Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
In the footsteps of the Romans 2020 (2.2)
(In The Steps of Romans)
Bulgaria  /  25 July - 26 July

(276.6 Km)
Winner: BANASZEK Norbert

2019    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Banja - Bansko
26 July / 151.60 kilometer
Stagewinner:03:29:33 VLCAK Martin
Race leader:06:15:21 BANASZEK Norbert

Description
Result

Classification
Stage results
1. VLČÁK Martin SVK 3h29'33"
2. STOJNIĆ Veljko SRB 3h29'41"
3. KASTRANTAS Charalampos GRE 3h29'41"
4. BANASZEK Alan POL 3h29'41"
5. WOOD Reece GBR 3h29'41"
6. SERRANO RODRIGUEZ Javier ESP 3h29'41"
7. BANASZEK Norbert POL 3h29'41"
8. BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel ESP 3h29'41"
9. LOUICHE Vincent FRA 3h29'41"
10. JOHNSTON Calum GBR 3h29'41"
11. SZÖLLŐSI Ferenc HUN 3h29'41"
12. BAHR Christian DEN 3h29'41"
13. LOPEZ DE ABETXUKO JIMENEZ Andoni ESP 3h29'41"
14. PELLEGRIN Mathieu FRA 3h29'41"
15. WRIGHT Paul NZL 3h29'41"
16. ĐURIĆ Đorde SRB 3h29'41"
17. BERNARD CLIGNY Tristan FRA 3h29'41"
18. ALEKSANDROV Yasen BUL 3h29'41"
19. TAILLANDIER Axel FRA 3h29'41"
20. KORTSIDAKIS Michail GRE 3h29'41"
21. HARING Martin SVK 3h29'41"
22. STANKOVIĆ Marko SRB 3h29'41"
23. TZORTZAKIS Polychronis GRE 3h29'41"
24. JOLIDON Cédric SUI 3h29'41"
25. CULLY Jan Andrej SVK 3h29'41"
26. FOULON Dorian FRA 3h29'41"
27. BELLAN Juraj SVK 3h29'41"
28. CUVELIER Stephane FRA 3h29'41"
29. IVANOV Borislav BUL 3h29'41"
30. HERNANDEZ JIMENEZ Sergio ESP 3h29'41"
31. MURGUIALDAY ELORZA Jokin ESP 3h29'41"
32. PONGILUPPI Matteo ITA 3h29'41"
33. SUCHEV Mario BUL 3h29'41"
34. BOUSQUET Pascal FRA 3h29'41"
35. TRONSTAD Karl Jonas NOR 3h29'41"
36. TERRIEN Valentin FRA 3h29'41"
37. NIELSEN Philip Birker DEN 3h29'41"
38. DANILOVIĆ Marko SRB 3h29'41"
39. KOLEV Yoan BUL 3h29'41"
40. BAUCE Davide ITA 3h29'41"
41. JOLIDON Nicola SUI 3h29'41"
42. RUSEV Teodor BUL 3h29'41"
43. DOMAGALSKI Karol POL 3h29'41"
44. IVANOV Tsvetan BUL 3h29'41"
45. GRABCHEV Stanislav BUL 3h29'41"
46. PAPANOV Martin BUL 3h29'41"
47. PANIGYRAKIS Ioannis GRE 3h30'08"
48. STEFANOVIĆ Stefan SRB 3h30'08"
49. PEYROTON DARTET Thomas FRA 3h30'08"
50. HOLLYMAN Mason GBR 3h30'13"
51. MENEGALE Elia ITA 3h30'13"
52. HASLER Pavel SUI 3h30'13"
53. CHOLAKOV Stanimir BUL 3h30'20"
54. BARONI Alessandro ITA 3h30'25"
55. PORTA Gabriele ITA 3h30'25"
56. VESELINOVIĆ Dušan SRB 3h30'34"
57. KACZMAREK Jakub POL 3h30'34"
58. NIKOLOV Georgi BUL 3h30'41"
59. BECHKOV Aleks BUL 3h30'41"
60. SALOMON Lucas FRA 3h30'59"
61. DYANKOV Nikolay BUL 3h30'59"
62. KUBIŠ LukᚠSVK 3h31'20"
63. PAWLAK Tobiasz POL 3h31'41"
64. ZEHNICH Dorian FRA 3h31'41"
65. SHTILYANOV Denis BUL 3h32'22"
66. POPOV Martin BUL 3h32'22"








--- advertisement ---