Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
CCC Tour - Grody Piastowskie 2019 (2.2)
(Szlakiem Grodňw Piastowskich)
Poland  /  10 May - 12 May

Edition: 54 (418.3 Km)
Winner: MALECKI Kamil

2018    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 1a > Polkowice - Polkowice
10 May / 16.20 kilometer
Stagewinner:00:20:41 STEIMLE Jannik
Race leader:00:20:41 STEIMLE Jannik
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result

Classification
Stage results
1. STEIMLE Jannik GER TEAM VORARLBERG SANTIC 0:20:41
2. MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 0:20:42
3. KUREK Adrian POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:21:02
4. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 0:21:04
5. PALUTA Michal POL CCC DEVELOPMENT TEAM 0:21:18
6. STOJNIĆ Veljko SRB 0:21:19
7. BROZYNA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 0:21:24
8. KUEN Maximilian AUT TEAM VORARLBERG SANTIC 0:21:27
9. VALTER Attila HUN CCC DEVELOPMENT TEAM 0:21:29
10. STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 0:21:30
11. KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 0:21:30
12. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 0:21:32
13. MUFF Frederik DEN 0:21:33
14. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 0:21:34
15. STÜSSI Colin Chris SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 0:21:36
16. CIESLIK Pawel POL WIBATECH MERX 0:21:36
17. RITZINGER Felix AUT MALOJA PUSHBIKERS 0:21:37
18. MOSCA Jacopo ITA D'AMICO UM TOOLS 0:21:38
19. KACZMAREK Jakub POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:21:40
20. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH MERX 0:21:41
21. SCHINNAGEL Johannes GER MALOJA PUSHBIKERS 0:21:41
22. SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 0:21:45
23. KONWA Piotr POL WIBATECH MERX 0:21:46
24. LEHKÝ Roman CZE 0:21:48
25. AUER Daniel AUT MALOJA PUSHBIKERS 0:21:50
26. BYKANOV Victor RUS 0:21:50
27. BIENIEK Damian POL 0:21:51
28. LEOPOLD Hans-Jörg AUT MALOJA PUSHBIKERS 0:21:54
29. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 0:21:57
30. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 0:21:57
31. PAWLAK Tobiasz POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:21:57
32. TACIAK Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 0:21:57
33. BEVILACQUA Mattia ITA 0:21:58
34. ITALIANI Davide ITA 0:21:59
35. ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 0:22:01
36. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 0:22:03
37. BANZER Gordian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 0:22:06
38. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 0:22:07
39. GRIDCHIN Maxim KAZ ASTANA CITY 0:22:09
40. RIETZLER Kilian GER MALOJA PUSHBIKERS 0:22:10
41. LUCHSHENKO Sergey KAZ ASTANA CITY 0:22:12
42. MARTINELLI Ivan ITA D'AMICO UM TOOLS 0:22:13
43. MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 0:22:18
44. GRABIS Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 0:22:18
45. PODLASKI Michal POL WIBATECH MERX 0:22:20
46. DOMAGALSKI Karol POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:22:22
47. NASTASI Daniel ITA 0:22:25
48. JARC Aljaž SLO ADRIA MOBIL 0:22:25
49. KLABOUCH Petr CZE 0:22:25
50. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 0:22:28
51. PLUCINSKI Leszek POL VOSTER ATS TEAM 0:22:28
52. PIASKOWY Emanuel POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:22:29
53. BURCHIO Federico ITA D'AMICO UM TOOLS 0:22:30
54. BUDZINSKI Marcin POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:22:32
55. STEPNIAK Grzegorz POL WIBATECH MERX 0:22:35
56. PER Gorazd SLO ADRIA MOBIL 0:22:36
57. BUDIAK Anatolii UKR WIBATECH MERX 0:22:37
58. IACCHI Alessandro ITA 0:22:39
59. RAJCHART Jan CZE AC SPARTA PRAHA 0:22:43
60. SCHURAN Michal CZE AC SPARTA PRAHA 0:22:46
61. FOLTÁN Adam SVK 0:22:48
62. GIERACKI Patryk POL 0:22:49
63. KOMAR Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 0:22:49
64. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 0:22:50
65. KUKLEWICZ Karol POL 0:22:51
66. PETRUŠ Jiří CZE 0:22:52
67. DIAZ GALLEGO Jose Manuel ESP TEAM VORARLBERG SANTIC 0:22:53
68. ŘEPA Vojtěch CZE 0:22:55
69. ACHTERBERG Yannik GER MALOJA PUSHBIKERS 0:22:58
70. CHMIELEWSKI Maciej POL 0:23:00
71. GHIGINO Valter ITA 0:23:01
72. MADSEN Jacob Gye DEN 0:23:02
73. KUSTADINCHEV Roman RUS D'AMICO UM TOOLS 0:23:02
74. VINKEL Jesper Bundgĺrd DEN 0:23:05
75. KOLZE CHANGIZI Sebastian DEN 0:23:05
76. DINMUKHAMETOV Ramis KAZ ASTANA CITY 0:23:07
77. KALOJÍROS Tomáš CZE 0:23:07
78. KOSTECKI Patryk POL HUROM BDC DEVELOPMENT 0:23:12
79. NICOLINO Fabio ITA 0:23:14
80. KONIECZNY Mikolaj POL 0:23:17
81. OROCITO Franco Gabriel ARG D'AMICO UM TOOLS 0:23:20
82. QUARTUCCI Lorenzo ITA 0:23:21
83. JANISZEWSKI Sylwester POL VOSTER ATS TEAM 0:23:25
84. MURIAS Jakub POL 0:23:27
85. MIERZYNSKI Piotr POL 0:23:34
86. STÖHR Pavel CZE AC SPARTA PRAHA 0:23:37
87. HONKISZ Adrian POL 0:23:43
88. ROTONDI Matteo ITA 0:23:49
89. KOHOUT Martin CZE 0:23:51
90. KLOC Dawid POL 0:23:53
91. VIGNOLI Nicholas ITA 0:23:57
92. MATUSIAK Sebastian POL 0:24:00
93. EDEMANN JENSEN Thomas DEN 0:24:09
94. LUND Rasmus Hestbek DEN 0:24:12
95. KROTKÝ Rostislav CZE AC SPARTA PRAHA 0:24:15
96. RASMUSSEN Mads DEN 0:24:27
97. GRADASSI Alessio ITA 0:24:29
98. RAFFAELE Angelo ITA D'AMICO UM TOOLS 0:24:34
99. MICHNOWSKI Jakub POL 0:24:39
100. DOMIN Krzysztof POL SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 0:24:40
101. WIECZOREK Pawel POL 0:24:44
102. KLEMENTOWSKI Kornel POL 0:24:45
103. NOCEN Adam POL 0:24:48
104. PUSTULA Michal POL 0:24:49
105. FIALA Petr CZE AC SPARTA PRAHA 0:25:04
106. PRUDNIKAU Dzmitry BLR 0:25:28
107. ZIULEK Michal POL 0:25:35
108. SIEDLACZEK Kamil POL 0:25:35
109. KARPIUK Adrian POL 0:25:51








--- advertisement ---