Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Critérium du Dauphiné
Race information
Historia eta estatistika
Historia
Palmaresa
Etapetako irabazleak
Laisterketako Liderrak
Laisteketa honetako hiriak
Laisterketako mendateak
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
Edizioak
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
ROGLIC Primoz
2021
PORTE Richie
2020
MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
2019
FUGLSANG Jakob
2018
THOMAS Geraint
2017
FUGLSANG Jakob
2016
FROOME Christopher
2015
FROOME Christopher
2014
TALANSKY Andrew
2013
FROOME Christopher
Cities of the Race
Grenoble
Finish
Town of a stage
Date
St
Km
From
Winner
2013-06-07
6
143.00
La Léchère
VOECKLER Thomas (FRA)
2012-06-03
0
5.70
Grenoble
DURBRIDGE Luke (AUS)
2011-06-08
3
42.50
Grenoble
MARTIN Tony (GER)
2010-06-11
5
143.50
Serre-Chevalier
NAVARRO GARCIA Daniel (ESP)
2009-06-14
8
146.00
Faverges
CLEMENT Stef (NED)
2008-06-15
7
127.00
Saint-Jean-de-Maurienne
FOFONOV Dmitriy (KAZ)
2007-06-10
0
4.20
Grenoble
WIGGINS Bradley (GBR)
2006-06-11
7
131.00
Saint-Jean-de-Maurienne
HUSHOVD Thor (NOR)
2005-06-10
5
219.00
Vaison-la-Romaine
MERCKX Axel (BEL)
2004-06-13
7
200.00
Grenoble
O'GRADY Stuart (AUS)
2004-06-12
6
144.00
Gap
RASMUSSEN Michael (DEN)
2003-06-15
7
174.00
Briançon
VASSEUR Cédric (FRA)
2002-06-14
5
204.00
Digne les Bains
GUESDON Frédéric (FRA)
2001-06-15
5
151.00
Romans sur Isère
KIVILEV Andreï (KAZ)
2000-06-04
0
3.60
Grenoble
LOPEZ DE MUNAIN RUIZ DE GAUNA Alberto (EUS)
1999-06-11
5
213.00
Digne les Bains
MADOUAS Laurent (FRA)
1998-06-12
5
160.00
Crest
SCIANDRI Maximilian (GBR)
1997-06-08
0
5.10
Grenoble
BOARDMAN Christopher (GBR)
1996-06-09
7
174.00
Briançon
LEBLANC Luc (FRA)
1993-06-05
5
191.00
Bonneville
DUFAUX Laurent (SUI)
1989-06-03
5
230.00
Crest
CLAVEYROLAT Thierry (FRA)
1988-06-05
6a
82.50
Le Fontanil
MAASSEN Frans (NED)
1987-05-25
0
3.00
Grenoble
MAECHLER Erich (SUI)
1985-06-01
6
207.00
Villefontaine
BAZZO Pierre (FRA)
1981-05-26
0
3.00
Grenoble
VAN DER VELDE Johan (NED)
1980-06-01
6
166.00
Gap
VAN DER VELDE Johan (NED)
1979-05-26
5a
138.00
Valence
VAN VLIET Leo (NED)
1978-06-02
4
172.00
Villeurbanne
SEZNEC Christian (FRA)
1977-06-04
5
214.00
Romans
HINAULT Bernard (FRA)
1976-05-24
0
6.40
Grenoble
PEUGEOT-ESSO II
1975-06-07
5
216.00
Romans
THEVENET Bernard (FRA)
1974-06-07
4
186.00
Lyon
SANTY Alain (FRA)
1973-05-30
2b
109.00
Bellay
ZOETEMELK Joop (NED)
1972-06-03
4a
68.00
Chambéry
OCANA Luis (ESP)
1971-05-20
2
196.00
St Etienne
DIERICKX André (BEL)
1970-05-23
4
192.00
Sallanches
GENTY Jean-Claude (FRA)
1969-05-27
2
201.00
Valence
JANSSEN Jan (NED)
1966-06-11
8
232.00
Montélimar
MOMENE José-Antonio (EUS)
1965-05-27
6
157.00
Chambéry
OTANO Luis (EUS)
1964-06-06
9
228.00
Valence
DARRIGADE André (FRA)
1963-06-09
7
214.00
Romans
PUSCHEL Dieter (GER)
1962-06-03
7
258.00
Avignon
DE MULDER Frans (BEL)
1961-06-04
7
214.00
Briançon
DE WOLF Henri (BEL)
1960-06-06
7b
106.00
Bourg de Péage
MASTROTTO Raymond (FRA)
1959-06-07
7b
151.00
Vienne
ALTWECK Otto (GER)
1958-06-08
7b
147.00
