Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy 2018 (2.2)
(Istarsko proljece-Jadranska magistrala-Istrian Spring Trophy)
Croatia  /  8 March - 11 March

Edition: 58 (481.0 Km)
Winner: HAGEN Krister

2017    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Pazin - Umag
11 March / 156.00 kilometer
Stagewinner:03:39:50 LIEPINS Emils
Race leader:11:07:16 HAGEN Krister

Description
Result

Classification
Stage results
1. LIEPINS Emils LAT ONE PRO CYCLING 3:39:50
2. FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:39:50
3. KANTER Max GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:50
4. EEKHOFF Nils NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:50
5. KOROŠEC Rok SLO MY BIKE STEVENS 3:39:50
6. HAGEN Krister NOR TEAM COOP 3:39:50
7. AUER Daniel AUT WSA PUSHBIKERS 3:39:50
8. POGAČAR Tadej SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:39:50
9. TAMINIAUX Lionel BEL AGO - AQUA SERVICE 3:39:50
10. STALLAERT Joeri BEL TEAM VORARLBERG SANTIC 3:39:50
11. ASGREEN Kasper DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:39:50
12. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:50
13. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 3:39:50
14. BIBBY Ian GBR JLT CONDOR 3:39:50
15. DOMAGALSKI Karol POL ONE PRO CYCLING 3:39:50
16. JERMAN Žiga SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:39:50
17. BEN MOSHE Yuval ISR 3:39:50
18. AALRUST Hĺkon Lunder NOR TEAM COOP 3:39:50
19. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:39:50
20. ČAPEK Tomáš CZE 3:39:50
21. HONORÉ Mikkel Frřlich DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:39:50
22. BENNETT Sean USA UNITED STATES OF AMERICA 3:39:50
23. PAJEK Luka SLO 3:39:50
24. SALZMANN Jodok AUT WSA PUSHBIKERS 3:39:50
25. OBERSTEINER Florian GER 3:39:50
26. SCHINNAGEL Johannes GER TIROL CYCLING TEAM 3:39:50
27. KNAPP Daniel AUT TIROL CYCLING TEAM 3:39:50
28. PESTIAUX Yann BEL AGO - AQUA SERVICE 3:39:50
29. MALTAR Bruno CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:39:50
30. KUEN Maximilian AUT MY BIKE STEVENS 3:39:50
31. KOCH Christian Maximilian GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:39:50
32. DINA Márton HUN PANNON CYCLING TEAM 3:39:50
33. DINA Dániel HUN PANNON CYCLING TEAM 3:39:50
34. ČERNÝ Josef CZE ELKOV - AUTHOR 3:39:50
35. HERNANDEZ Michael USA UNITED STATES OF AMERICA 3:39:50
36. VALTER Attila HUN PANNON CYCLING TEAM 3:39:50
37. FRIESECKE Gian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:39:50
38. GRUBER Pavel CZE 3:39:50
39. BOUBAL Martin CZE 3:39:50
40. TASSET Marvin BEL AGO - AQUA SERVICE 3:39:50
41. PRIMOŽIČ Jaka SLO 3:39:50
42. ČIBEJ Simon SLO 3:39:50
43. KONWA Piotr POL ELKOV - AUTHOR 3:39:50
44. RUMAC Josip CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:39:50
45. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 3:39:50
46. PAKALSKI Henrik GER 3:39:50
47. ZECHMEISTER Tomáš CZE 3:39:50
48. LAVRIČ Martin SLO 3:39:50
49. PENKO Izidor SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:39:50
50. SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:39:50
51. BAYER Tobias AUT TIROL CYCLING TEAM 3:39:50
52. DINKLER Jonathan GER 3:39:50
53. HATZ Christopher GER 3:39:50
54. WILLIAMS Peter GBR ONE PRO CYCLING 3:39:50
55. JENKO Robert SLO 3:39:50
56. MONIQUET Sylvain BEL AGO - AQUA SERVICE 3:39:50
57. ADAMIETZ Johannes GER TIROL CYCLING TEAM 3:39:50
58. SEKANINA Adam CZE 3:39:50
59. BÁRTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR 3:39:50
60. BANUSCH Richard GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:39:50
61. MÜLLER Robert GER 3:39:50
62. ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC 3:39:50
63. SLATER Alistair GBR JLT CONDOR 3:39:50
64. BARTA William USA UNITED STATES OF AMERICA 3:39:50
65. HAMPL Petr CZE 3:39:50
66. MAYER Yannick GER 3:39:50
67. BAJC Andi SLO MY BIKE STEVENS 3:39:50
