Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
World Road Championship (MU) 2022 (CM)
(World Road Championship (MU))
Australia  /  23 September

Edition: 26 (169.8 Km)
Winner: FEDOROV Yevgeniy

2021    

Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners







23 September / 169.80 kilometer / Start: 13:00 / Finish: 17:10
Stagewinner:03:57:08 FEDOROV Yevgeniy

Description
Result
Video
Stage results
1. FEDOROV Yevgeniy UKAZ 03:57:08
2. VACEK Mathias UCZE 00:00:01
3. WAERENSKJOLD Søren UNOR 00:00:03
4. MIHKELS Madis UEST 00:00:03
5. KOOIJ Olav UNED 00:00:03
6. BITTNER Pavel UCZE 00:00:03
7. DINHAM Matthew UAUS 00:00:03
8. PENHOËT Paul UFRA 00:00:03
9. GOVEKAR Matevz USLO 00:00:03
10. BERCKMOES Jenno UBEL 00:00:03
11. HESSMANN Michel UGER 00:00:03
12. FETTER Erik UHUN 00:00:03
13. HAGENES Per Strand UNOR 00:00:03
14. WATSON Samuel UGBR 00:00:03
15. BALMER Alexandre USUI 00:00:03
16. SVRCEK Martin USVK 00:00:03
17. VAN EETVELD Lennert UBEL 00:00:03
18. TRONCHON Bastien UFRA 00:00:08
19. SEGAERT Alec UBEL 00:00:23
20. GRÉGOIRE Romain UFRA 00:00:23
21. GARCÍA PIERNA Raúl UESP 00:00:58
22. MIQUEL DELGADO Pau UESP 00:00:58
23. BURATTI Nicolo' UITA 00:00:58
24. BRAET Vito UBEL 00:01:14
25. MILESI Lorenzo UITA 00:01:14
26. TOUPALIK Jakub UCZE 00:01:14
27. ANDRESEN Tobias Lund UDEN 00:01:14
28. VAN DEN BOSSCHE Fabio UBEL 00:01:43
29. LE BERRE Mathis UFRA 00:02:55
30. BALLERSTEDT Maurice UGER 00:03:34
31. WILKSCH Hannes UGER 00:03:34
32. VAN UDEN Casper UNED 00:03:37
33. TEUTENBERG Tim Torn UGER 00:03:37
34. PRIES Cédric ULUX 00:03:37
35. PARISINI Nicolo UITA 00:03:37
36. SIMMONS Colby UUSA 00:03:37
37. WEISS Fabian USUI 00:03:37
38. BRUSSENSKIY Gleb UKAZ 00:03:37
39. BRUN Nils USUI 00:03:37
40. VAN DIJKE Tim UNED 00:03:37
41. DONALDSON Robert UGBR 00:03:37
42. MARCELLUSI Martin UITA 00:03:37
43. SVESTAD-BARDSENG Embret UNOR 00:03:37
44. CURRIE Logan UNZL 00:03:37
45. KOLZE CHANGIZI Sebastian UDEN 00:03:42
46. DE POOTER Dries UBEL 00:05:13
47. KELEMEN Petr UCZE 00:05:43
48. FLYNN Sean UGBR 00:05:43
49. KEUP Pierre-Pascal UGER 00:05:43
50. RIVARD Nicolas UCAN 00:05:43
51. STAJNAR Mihael USLO 00:05:43
52. DE PRETTO Davide UITA 00:08:43
53. MIHOLJEVIC Fran UCRO 00:08:43
54. AZPARREN Enekoitz UESP 00:08:43
55. LAMPERTI Luke UUSA 00:08:43
56. BILYI Maksim UUKR 00:09:39
57. AMARI Hamza UALG 00:09:39
58. GOMEZ BECERRA German Dario UCOL 00:09:39
59. VINOKOUROV Nicolas UKAZ 00:09:39
60. ORMISTON Callum URSA 00:09:39
61. TENDON Arnaud USUI 00:09:39
62. RICCITELLO Matthew UUSA 00:09:39
63. MILES Carson UCAN 00:09:39
64. PETER Jannis UGER 00:09:39
65. GUDMESTAD Tord UNOR 00:09:39
66. MURGUIALDAY ELORZA Jokin UESP 00:09:39
67. WENZEL Mats ULUX 00:09:39
68. STOCKWELL Oliver UGBR 00:09:39
69. ENGELHARDT Felix UGER 00:09:39
70. HAYTER Leo UGBR 00:09:39

