Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
CCC Tour - Grody Piastowskie 2019 (2.2)
(Szlakiem Grodòw Piastowskich)
Poland  /  10 May - 12 May

Edition: 54 (418.3 Km)
Winner: MALECKI Kamil

2018    

Winners of the Race


Last Winners







12 May / 145.30 kilometer
Stagewinner:03:47:22 PATERSKI Maciej
Race leader:10:08:20 MALECKI Kamil

Description
Result

Classification
Stage results
1. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 3:47:22
2. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH MERX 3:48:17
3. GRIDCHIN Maxim KAZ ASTANA CITY 3:48:17
4. STEIMLE Jannik GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:48:53
5. MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:48:53
6. VALTER Attila HUN CCC DEVELOPMENT TEAM 3:49:28
7. JANISZEWSKI Sylwester POL VOSTER ATS TEAM 3:49:28
8. KACZMAREK Jakub POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:49:28
9. PODLASKI Michal POL WIBATECH MERX 3:49:28
10. STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:49:28
11. VINKEL Jesper Bundgċrd DEN 3:49:28
12. CIESLIK Pawel POL WIBATECH MERX 3:49:28
13. SCHINNAGEL Johannes GER MALOJA PUSHBIKERS 3:49:28
14. ŘEPA Vojtěch CZE 3:49:28
15. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:49:28
16. ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 3:49:28
17. KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 3:49:28
18. DIAZ GALLEGO Jose Manuel ESP TEAM VORARLBERG SANTIC 3:49:28
19. BROZYNA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:49:28
20. BUDIAK Anatolii UKR WIBATECH MERX 3:49:28
21. BANZER Gordian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:49:28
22. PIASKOWY Emanuel POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:49:42
23. BUDZINSKI Marcin POL HUROM BDC DEVELOPMENT 3:49:58
24. SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:56:00
25. PALUTA Michal POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:58:25
26. KOLZE CHANGIZI Sebastian DEN 3:58:25
27. TRACZ Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 4:01:24
28. GRABIS Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 4:01:24
29. BIENIEK Damian POL 4:01:24
30. GHIGINO Valter ITA 4:01:24
31. LEOPOLD Hans-Jörg AUT MALOJA PUSHBIKERS 4:01:24
32. MOSCA Jacopo ITA D'AMICO UM TOOLS 4:01:24
33. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 4:01:24
34. PER Gorazd SLO ADRIA MOBIL 4:01:24
35. STOJNIĆ Veljko SRB 4:01:24
36. JARC Aljaž SLO ADRIA MOBIL 4:01:24
37. MUFF Frederik DEN 4:01:24
38. KONWA Piotr POL WIBATECH MERX 4:01:24
39. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 4:01:24
40. MARTINELLI Ivan ITA D'AMICO UM TOOLS 4:01:24
41. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 4:01:24
42. KALOJÍROS TomᚠCZE 4:01:24
43. LUCHSHENKO Sergey KAZ ASTANA CITY 4:01:24
44. HONKISZ Adrian POL 4:01:24
45. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 4:01:24
46. MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 4:01:24
47. PLUCINSKI Leszek POL VOSTER ATS TEAM 4:01:24
48. DOMAGALSKI Karol POL HUROM BDC DEVELOPMENT 4:01:24
49. BURCHIO Federico ITA D'AMICO UM TOOLS 4:01:24
50. AUER Daniel AUT MALOJA PUSHBIKERS 4:01:24
51. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 4:01:24
52. KONIECZNY Mikolaj POL 4:09:35
53. SCHURAN Michal CZE AC SPARTA PRAHA 4:09:35
54. BEVILACQUA Mattia ITA 4:09:35
55. GIERACKI Patryk POL 4:09:35
56. PETRUŠ Jiří CZE 4:09:35
57. IACCHI Alessandro ITA 4:09:54








--- advertisement ---