68. PETRUŠ Jirí CZE 3:39:50
69. GAVENDA Jan CZE 3:39:50
70. ZAHÁLKA Matej CZE ELKOV - AUTHOR 3:39:50
71. MCCARTHY Robert-Jon IRL JLT CONDOR 3:39:50
72. MCCORMICK Hayden NZL ONE PRO CYCLING 3:39:50
73. LEOPOLD Hans-Jörg AUT WSA PUSHBIKERS 3:39:50
74. SCHULTZ Jesper DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:39:50
75. LUKKEDAL Řivind NOR TEAM COOP 3:39:50
76. APPELT Leo GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:39:50
77. KRAGH ANDERSEN Asbjřrn DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:39:50
78. BROWN Jonathan USA UNITED STATES OF AMERICA 3:39:50
79. TRETTWER Helmut GER WSA PUSHBIKERS 3:39:50
80. KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:39:50
81. LATHAM Christopher GBR ONE PRO CYCLING 3:39:50
82. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:39:50
83. ZIMMERMANN Georg GER TIROL CYCLING TEAM 3:39:50
84. LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:39:50
85. KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR 3:39:50
86. ANDĚL Jan CZE 3:41:00
87. RAMŠAK Borut SLO 3:41:00
88. REPŠE Uroš SLO 3:39:50
89. PAVLIČ Marko SLO 3:41:00
90. JABUKA David CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:39:50
91. HOČEVAR Kristjan SLO 3:39:50
92. ČERNE Gregor Matija SLO 3:39:50
93. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:39:50
94. BADILATTI Matteo SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:39:50
95. KASPERA Christoph GER 3:41:00
96. BRÜCK Victor GER 3:39:50
97. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:50
98. HERDEN Benjamin GER 3:41:00
99. FIDLER Gerd AUT MY BIKE STEVENS 3:41:00
100. SIMON Péter HUN PANNON CYCLING TEAM 3:39:50
101. VERGAERDE Otto BEL WSA PUSHBIKERS 3:39:50
102. MAGDEBURG Tobias GER 3:39:50
103. LUDVIGSSON Fredrik SWE TEAM COOP 3:39:50
104. NEUMAN Dominik CZE 3:39:50
105. POLNICKÝ Jirí CZE ELKOV - AUTHOR 3:39:50
106. ČEMAŽAR Nik SLO 3:39:50
107. ORAM James NZL ONE PRO CYCLING 3:39:50
108. MÁLIK Róbert SVK 3:41:35
109. VALJAVEC Tadej SLO 3:39:50
110. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:39:50
111. STEWART Thomas GBR JLT CONDOR 3:39:50
112. MOSES Thomas GBR JLT CONDOR 3:39:50
113. FLŘTTEN Audun Brekke NOR TEAM VIRTU CYCLING 3:39:50
114. SALMON Martin Alexander GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:50
115. EIBEGGER Markus AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:39:50
116. RABITSCH Stephan AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:39:50
117. GOLČER Jure SLO ADRIA MOBIL 3:39:50
118. RAJOVIC Dusan SRB ADRIA MOBIL 3:39:50
119. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 3:39:50
120. DRINOVEC Matej SLO 3:43:40
121. JÄGELER Robert GER 3:39:50
122. BOKELOH Jonas GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:39:50
123. DIETEREN Jan GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:39:50
124. MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:43:54
125. HIRSCHI Marc SUI DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:39:50
126. HORVAT Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:43:54
127. WIRTGEN Tom LUX AGO - AQUA SERVICE 3:43:54
128. FREHEN Jérémy BEL AGO - AQUA SERVICE 3:43:54
129. GARRISON Ian USA UNITED STATES OF AMERICA 3:43:54
130. DAVIS Cole USA UNITED STATES OF AMERICA 3:43:54
131. BRANDLMEIER Stefan GER 3:43:54
132. FRANZ Toni GER 3:43:54
133. KÄßMANN Fabian GER 3:43:54
134. RUČIGAJ Žiga SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:43:54
135. CIHLÁŘ Adam CZE 3:43:54
136. LAVERACK Edward GBR JLT CONDOR 3:43:54
137. MODLITBA Vojtech CZE 3:43:54
138. RUDYS Paul GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:43:54
139. FILUTÁS Viktor HUN PANNON CYCLING TEAM 3:43:54
140. MUGERLI Matej SLO MY BIKE STEVENS 3:43:54
141. ECHTERMANN Leon GER 3:39:50
142. EINHORN Itamar ISR 3:39:50









--- advertisement ---