Filippo 1995

ZAMBELLI Samuele 1998

ZANA Filippo 1999

ZANDRI Francesco 1997

ZARDINI Edoardo 1989

ZECCHIN Michael 2001

ZOCCARATO Samuele 1998

ZULLO Antonio 1993

ZURLO Federico 1994

ZURLO Matteo 1998

ALESSIO Camilla 2001

ALZINI Martina 1997

ARZUFFI Alice Maria 1994

BALDUCCI Michela 1995

BALSAMO Elisa 1998

BARIANI Giorgia 2000

BARONI Francesca 1999

BASSI Martina 2001

BASTIANELLI Marta 1987

BERTIZZOLO Sofia 1997

BORGHESI Letizia 1998

BROGI Angelica 1998

BULLERI Alessia 1993

CANVELLI Vania 1997

CARBONARI Anastasia 1999

CASASOLA Sara 1999

CATARZI Giorgia 2001

CAVALLI Marta 1998

CECCHINI Elena 1992

CIPRIANI Carmela 1996

COLLINELLI Sofia 2001

CONFALONIERI Maria Giulia 1993

CONSONNI Chiara 1999

D'AGOSTIN Nicole 1999

DALLA VALLE Elisa 1998

FEDE Nicole 2000

FIDANZA Arianna 1995

FIDANZA Martina 1999

FRANCHI Elena 1996

FRAPPORTI Simona 1988

GAI Sonia 2000

GASPARINI Alice 1997

GUARISCHI Barbara 1990

GUAZZINI Vittoria 2000

GUDERZO Tatiana 1984

LANDUZZI Valentina 1994

LEONARDI Elena 1995

LONGO BORGHINI Elisa 1991

LUCCHINELLI Elena 2001

MAGNALDI Erica 1992

MAGRI Silvia 2000

MALCOTTI Barbara 2000

MARCHESINI Giulia 1998

MARTURANO Greta 1998

MASETTI Gaia 2001

MATTEOLI Emilia 1999

MONTICOLO Iris 2000

PALADIN Asja 1994

PALADIN Soraya 1993

PARRAVANO Patrizia 2003

PATERNOSTER Letizia 1999

PATTARO Francesca 1995

PERINI Chiara 1997

PERSICO Silvia 1997

PIERGIOVANNI Federica 2001

PIRRONE Elena 1999

PISCIALI Francesca 1998

POLLICINI Silvia 1998

QUAGLIOTTO Nadia 1997

RAGUSA Katia 1997

RATTO Rossella 1993

ROSSATO Beatrice 1996

SANGUINETI Ilaria 1994

SERNISSI Gemma 2000

SESSI Arianna 1999

SILVESTRI Debora 1998

SPEROTTO Maria Vittoria 1996

TAGLIAFERRO Marta 1989

TEBALDI Greta 2002

TOMASI Laura 1999

TORTOLINA Gaia 1997

TREVISI Anna 1992

VALSECCHI Silvia 1982

VECE Miriam 1997

VETTORELLO Giorgia 2000

VIECELI Lara 1993

VIGILIA Alessia 1999

ZANARDI Silvia 2000

ZANETTI Emanuela 2000









--- advertisement ---