Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Route d'Occitanie 2018 (2.1)
(Route du Sud)
France  /  14 June - 17 June

Edition: 42 (732.1 Km)
Winner: VALVERDE BELMONTE Alejandro

2017    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 18:25:34
2. NAVARRO GARCIA Daniel COF 00:00:14
3. ELISSONDE Kenny SKY 00:00:20
4. REICHENBACH Sébastien GFC 00:01:22
5. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 00:01:24
6. MOLINA CANET Antonio CJR 00:01:24
7. DUPONT Hubert ALM 00:01:27
8. MADOUAS Valentin GFC 00:01:50
9. VILELA Ricardo MZN 00:02:07
10. PREIDLER Georg GFC 00:02:08
11. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 00:02:20
12. CHERNETSKY Sergey AST 00:02:26
13. JOLY Thomas RLM 00:02:56
14. GIDICH Yevgeniy AST 00:03:08
15. LUNKE Sindre Skjřstad FST 00:03:08
16. VUILLERMOZ Alexis ALM 00:03:25
17. FEILLU Brice FST 00:03:28
18. MORENO BAZAN Javier DMP 00:05:23
19. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 00:06:11
20. MADRAZO Ángel DMP 00:06:37
21. LEDANOIS Kevin FST 00:06:59
22. MAISON Jérémy FST 00:06:59
23. LE CUNFF Kévin AUB 00:07:33
24. OFFREDO Yoann WGG 00:07:33
25. COMBAUD Romain DMP 00:08:02
26. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 00:08:09
27. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 00:09:57
28. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 00:10:11
29. ROUX Anthony GFC 00:11:53
30. FINETTO Mauro DMP 00:12:26
31. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian CJR 00:13:01
32. CHAVANEL Sylvain TDE 00:13:37
33. SCHULTZ Nicholas CJR 00:14:02
34. MATE MARDONES Luis Angel COF 00:14:30
35. DEIGNAN Philip SKY 00:16:03
36. SEPULVEDA Eduardo MOV 00:17:21
37. DOUBEY Fabien WGG 00:17:33
38. PEREZ Anthony COF 00:17:33
39. VENTURINI Clément ALM 00:19:09
40. LE TURNIER Mathias COF 00:22:13
41. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 00:22:26
42. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 00:23:56
43. JAUREGUI Quentin ALM 00:23:59
44. KOZHATAYEV Bakhtiyar AST 00:26:31
45. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 00:27:11
46. TXOPERENA MATXIKOTE Beńat EUS 00:27:37
47. GARCIA SOSA Jhojan Orlando MZN 00:27:51
48. LEVEAU Jérémy DMP 00:28:07
49. LE BON Johan VCC 00:29:10
50. SISKEVICIUS Evaldas DMP 00:29:38
51. BAGOT Yohan VCC 00:29:40
52. SILVA Joaquim CJR 00:30:05
53. MAURELET Flavien AUB 00:31:20
54. THOMINET Camille AUB 00:32:44
55. GOUAULT Pierre RLM 00:32:56
56. KIPKEMBOI Salim BAI 00:33:06
57. AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo MZN 00:34:54
58. GAUDIN Damien TDE 00:36:23
59. SEIGLE Romain GFC 00:36:24
60. AMADORI Julien NCA 00:36:45
61. BIZHIGITOV Zhandos AST 00:36:45
62. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 00:36:52
63. MAINARD Jérôme RLM 00:37:06
64. BONNAMOUR Franck FST 00:38:02
65. COQUARD Bryan VCC 00:38:11
66. MOSER Moreno AST 00:39:51
67. PETIT Adrien TDE 00:40:17
68. BARBERO CUESTA Carlos MOV 00:40:41
69. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 00:41:40
70. COSNEFROY Benoit ALM 00:42:48
71. STALNOV Nikita AST 00:43:29
72. BOUHANNI Nacer COF 00:44:11
73. ANTONINI Simone WGG 00:45:21
74. GENE Yohann TDE 00:47:18
75. KANGANGI Suleiman BAI 00:51:02
76. COUSIN Jerome TDE 00:54:51
77. BASSO Leonardo SKY 00:58:44
78. KIPROTICH LANGAT Geoffrey BAI 00:59:36
79. BICO MATOS Nuno Miguel Alves MOV 01:00:01
80. LAWLESS Christopher SKY 01:00:02
81. REZA Kévin VCC 01:00:23
82. DUARTE AREVALO Fabio Andres MZN 01:02:01
83. ABRAHAM BRHANE Meron BAI 01:16:03
84. DERNIES Tom RLM 01:16:09








--- advertisement ---