Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
World TimeTrial Championship (MU) 2017 (CM)
Norway  /  18 September

Edition: 22 (37.2 Km)
Winner: BJERG Mikkel

2016    


Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners







18 September / 37.20 kilometer / Start: 13:05 / Finish: 17:20
Stagewinner:47:06:00 BJERG Mikkel
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result
Video
Stage results
1. BJERG Mikkel UDEN 47:06:00
2. MCNULTY Brandon UUSA 01:05:00
3. ERMENAULT Corentin UFRA 01:16:00
4. WIRTGEN Tom ULUX 01:18:00
5. SCOTSON Callum UAUS 01:21:00
6. LEYSEN Senne UBEL 01:21:00
7. ASGREEN Kasper UDEN 01:30:00
8. AFFINI Edoardo UITA 01:35:00
9. POWLESS Neilson UUSA 01:37:00
10. DAVIES Scott UGBR 01:43:00
11. SIVAKOV Pavel URUS 01:47:00
12. CAVAGNA RÚmi UFRA 01:53:00
13. CASTRILLO Jaime UESP 02:11:00
14. NATAROV Yuriy UKAZ 02:18:00
15. PENKO Izidor USLO 02:21:00
16. NORSGAARD JěRGENSEN Mathias UDEN 02:24:00
17. FOSS Tobias UNOR 02:25:00
18. HIRSCHI Marc USUI 02:28:00
19. BRAUN Julian UGER 02:29:00
20. HALLER Patrick UGER 02:39:00
21. OLIVEIRA Ivo UPOR 02:39:00
22. GOUGH Regan UNZL 02:40:00
23. BROZYNA Piotr UPOL 02:46:00
24. SAJNOK Szymon UPOL 02:47:00
25. COWAN Alexander UCAN 02:58:00
26. STRAKHOV Dmitrii URUS 03:02:00
27. KNOTTEN Iver Johan UNOR 03:03:00
28. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe UCOL 03:12:00
29. SCH─PPI Martin USUI 03:18:00
30. BACCIO Paolo UITA 03:19:00
31. MILTIADIS Andreas UCYP 03:28:00
32. GENIETS Kevin ULUX 03:29:00
33. PEAK Barnabas UHUN 03:40:00
34. VILLALOBOS HERNANDEZ Luis UMEX 03:47:00
35. GAMPER Patrick UAUT 03:47:00
36. FREIBERGER Markus UAUT 03:51:00
37. FUNG Ka Hoo UHKG 03:51:00
38. HABTOM TEKLE Awet UERI 03:51:00
39. SAMITIER Sergio UESP 03:57:00
40. NOVAKOVSKYI Vitalii UUKR 04:18:00
41. MUSIE MEHARI Saymon UERI 04:31:00
42. GROŐELJ Matic USLO 04:38:00
43. ONODERA Rei UJAP 04:40:00
44. OKA Atsushi UJAP 05:13:00
45. HUERTAS ARAYA Jason Andrey UCRC 05:17:00
46. CHOKRI El Mehdi UMAR 05:19:00
47. MOREIRA Mauricio UURU 05:24:00
48. GAVARS Eriks Toms ULAT 05:37:00
49. VAN HOOYDONCK Nathan UBEL 06:00:00
50. GOLDSHTEIN Omer UISR 06:19:00
51. PETROVSKI Andrej UMKD 06:26:00
52. BATSAIKHAN Tegshbayar UMGL 06:31:00
53. JARA Daniel UCRC 06:51:00
54. O'LOUGHLIN Michael UIRL 07:21:00
55. LANGELLOTTI Victor UMON 07:25:00
56. BURKE Jack UCAN 09:25:00

1 Abandoned
38. KAGIMU Charles UUGA DNS







--- advertisement ---