62 Abandoned
12. HOLM JØRGENSEN Adam UDEN DNF
13. BEVORT Carl-Frederik UDEN DNF
14. HINDSGAUL MADSEN Jacob UDEN DNF
17. LEVY William Blume UDEN DNF
39. LE HUITOZE Eddy UFRA DNF
40. COSTIOU Ewen UFRA DNF
44. GEORGE Dylan UAUS DNF
45. HOPKINS Dylan UAUS DNF
46. PLOWRIGHT Jensen UAUS DNF
48. PORTER Rudy UAUS DNF
50. ROMEO Ivan UESP DNF
54. KURITS Joonas UEST DNF
56. ÄRM Rait UEST DNF
57. VAN DER TUUK Axel UNED DNF
59. VAN DIJKE Mick UNED DNS
62. MESSNER Martin UAUT DNF
64. BARBOZA NADER Juan Manuel UCOL DNF
65. RENDÓN FRANCO Juan Tito UCOL DNF
66. GOMEZ JARAMILLO Nicolas David UCOL DNF
67. REMKHE Andrey UKAZ DNF
70. NURLYKHASSYM Nurbergen UKAZ DNF
72. DRAGE Jack UNZL DNF
74. SKOK Anze USLO DNF
75. MURN Bostjan USLO DNF
78. GIERYK Kacper UPOL DNF
79. GAJDULEWICZ Mateusz UPOL DNF
80. MIKUTIS Aivaras ULTU DNF
81. LOPEZ GRANIZO Harold Martin UECU DNF
82. NASER Ahmed UBRN DNF
85. KLUCKERS Arthur ULUX DNF
88. PEREIRA MARQUES Rafael ULUX DNF
89. PAQUET Tom ULUX DNF
95. HOPKINS Kaden Luke UBER DNF
96. MEHARI Amanuel UERI DNF
97. BERHE Daniel UERI DNF
98. KUDUS Milkias UERI DNF
99. HABTE Samsom UERI DNF
100. TESFAGABER Simon UERI DNF
101. MORALES FONTAN Christopher UPUR DNF
102. ROGORA Kiya UETH DNF
103. ABREHA Negasi UETH DNS
104. RANGEL COSTA Vinicius UBRA DNF
105. TSEN Ren Bao UMAS DNF
108. JUSSAUME Tristan UCAN DNF
109. BLAS Blayde UGUM DNF
111. KLOPPER Christiaan URSA DNF
112. DA SILVA Tiano URSA DNF
114. GULLICKSON Finn UUSA DNF
117. WELCH Patrick UUSA DNF
118. KUBIS Lukas USVK DNS
120. ROVDER Pavol USVK DNF
121. TUKA Samuel USVK DNF
123. LAU Joseph UHKG DNF
124. LIANG King Hung UHKG DNF
125. CHU Tsun Wai UHKG DNF
126. RAHMOU Anouar UMAR DNF
127. MAATOUGUI Nasr Eddine UMAR DNF
128. BDADOU Youssef UMAR DNF
129. TODOME Yuhi UJAP DNF
130. BYIZA UHIRIWE Renus URWA DNF
131. IRADUKUNDA Emmanuel URWA DNF
132. ALMUTAIWEI Mohammad UUAE DNF







--- advertisement ---