Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Trofeo Laigueglia 2019 (1.HC)
Italy  /  17 February

Edition: 56 (203.7 Km)
Winner: VELASCO Simone

2018    


Winners of the Race




Last Winners







17 February / 203.70 kilometer / Start: 11:00 / Finish: 16:10
Stagewinner:05:10:21 VELASCO Simone
Parcours:Hill stage   /   Flat arrival

Description
Result
Stage results
1. VELASCO Simone THR 05:10:21
2. BAGIOLI Nicola NIP 00:00:42
3. SOBRERO Matteo NITA 00:00:42
4. GAVAZZI Francesco ANS 00:00:42
5. PETERS Nans ALM 00:00:42
6. CICCONE Giulio NITA 00:00:42
7. FRANKINY Kilian GFC 00:00:42
8. ARSLANOV Ildar GAZ 00:00:42
9. BIDARD Franšois ALM 00:00:42
10. CIMOLAI Davide ICA 00:01:18
11. VISCONTI Giovanni THR 00:01:18
12. SBARAGLI Kristian ICA 00:01:18
13. HARDY Romain PCB 00:01:18
14. ROVNY Ivan GAZ 00:01:18
15. CANOLA Marco NIP 00:01:18
16. MARTINELLI Ivan AZT 00:01:18
17. BOTTA Davide CPK 00:01:18
18. GABBURO Davide THR 00:01:18
19. NYCH Artem GAZ 00:01:18
20. CATTANEO Mattia ANS 00:01:18
21. LEDANOIS Kevin PCB 00:01:22
22. CATAFORD Alexander ICA 00:01:24
23. SHALUNOV Evgeny GAZ 00:02:35
24. WARBASSE Larry ALM 00:02:39
25. MORABITO Steve GFC 00:02:39
26. TOTĎ Paolo SAN 00:03:14
27. TIZZA Marco AMO 00:03:14
28. QUAADE Rasmus Christian RIW 00:03:14
29. MAZZUCCO Fabio SAN 00:03:14
30. VINJEBO Emil Nygaard RIW 00:03:14
31. LADAGNOUS Matthieu GFC 00:03:14
32. ALBANESE Vincenzo BRD 00:03:14
33. ZANDOMENEGHI Simone IRC 00:03:14
34. TONIATTI Andrea CPK 00:03:14
35. ZARDINI Edoardo THR 00:03:14
36. FELLINE Fabio NITA 00:03:16
37. MOSER Moreno NIP 00:03:16
38. ROUX Anthony GFC 00:03:16
39. HOELGAARD Daniel GFC 00:03:46
40. BAIS Mattia CTF 00:03:57
41. LUNKE Sindre Skj°stad RIW 00:03:57
42. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 00:03:58
43. BUSATO Matteo ANS 00:03:58
44. ROTA Lorenzo BRD 00:03:58
45. RAVANELLI Simone BIC 00:03:58
46. CONCA Filippo BIC 00:04:36
47. COLNAGHI Luca CPK 00:04:36
48. VULCAN Denis-Marian GTV 00:04:36
49. VACHON Florian PCB 00:04:36
50. TONELLI Alessandro BRD 00:04:36
51. PARET-PEINTRE AurÚlien ALM 00:04:36
52. FRAPPORTI Marco ANS 00:04:36
53. VINCENT Leo GFC 00:04:36
54. MONTAGUTI Matteo ANS 00:04:36
55. MOSCA Jacopo AZT 00:04:36
56. VENDRAME Andrea ANS 00:04:36
57. SCOTSON Miles GFC 00:04:36
58. BERTONE Filippo IRC 00:04:36
59. DUPONT Hubert ALM 00:04:36
60. ERIKSSON Lucas RIW 00:04:36
61. COSNEFROY Benoit ALM 00:04:36
62. BONGIORNO Francesco Manuel THR 00:04:36
63. COLLEONI Kevin BIC 00:04:36
64. ZANA Filippo SAN 00:04:36
65. BAGIOLI Andrea CPK 00:04:36
66. BRAMBILLA Gianluca NITA 00:04:46
67. VENCHIARUTTI Nicola CTF 00:06:15
68. MARTINELLI Davide NITA 00:06:58
69. ONESTI Emanuele GTV 00:06:58
70. CIMA Damiano NIP 00:06:58
71. DELCË Lorenzo BIC 00:07:22
72. TAGLIANI Filippo NITA 00:09:44
73. ZURLO Federico GTV 00:09:44

63 Abandoned
5. HATSUYAMA Sho NIP DNF
6. LONARDI Giovanni NIP DNF
7. ZACCANTI Filippo NIP DNF
23. DENZ Nico ALM DNF
34. GRODZICKI Cezary NITA DNF
42. CARBONI Giovanni BRD DNF
43. ORSINI Umberto BRD DNF
44. PESSOT Alessandro BRD DNF
47. COVILI Luca BRD DNF
61. BONNAMOUR Franck PCB DNF
62. GUERNALEC Thibault PCB DNF
64. LE ROUX Romain PCB DNF
67. FEILLU Brice PCB DNF
74. RYBALKIN Aleksey GAZ DNF
76. SHILOV Sergey GAZ DNF
77. KOBERNYAK Evgeny GAZ DNF
83. MARENGO Umberto THR DNF
84. RAGGIO Luca THR DNF
91. JÍRGENSEN Jonas Aaen RIW DNF
93. KAMP EGESTED Alexander RIW DNF
96. BROCHNER NIELSEN Nicolai RIW DNF
103. SAGIV Guy ICA DNF
104. GOLDSTEIN Omer ICA DNF
106. PERRY Benjamin ICA DNF
111. AMICI Alberto BIC DNF
112. BELLIA Matteo BIC DNF
116. PICCOT Michel BIC DNF
121. BURCHIO Federico AZT DNF
122. KUSTADINCHEV Roman AZT DNF
125. PITZANTI Orlando AZT DNF
126. RAFFAELE Angelo AZT DNF
131. BACCIO Paolo CPK DNF
134. DURANTI Jalel CPK DNF
136. MASOTTO Giulio CPK DNF
141. AMADIO Emanuele CTF DNF
142. BAIS Davide CTF DNF
145. GIURIATO Alberto CTF DNF
146. ORLANDI Massimo CTF DNF
152. BERNARDINETTI Marco AMO DNF
153. FICARA Pierpaolo AMO DNF
154. KANEPEJS Deins AMO DNF
155. MEUCCI Andrea AMO DNF
156. PELCERS Kristaps AMO DNF
161. DOTTI Ottavio BHP DNF
162. FIASCHI Tommaso BHP DNF
163. BARONCINI Filippo BHP DNF
164. FURLAN Matteo BHP DNF
165. PEĐA MOLANO Wilson Estiben BHP DNF
166. PESENTI Thomas BHP DNF
167. STOCEK Matus BHP DNF
171. BALDO Mattia IRC DNF
173. FERRARI Andrea IRC DNF
174. RINALDI Nicolas IRC DNF
175. SARTORI Mirco IRC DNF
176. ZAMBELLI Samuele IRC DNF
181. CRISTA Daniel GTV DNF
182. DIMA Emil GTV DNF
184. STACCHIOTTI Riccardo GTV DNF
185. STERBINI Simone GTV DNF
191. BONIFAZIO Leonardo SAN DNF
192. DI SANTE Antonio SAN DNF
194. PUGI Gianni SAN DNF
195. SALVIETTI Niccol˛ SAN DNF








--- advertisement ---