Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
East Bohemia Tour 2017 (2.2)
Czech Republic  /  8 September - 9 September

(341.5 Km)
Winner: ZIELINSKI Kamil

2016    


Leaders of the Race


Last Winners







Stage 2 > Opočno - Opočno
9 September / 171.00 kilometer
Stagewinner:00:00:04 ZIELINSKI Kamil
Race leader:00:00:8:23 ZIELINSKI Kamil

Description
Result

Classification
Stage results
1. ZIELINSKI Kamil POL DOMIN SPORT 4:23:59,00
2. JANISZEWSKI Sylwester POL WIBATECH 7R FUJI 4:23:59,00
3. TRONDSEN Trond Hĺkon NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 4:23:59,00
4. MATYSIAK Bartlomiej POL TEAM HUROM 4:23:59,00
5. AASVOLD Kristian NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 4:23:59,00
6. HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 4:23:59,00
7. PODLASKI Michal POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 4:23:59,00
8. EIKELAND Ken-Levi NOR TEAM FIXIT.NO 4:23:59,00
9. CIESLIK Pawel POL ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 4:23:59,00
10. HAGEN Krister NOR TEAM COOP 4:23:59,00
11. LARSEN Richard SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 4:23:59,00
12. KALOJÍROS Tomáš CZE 4:23:59,00
13. NEUMAN Dominik CZE 4:23:59,00
14. STÖHR Jan CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 4:23:59,00
15. ZUBENKO Mykyta UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 4:23:59,00
16. LUKKEDAL Řivind NOR TEAM COOP 4:23:59,00
17. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL TEAM HUROM 4:23:59,00
18. HAMPL Petr CZE SKC TUFO PROSTEJOV 4:23:59,00
19. LUNDGREN Isac SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 4:23:59,00
20. LEHKÝ Roman CZE 4:23:59,00
21. MAGNUSSON Kim SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 4:23:59,00
22. WETTERHALL Alexander SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 4:23:59,00
23. TRACZ Szymon POL WIBATECH 7R FUJI 4:23:59,00
24. ERLAND Andreas NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 4:23:59,00
25. FIALA Petr CZE AC SPARTA PRAHA 4:23:59,00
26. POLNICKÝ Jirí CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 4:23:59,00
27. BUDYAK Anatoliy UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 4:23:59,00
28. HNÍK Karel CZE 4:23:59,00
29. OTRUBA Jakub CZE SKC TUFO PROSTEJOV 4:23:59,00
30. ORKEN Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR 4:23:59,00
31. GRUBER Pavel CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 4:24:06,00
32. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH 7R FUJI 4:24:20,00
33. MORAJKO Jacek POL WIBATECH 7R FUJI 4:24:20,00
34. BERNAS Pawel POL DOMIN SPORT 4:24:20,00
35. LŘVIK Ĺsmund Romstad NOR TEAM FIXIT.NO 4:24:20,00
36. STACHOWIAK Adam POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 4:24:20,00
37. HONKISZ Adrian POL WIBATECH 7R FUJI 4:24:30,00
38. BUCHÁČEK Tomáš CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 4:24:30,00
39. SKARZYNSKI Piotr POL DOMIN SPORT 4:24:36,00
40. DETKO Artur POL DOMIN SPORT 4:24:47,00
41. HÖÖG Gustav SWE TEAM COOP 4:24:54,00
42. ŘVERLAND Bjřrnar Vevatne NOR TEAM FIXIT.NO 4:25:09,00
43. STÖHR Pavel CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 4:25:09,00
44. COLEMAN Douglas GBR 4:25:09,00
45. MOYE Anthony GBR 4:25:11,00
46. AKDILEK Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR 4:25:23,00
47. ATALAY Muhammet TUR TORKU SEKERSPOR 4:25:23,00
48. DAHL Herman NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 4:26:19,00
49. RŘINĹS Fridtjof NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 4:26:19,00
50. KROTKÝ Rostislav CZE 4:26:19,00
51. KRAUS Jan CZE 4:26:19,00
52. MÁLIK Róbert SVK CK PRIBRAM FANY GASTRO 4:27:20,00
53. GRABIS Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 4:28:44,00
54. JENSEN August NOR TEAM COOP 4:28:44,00
55. KOMAR Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 4:28:44,00
56. PELÁNEK Luboš CZE 4:30:31,00
57. ÖZGÜR Batuhan TUR TORKU SEKERSPOR 4:30:31,00
58. ZAHÁLKA Matej CZE SKC TUFO PROSTEJOV 4:30:31,00
59. BAKIRCI Nazim TUR TORKU SEKERSPOR 4:30:31,00
60. ZHUKOVSKYI Rostyslav UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 4:35:29,00
61. ŠIPOŠ Marek CZE SKC TUFO PROSTEJOV 4:35:29,00
62. DREDGE Christopher GBR 4:35:29,00
63. PASSFIELD Charlie GBR 4:35:29,00
64. BREIVOLD Jon NOR 4:35:29,00
65. BLIKRA Hĺvard NOR TEAM COOP 4:37:01,00
66. AUSTEVOLL Ole Andre NOR TEAM COOP 4:37:01,00
67. BLĹLID Marius NOR TEAM FIXIT.NO 4:37:01,00
68. KOHOUT Michal CZE 4:37:01,00







--- advertisement ---