Bourgoin
CAZALA Robert (FRA)
1957-06-16
9
237.00
Divonne les Bains
PICOT Fernand (FRA)
1956-06-16
9
238.00
Briançon
OCKERS Stan (BEL)
1955-06-18
8
250.00
Avignon
GAUTHIER Bernard (FRA)
1954-06-19
8
244.00
Digne
GAUTHIER Bernard (FRA)
1953-06-13
7
263.00
Evian
ROUX Pierre (FRA)
1952-06-07
7
207.00
Gap
MOLINERIS Pierre (FRA)
1951-06-17
7
248.00
Bourg
GEMINIANI Raphael (FRA)
1950-07-02
7
254.00
Lyon
MARINELLI Jacques (FRA)
1949-06-07
6
269.00
Vals les Bains
MOLINERIS Pierre (FRA)
1948-06-06
5
250.00
Avignon
KALLERT Maurice (FRA)
1947-06-16
4
230.00
Annemasse
MARTIN Georges (FRA)
Departure Town
of a stage
Date
St
Km
To
Winner
2018-06-08
5
130.00
Valmorel
MARTIN Daniel (IRL)
2014-06-13
6
178.50
Poisy
BAKELANTS Jan (BEL)
2012-06-03
0
5.70
Grenoble
DURBRIDGE Luke (AUS)
2011-06-08
3
42.50
Grenoble
MARTIN Tony (GER)
2007-06-11
1
219.00
Roanne
HAUSSLER Heinrich (AUS)
2007-06-10
0
4.20
Grenoble
WIGGINS Bradley (GBR)
2004-06-13
7
200.00
Grenoble
O'GRADY Stuart (AUS)
2000-06-05
1
189.00
Lyon
GUESDON Frédéric (FRA)
2000-06-04
0
3.60
Grenoble
LOPEZ DE MUNAIN RUIZ DE GAUNA Alberto (EUS)
1997-06-09
1
167.00
Villeurbanne
ABDOUJAPAROV Djamolidine (UZB)
1997-06-08
0
5.10
Grenoble
BOARDMAN Christopher (GBR)
1993-06-06
6
200.00
Bourg St Maurice
RINCON QUINTANA Oliverio (COL)
1989-06-04
6a
84.50
Aix les Bains
RUE Gérard (FRA)
1988-06-05
6b
26.70
St Pierre de Chartreuse
HERRERA Luis (COL)
1987-05-26
1
202.00
Ferney Voltaire
BIONDI Laurent (FRA)
1987-05-25
0
3.00
Grenoble
MAECHLER Erich (SUI)
1986-05-31
6
207.00
Puy St Vincent
CLAVEYROLAT Thierry (FRA)
1985-06-02
7
173.00
Gap
ROOKS Steven (NED)
1982-06-06
6
159.00
Voiron
BITTINGER René (FRA)
1981-05-27
1
207.00
St Etienne
VAN DER POEL Adri (NED)
1981-05-26
0
3.00
Grenoble
VAN DER VELDE Johan (NED)
1979-05-27
6
199.50
Chambéry
HINAULT Bernard (FRA)
1978-06-03
5
116.00
Prapoutel
POLLENTIER Michel (BEL)
1977-06-05
6
192.00
Annecy
VAN IMPE Lucien (BEL)
1976-05-25
1a
131.00
Oullins
PLANCKAERT Willy (BEL)
1976-05-24
0
6.40
Grenoble
PEUGEOT-ESSO II
1975-06-08
6
185.00
Briançon
POLLENTIER Michel (BEL)
1974-06-08
5
171.00
Gap
CATIEAU José (FRA)
1973-05-31
3
182.00
Briançon
THEVENET Bernard (FRA)
1972-06-03
4b
95.00
Romans
GUIMARD Cyrille (FRA)
1971-05-21
3
181.00
Annecy
LABOURDETTE Bernard (FRA)
1970-05-24
5a
146.00
Privas
DE BOEVER Jacques (BEL)
1969-05-28
3
181.00
Annecy
THEILLIERE Jean-Claude (FRA)
1965-05-27
7a
71.00
St Marcellin
JANSSEN Jan (NED)
1959-06-01
1
198.00
Vals les Bains
SEGU Jose (ESP)
1958-06-02
1
225.00
Valence
PIPELIN Francis (FRA)
1956-06-08
1
217.00
St Etienne
DUPONT Jacques (FRA)
1954-06-12
1
270.00
Avignon
GAUTHIER Bernard (FRA)
1953-06-07
1
237.00
Bourg en Bresse
HASSENFORDER Roger (FRA)
1952-06-01
1
249.00
Lyon
REMY Raoul (FRA)
1951-06-10
1
225.00
Valence
REDOLFI Attilio (FRA)
1950-06-25
1
264.00
Vals les Bains
BAEYENS Armand (BEL)
1949-06-02
1
229.00
Evian
SCIARDIS Gino (FRA)
1948-06-01
1
227.00
Aix les Bains
TEISSEIRE Lucien (FRA)
1947-06-12
1
265.00
Vienne
CAMELLINI Fermo (FRA)
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika