Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Tour de Suisse
2002
(2.HC)
Switzerland / 18 Ekaina - 27 Ekaina
Edition: 66 (1442.0 Km)
Winner:
ZUELLE Alex
2001
2003
Ibilbidea eta etapak
Taldeak eta txirrindulariak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
Laisterketako irabazleak
Alex Zuelle
SUI
Erik Zabel
GER
Steve Zampieri
SUI
Edizioak
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1942
1941
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
THOMAS Geraint
2021
CARAPAZ Richard
2019
BERNAL GOMEZ Egan Arley
2018
PORTE Richie
2017
SPILAK Simon
2016
LÓPEZ MORENO Miguel Ángel
2015
SPILAK Simon
2014
FARIA DA COSTA Rui Alberto
2013
FARIA DA COSTA Rui Alberto
2012
FARIA DA COSTA Rui Alberto
Lehenagokoa
0
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
Etapa 9 >
Lyss
-
Biel
27 Ekaina
/ 34.00 kilometer
Etapa irabazlea
:
00:44:17
STEINHAUSER Tobias
(46.744 km/hr)
Laisterketako Liderra
:
37:15:09
ZUELLE Alex
Laisterketa moeta
:
Bakarkako erlojupekoa
Azalpenak
Emaitza
Sailkapena
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
STEINHAUSER Tobias
GST
00:44:17
2.
JULICH Bobby
TEL
00:00:16
3.
ZUELLE Alex
COA
00:00:37
4.
KIRCHEN Kim
FAS
00:00:40
5.
CASAGRANDE Francesco
FAS
00:00:48
6.
ZBERG Beat
RAB
00:01:03
7.
IVANOV Ruslan
ALS
00:01:04
8.
GONZALEZ CAPILLA Santos
ACQ
00:01:04
9.
BERTOGLIATI Rubens
LAM
00:01:10
10.
TOTSCHNIG Georg
GST
00:01:17
11.
WEGELIUS Charles
MAP
00:01:28
12.
WAUTERS Marc
RAB
00:01:29
13.
FRITSCH Nicolas
FDJ
00:01:35
14.
WADECKI Piotr
DFF
00:01:45
15.
MOOS Alexandre
PHO
00:01:52
16.
BELOHVOSCIKS Raivis
LAM
00:01:52
17.
ZAMPIERI Steve
TAC
00:01:59
18.
TRAMPUSCH Gerhard
MAP
00:02:11
19.
DUIJN Marcel
RAB
00:02:11
20.
HUNTER Robert
MAP
00:02:21
10
Erretiratzeak
43.
HOSTE Leif
DFF
DNS
58.
PICCOLI Mariano
LAM
DNS
84.
CHRISTENSEN Bekim
COA
DNS
93.
CASAROTTO Davide
ALS
DNS
94.
FERRARA Raffaele
ALS
DNS
98.
CASAGRANDA Stefano
ALS
DNS
112.
MARTIN PERDIGUERO Miguel Angel
ACQ
DNS
116.
POSPYEYEV Kyrylo
ACQ
DNS
117.
PENA GAGO Augustin
ACQ
DNS
143.
BEUCHAT Roger
PHO
DNS
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika