Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
In the footsteps of the Romans 2020 (2.2)
(In The Steps of Romans)
Bulgaria  /  25 July - 26 July

(276.6 Km)
Winner: BANASZEK Norbert

2019    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 1 > Banja - Razlog
25 July / 125.00 kilometer
Stagewinner:02:45:40 BANASZEK Norbert
Race leader:02:45:40 BANASZEK Norbert

Description
Result

Classification
Stage results
1. BANASZEK Norbert POL 2h45'40"
2. BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel ESP 2h45'44"
3. CULLY Jan Andrej SVK 2h45'46"
4. STOJNIĆ Veljko SRB 2h45'50"
5. WRIGHT Paul NZL 2h45'50"
6. SZÖLLŐSI Ferenc HUN 2h45'50"
7. FOULON Dorian FRA 2h46'18"
8. BANASZEK Alan POL 2h46'18"
9. LOUICHE Vincent FRA 2h46'18"
10. KASTRANTAS Charalampos GRE 2h46'18"
11. HARING Martin SVK 2h46'18"
12. JOHNSTON Calum GBR 2h46'18"
13. BELLAN Juraj SVK 2h46'18"
14. STANKOVIĆ Marko SRB 2h46'18"
15. ANDREEV Yordan BUL 2h46'18"
16. PORTA Gabriele ITA 2h46'18"
17. DANILOVIĆ Marko SRB 2h46'18"
18. DOMAGALSKI Karol POL 2h46'18"
19. SERRANO RODRIGUEZ Javier ESP 2h50'02"
20. TZORTZAKIS Polychronis GRE 2h50'02"
21. MENEGALE Elia ITA 2h50'02"
22. MURGUIALDAY ELORZA Jokin ESP 2h50'02"
23. WOOD Reece GBR 2h50'02"
24. PONGILUPPI Matteo ITA 2h50'02"
25. LOPEZ DE ABETXUKO JIMENEZ Andoni ESP 2h50'02"
26. JOLIDON Cédric SUI 2h50'02"
27. PAWLAK Tobiasz POL 2h50'02"
28. HOLLYMAN Mason GBR 2h50'02"
29. HERNANDEZ JIMENEZ Sergio ESP 2h50'02"
30. VESELINOVIĆ Dušan SRB 2h50'02"
31. BERNARD CLIGNY Tristan FRA 2h50'02"
32. KORTSIDAKIS Michail GRE 2h50'02"
33. BAHR Christian DEN 2h50'02"
34. PELLEGRIN Mathieu FRA 2h50'02"
35. BAUCE Davide ITA 2h50'02"
36. TRONSTAD Karl Jonas NOR 2h50'02"
37. NIELSEN Philip Birker DEN 2h50'02"
38. BOUSQUET Pascal FRA 2h50'02"
39. TAILLANDIER Axel FRA 2h50'02"
40. TERRIEN Valentin FRA 2h50'02"
41. VLČÁK Martin SVK 2h50'02"
42. IVANOV Borislav BUL 2h50'02"
43. KUBIŠ LukᚠSVK 2h50'02"
44. ĐURIĆ Đorde SRB 2h50'02"
45. ANGELOV Lachezar BUL 2h50'02"
46. STEFANOVIĆ Stefan SRB 2h50'02"
47. BARONI Alessandro ITA 2h50'02"
48. RUSEV Teodor BUL 2h50'02"
49. CHOLAKOV Stanimir BUL 2h50'02"
50. ZEHNICH Dorian FRA 2h50'02"
51. SALOMON Lucas FRA 2h50'02"
52. CUVELIER Stephane FRA 2h50'29"
53. PEYROTON DARTET Thomas FRA 2h50'34"
54. HRISTOV Stefan BUL 2h50'43"
55. KACZMAREK Jakub POL 2h56'35""
56. LUMPAROV Georgi BUL 2h58'04"
57. IVANOV Tsvetan BUL 2h58'04"
58. ALEKSANDROV Yasen BUL 2h58'04"
59. DYANKOV Nikolay BUL 2h58'04"
60. SHTILYANOV Denis BUL 2h58'04"
61. GRABCHEV Stanislav BUL 2h58'04"
62. HASLER Pavel SUI 2h58'04"
63. VENKOV Ventsislav BUL 2h58'04"
64. DYANKOV Denis BUL 2h58'04"
65. KOLEV Yoan BUL 2h58'04"
66. NIKOLOV Georgi BUL 2h58'04"
67. PAPANOV Martin BUL 2h58'04"
68. JOLIDON Nicola SUI 2h58'04"
69. KERVADEC Stevan FRA 2h58'04"
70. BECHKOV Aleks BUL 2h58'04"
71. PANIGYRAKIS Ioannis GRE 2h58'04"
72. POPOV Martin BUL 2h58'04"
73. SUCHEV Mario BUL 2h58'04"








--- advertisement ---