Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Postnord UCI WWT Vårgårda WestSweden RR 2019 (1.WWT)
(Open de Suède Vargarda)
Sweden  /  18 August

(145.3 Km)
Winner: BASTIANELLI Marta

2018    



Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners







18 August / 145.30 kilometer / Start: 11:00
Stagewinner:03:37:43 BASTIANELLI Marta

Description
Result
Video
Stage results
1. BASTIANELLI Marta TVC 03:37:43
2. VOS Marianne CCC 03:37:43
3. WIEBES Lorena PHV 03:37:43
4. HOSKING Chloe ALE 03:37:43
5. PIETERS Amy DLT 03:37:44
6. CAVALLI Marta VAL 03:37:45
7. CONFALONIERI Maria Giulia VAL 03:37:46
8. WINDER Ruth TRE 03:37:46
9. BORGLI Stine Andersen FDJ 03:37:46
10. KIRCHMANN Leah SUN 03:37:46
11. FOURNIER Roxane MOV 03:37:46
12. ROY Sarah MTS 03:37:46
13. MACKAIJ Floortje SUN 03:37:47
14. BUJAK Eugenia BTC 03:37:47
15. BRENNAUER Lisa WNT 03:37:47
16. BARNES Hannah CSR 03:37:47
17. HEINE Vita NNOR 03:37:48
18. KLEIN Lisa CSR 03:37:48
19. CONSONNI Chiara VAL 03:37:49
20. CHURSINA Anastasia BTC 03:37:49
21. SWINKELS Karlijn ALE 03:37:49
22. BIANNIC Aude MOV 03:37:49
23. KOSTER Anouska Helena TVC 03:37:50
24. LABOUS Juliette SUN 03:37:50
25. VOLLERING Demi PHV 03:37:50
26. KASPER Romy ALE 03:37:51
27. GILLOW Shara FDJ 03:37:51
28. DIDERIKSEN Amalie DLT 03:37:51
29. MARKUS Riejanne CCC 03:37:51
30. VAN DIJK Ellen TRE 03:37:51
31. DEMEY Valerie CCC 03:37:52
32. BROWN Grace MTS 03:37:52
33. WILLIAMS Georgia MTS 03:37:52
34. AMIALIUSIK Alena CSR 03:37:53
35. GARCIA Margarita Victoria MOV 03:37:53
36. KOPPENBURG Clara WNT 03:37:53
37. CANUEL Karol-Ann DLT 03:38:02
38. GUARISCHI Barbara TVC 03:38:03
39. PALADIN Soraya ALE 03:38:04
40. BRAND Lucinda SUN 03:38:24
41. VAN DER BREGGEN Anna DLT 03:38:24
42. NORDÉN Lisa NSWE 03:38:25
43. PINTAR Ursa BTC 03:38:30
44. TENNIGLO Moniek MTS 03:38:30
45. BUYSMAN Nina PHV 03:38:34
46. DEIGNAN-ARMITSTEAD Elisabeth TRE 03:39:05
47. KOREVAAR Jeanne CCC 03:40:10
48. PIRRONE Elena VAL 03:40:10
49. RIVERA Coryn SUN 03:40:10
50. MARKUS Femke PHV 03:43:01
50. PENTON Sara TVC 03:43:01
52. VAN DEN BOS Jip DLT 03:43:02
53. KNETEMANN Roxane PHV 03:43:06
54. PEÑUELA Diana Carolina ALE 03:43:06
55. GUTIERREZ RUIZ Sheyla MOV 03:43:07
56. YONAMINE Eri ALE 03:46:52
57. HEDBERG Sara NSWE 03:47:45
58. LYSTAD - DYBWAD Vibeke NNOR 03:47:46
59. SKALNIAK Agnieszka CCC 03:48:25
60. LACH Marta CCC 03:48:25
61. MALSEED Shannon TIB 03:48:25
62. RAVNDAL Birgitte NNOR 03:48:25
63. GROSSETETE Maëlle FDJ 03:48:25
64. ALLEN Jessica MTS 03:48:25
65. RAAIJMAKERS Marit PHV 03:48:25
66. JACKSON Alison TIB 03:48:25
67. MAJERUS Christine DLT 03:48:25
68. BRAUßE Franziska WNT 03:48:26
69. BARNES Alice CSR 03:48:26
70. RICHIOUD Gréta FDJ 03:48:26
71. LUCAS Sharlotte TIB 03:48:26
72. GUAZZINI Vittoria VAL 03:48:26
73. VIGILIA Alessia VAL 03:48:26
74. OLSSON Sara NSWE 03:48:26
75. CORDON-RAGOT Audrey TRE 03:48:26
76. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV 03:48:27

21 Abandoned
22. ELVIN Gracie MTS DNF
33. LONGO BORGHINI Elisa TRE DNF
36. WORRACK Trixi TRE DNF
44. CECCHINI Elena CSR DNF
54. MATHIESEN Pernille SUN DNF
72. RIJKES Sarah WNT DNF
83. PAWLOWSKA Katarzyna TVC DNF
84. KRÖGER Mieke TVC DNF
114. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOV DNF
124. DIXON Leah TIB DNF
131. BECKER Charlotte FDJ DNF
135. KITCHEN Lauren FDJ DNF
143. BOOGAARD Maaike BTC DNF
145. SIMMONDS Hayley BTC DNF
146. NILSSON Hanna BTC DNF
151. MUSTONEN LICHAN Sara NSWE DNF
153. LUNDMARK Clara NSWE DNF
155. EKLUND Nathalie NSWE DNF
161. UTVIK Emelie Røe NNOR DNF
165. BJERK Thale Kielland NNOR DNF
166. OTTESTAD Mie Bjørndal NNOR DNF








--- advertisement ---