Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour de l´Avenir 2019 (2.Ncup)
France  /  15 August - 25 August

Edition: 56 (1071.5 Km)

2018    


Leaders of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications

Stage 9

1. FOSS Tobias UNOR
2. ALEOTTI Giovanni UITA 24:52:14
3. VAN WILDER Ilan UBEL 24:53:37
4. CHAMPOUSSIN Clément UFRA 24:54:02
5. BATTISTELLA Samuele UITA 24:54:50
6. ZIMMERMANN Georg UGER 24:54:51
7. VANSEVENANT Mauri UBEL 24:57:33
8. RIES Michel ULUX 24:59:00
9. GARCIA SOSA Jhojan Orlando UCOL 24:59:37
10. BERRADE FERNANDEZ Urko UESP 25:00:13
11. VALTER Attila UHUN 25:00:41
12. VAN DEN BERG Lars UNED 25:01:06
13. CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander UECU 25:04:49
14. MONIQUET Sylvain UBEL 25:06:18
15. BISSEGGER Stefan USUI 25:07:46
16. JORGENSON Matteo UUSA 25:09:30
17. GUGLIELMI Simon UFRA 25:12:53
18. TEJADA CANACUE Harold UCOL 25:12:57
19. AGIRRE EGAÑA Jon UESP 25:14:35
20. LEBRETON Jacques 25:15:47
21. ELÓSEGUI Iñigo UESP 25:15:55
22. PEÁK Barnabas UHUN 25:19:31
23. HARO Wilson UECU 25:20:09
24. EVANS Alexander UAUS 25:20:58
25. PRODHOMME Nicolas UFRA 25:24:23
26. LALBA Clément 25:25:53
27. SLEEN Torjus UNOR 25:27:13
28. ALBA BOLIVAR Juan Diego UCOL 25:27:34
29. BALFOUR Stuart UGBR 25:28:18
30. OLDANI Stefano UITA 25:28:44
31. HULGAARD Morten Alexander UDEN 25:29:37
32. LÜSCHER Damian USUI 25:29:45
33. PARRA José Félix UESP 25:32:01
34. BAYER Tobias UAUT 25:36:21
35. HALLER Patrick UGER 25:36:30
36. HOCEVAR Kristijan USLO 25:36:31
37. SCHELLING Ide UNED 25:36:50
38. SUTER Joel USUI 25:38:27
39. HEALY Ben 25:38:42
40. HINDSGAUL MADSEN Jacob UDEN 25:39:38
41. BAGIOLI Andrea UITA 25:39:50
42. VAN TRICHT Stan UBEL 25:44:57
43. STOKBRO NIELSEN Andreas UDEN 25:49:18
44. GALL Felix UAUT 25:50:58
45. LOUVET Louis 25:51:54
46. QUINTEROS MOYA Alexis Benjamin UECU 25:52:09
47. ZUKOWSKY Nick UCAN 25:52:17
48. MULUBERHAN Henok UERI 25:52:18
49. CARVALHO Goncalo UPOR 25:53:20
50. FINKST Tilen USLO 25:53:33
51. JENNER Samuel UAUS 25:54:23
52. HECHT Gage UUSA 25:55:01
53. GUYOT Jocelyn 25:55:50
54. GERVAIS Laurent UCAN 25:55:59
55. PEÑA JIMENEZ Jesus David UCOL 25:56:29
56. BOILEAU Alan UFRA 25:57:03
57. FATKULLIN Valerii URUS 25:57:31
58. WILDAUER Markus UAUT 25:57:48
59. KLUCKERS Arthur ULUX 25:57:59
60. WRIGHT Fred UGBR 25:58:32
61. FETTER Erik UHUN 25:58:50
62. GIRMAY HAILU Biniam UERI 25:59:24
63. BURGAUDEAU Mathieu UFRA 25:59:31
64. JARC Aljaz USLO 26:00:00
65. FROIDEVAUX Robin USUI 26:00:30
66. HEIDEMANN Miguel UGER 26:01:34
67. JACOBS Johan USUI 26:02:31
68. MONTENEGRO NARVAEZ Jimmy Santiago UECU 26:02:37
69. MOTA Guilherme UPOR 26:04:30
70. ROBERGE Adam UCAN 26:07:15
71. AGUT Maxime 26:07:28
72. ROSSINI Quentin 26:07:29
73. GAMPER Patrick UAUT 26:09:06
74. MAGALHÃES Jorge UPOR 26:09:24
75. KATERBERG Ben UCAN 26:10:35
76. HEINSCHKE Leon UGER 26:10:43
77. LAZKANO Oier UESP 26:10:46
78. POTTER Michael UAUS 26:11:49
79. CHRETIEN Charles-Etienne UCAN 26:11:50
80. ANDERSEN Idar UNOR 26:12:48
81. EEKHOFF Nils UNED 26:15:02
82. HOLSTAD Ludvik Aspelund UNOR 26:16:30
83. GROVES Kaden UAUS 26:17:45
84. LOPEZ GRANIZO Harold Martin UECU 26:18:26
85. SHPAKOUSKI Yahor UBLR 26:18:35
86. HOOLE Daan UNED 26:20:42
87. KELEMEN Petr 26:21:07
88. URIANSTAD Martin Bugge UNOR 26:21:16
89. DEBESAY ABREHAM Yakob UERI 26:21:30
90. DEBONS Antoine USUI 26:21:52
91. PRIMOZIC Jaka USLO 26:23:07
92. PRICE-PEJTERSEN Johan UDEN 26:24:34
93. SEDLACEK Vojtech 26:24:35
94. HAIDET Lance UUSA 26:24:56
95. VOIGT Eric UUSA 26:25:55
96. DOLEATTO Aurélien UFRA 26:27:45
97. NORSGAARD JØRGENSEN Mathias UDEN 26:31:41
98. REYNDERS Jens UBEL 26:32:59
99. HORVATH Ziga USLO 26:36:47
100. MARCHUK Dzianis UBLR 26:40:15
101. KARL Adam UHUN 26:40:21
102. SHEEHAN Riley UUSA 26:41:29
103. WHITE Nicholas UAUS 26:41:40
104. O'MAHONEY Darragh 26:41:59
105. MÄRKL Niklas UGER 26:44:56
106. WEYRICH Maxime ULUX 26:47:26
107. CEMAZAR Nik USLO 26:49:45
108. BROWN Jim UGBR 26:49:58







--- advertisement ---