Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
CCC Tour - Grody Piastowskie 2019 (2.2)
(Szlakiem Grodňw Piastowskich)
Poland  /  10 May - 12 May

Edition: 54 (418.3 Km)
Winner: MALECKI Kamil

2018    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Złotoryjaa - Jawor
11 May / 144.30 kilometer
Stagewinner:03:20:54 PATERSKI Maciej
Race leader:06:19:30 MALECKI Kamil

Description
Result

Classification
Stage results
1. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 3:20:54
2. AUER Daniel AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:20:54
3. JANISZEWSKI Sylwester POL VOSTER ATS TEAM 3:20:54
4. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 3:20:54
5. STEIMLE Jannik GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:20:54
6. MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:54
7. BURCHIO Federico ITA D'AMICO UM TOOLS 3:20:54
8. STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:54
9. MOSCA Jacopo ITA D'AMICO UM TOOLS 3:20:54
10. KACZMAREK Jakub POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:20:54
11. PALUTA Michal POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:54
12. VALTER Attila HUN CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:54
13. GRIDCHIN Maxim KAZ ASTANA CITY 3:20:54
14. PIASKOWY Emanuel POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:20:54
15. SCHINNAGEL Johannes GER MALOJA PUSHBIKERS 3:20:54
16. KUREK Adrian POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:20:54
17. DIAZ GALLEGO Jose Manuel ESP TEAM VORARLBERG SANTIC 3:20:54
18. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:54
19. BUDIAK Anatolii UKR WIBATECH MERX 3:20:54
20. BROZYNA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:54
21. ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 3:20:54
22. CIESLIK Pawel POL WIBATECH MERX 3:20:54
23. KLABOUCH Petr CZE 3:20:54
24. KUEN Maximilian AUT TEAM VORARLBERG SANTIC 3:20:54
25. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH MERX 3:20:54
26. STOJNIĆ Veljko SRB 3:20:54
27. STÜSSI Colin Chris SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:20:54
28. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 3:20:54
29. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:20:54
30. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 3:20:54
31. PLUCINSKI Leszek POL VOSTER ATS TEAM 3:20:54
32. MUFF Frederik DEN 3:20:54
33. PODLASKI Michal POL WIBATECH MERX 3:20:54
34. LEOPOLD Hans-Jörg AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:20:54
35. SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:20:54
36. BANZER Gordian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:20:54
37. KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 3:20:54
38. BEVILACQUA Mattia ITA 3:20:54
40. SCHURAN Michal CZE AC SPARTA PRAHA 3:21:53
41. GHIGINO Valter ITA 3:21:53
42. JARC Aljaž SLO ADRIA MOBIL 3:21:53
43. KLOC Dawid POL 3:21:53
44. PER Gorazd SLO ADRIA MOBIL 3:21:53
45. LEHKÝ Roman CZE 3:21:53
46. BUDZINSKI Marcin POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:21:53
47. LUND Rasmus Hestbek DEN 3:21:53
48. ŘEPA Vojtěch CZE 3:21:53
49. MARTINELLI Ivan ITA D'AMICO UM TOOLS 3:21:53
50. STEPNIAK Grzegorz POL WIBATECH MERX 3:21:53
51. HONKISZ Adrian POL 3:21:53
52. PETRUŠ Jiří CZE 3:21:53
53. KONWA Piotr POL WIBATECH MERX 3:21:53
54. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:21:53
55. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 3:21:53
56. DOMAGALSKI Karol POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:21:53
57. IACCHI Alessandro ITA 3:21:53
58. KONIECZNY Mikolaj POL 3:22:48
59. FOLTÁN Adam SVK 3:22:48
60. RIETZLER Kilian GER MALOJA PUSHBIKERS 3:22:48
61. KOSTECKI Patryk POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:22:48
62. FIALA Petr CZE AC SPARTA PRAHA 3:22:48
63. BIENIEK Damian POL 3:22:48
64. NASTASI Daniel ITA 3:22:48
65. DINMUKHAMETOV Ramis KAZ ASTANA CITY 3:22:48
66. VINKEL Jesper Bundgĺrd DEN 3:22:57
67. QUARTUCCI Lorenzo ITA 3:25:49
68. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 3:25:49
69. KOHOUT Martin CZE 3:26:23
70. TACIAK Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 3:26:23
71. DOMIN Krzysztof POL SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 3:26:23
72. OROCITO Franco Gabriel ARG D'AMICO UM TOOLS 3:26:23
73. MATUSIAK Sebastian POL 3:26:23
74. STÖHR Pavel CZE AC SPARTA PRAHA 3:26:23
75. ITALIANI Davide ITA 3:26:23
76. ROTONDI Matteo ITA 3:26:23
77. KUKLEWICZ Karol POL 3:26:23
78. MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:26:23
79. GRABIS Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 3:26:23
80. NICOLINO Fabio ITA 3:26:23
81. KOMAR Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 3:26:56
82. GIERACKI Patryk POL 3:26:56
83. KOLZE CHANGIZI Sebastian DEN 3:26:56
84. MADSEN Jacob Gye DEN 3:26:56
85. LUCHSHENKO Sergey KAZ ASTANA CITY 3:26:56
86. PAWLAK Tobiasz POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:26:56
87. EDEMANN JENSEN Thomas DEN 3:27:01
88. KROTKÝ Rostislav CZE AC SPARTA PRAHA 3:33:56
89. RAFFAELE Angelo ITA D'AMICO UM TOOLS 3:33:56
90. PUSTULA Michal POL 3:33:56
91. SIEDLACZEK Kamil POL 3:33:56
92. BYKANOV Victor RUS 3:33:56
93. VIGNOLI Nicholas ITA 3:33:56
94. MIERZYNSKI Piotr POL 3:33:56
95. NOCEN Adam POL 3:33:56
96. KLEMENTOWSKI Kornel POL 3:34:05
97. GRADASSI Alessio ITA 3:37:28
98. CHMIELEWSKI Maciej POL 3:37:58








--- advertisement ---