Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour de l´Avenir 2021 (2.Ncup)
France  /  13 August - 22 August

Edition: 57 (1163.0 Km)
Winner: JOHANNESSEN Tobias Halland

2019    


Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. JOHANNESSEN Tobias Halland UNOR 28:11:19
2. RODRIGUEZ CANO Carlos UESP 28:11:26
3. ZANA Filippo UITA 28:13:24
4. LEEMREIZE Gijs UNED 28:14:13
5. TOUMIRE Hugo UFRA 28:23:21
6. MESSNER Martin UAUT 28:23:59
7. JOHANNESSEN Anders Halland UNOR 28:24:57
8. HINDSGAUL MADSEN Jacob UDEN 28:26:52
9. HOOLE Daan UNED 28:27:44
10. DELBOVE Joris 28:28:12
11. FRIGO Marco UITA 28:29:46
12. DINHAM Matthew UAUS 28:30:39
13. BRUSSENSKIY Gleb UKAZ 28:30:48
14. LIPOWITZ Florian UGER 28:31:53
15. LOPEZ GRANIZO Harold Martin UECU 28:33:07
16. STEINHAUSER Georg UGER 28:37:18
17. HESSMANN Michel UGER 28:38:03
18. ARDILA ORDOÑEZ Andres Camilo UCOL 28:38:20
19. MULUBERHAN Henok 28:38:27
20. TOUPALIK Jakub UCZE 28:39:19
21. GARCÍA PIERNA Raúl UESP 28:43:44
22. NOVIKOV Savva URUS 28:45:59
23. HVIDEBERG Jonas Iversby UNOR 28:47:34
24. BRUN Nils USUI 28:48:49
25. BERCKMOES Jenno UBEL 28:50:06
26. GAROFOLI Gianmarco UITA 28:51:31
27. GLIVAR Gal USLO 28:51:50
28. HOCEVAR Kristijan USLO 28:52:25
29. ARRIETA LIZARRAGA Igor UESP 28:52:28
30. HEALY Ben UIRL 28:54:41
31. ABREHA Negasi 28:54:54
32. PIRA PARADA Yesid UCOL 28:54:57
33. ROSERO ROJAS Nixon UECU 28:55:51
34. VAN UDEN Casper UNED 28:58:42
35. LEBRETON Jacques 28:58:46
36. VAN DIJKE Mick UNED 28:59:10
37. KELEMEN Petr UCZE 28:59:40
38. HUBY Antoine 28:59:47
39. VAN DEN BERG Marijn UNED 29:03:19
40. HELLEMOSE Asbjorn UDEN 29:05:00
41. HEINSCHKE Leon UGER 29:05:51
42. STEPANOV Andrei URUS 29:06:29
43. LEVY William Blume UDEN 29:09:23
44. WENZEL Mats ULUX 29:09:30
45. BILYI Maksim UUKR 29:10:00
46. STAUNE-MITTET Johannes UNOR 29:10:08
47. HUERA Richard UECU 29:10:10
48. RAUGEL Antoine 29:11:30
49. SEMENOV Alexandr UKAZ 29:11:35
50. BARONCINI Filippo UITA 29:11:53
51. JOALLAND Yael 29:13:54
52. MILES Carson UCAN 29:14:01
53. VAN TRICHT Stan UBEL 29:15:46
54. LAURANCE Axel UFRA 29:15:50
55. KARIER Rik ULUX 29:16:39
56. NURLYKHASSYM Nurbergen UKAZ 29:16:41
57. HANSEN Marcus Sander UDEN 29:17:30
58. CHRISTEN Fabio USUI 29:17:48
59. VERCHER Mattéo 29:18:26
60. BAUDIN Alex 29:18:47
61. NAVARRO Gauthier 29:21:04
62. VERNON Ethan UGBR 29:21:37
63. BITTNER Pavel UCZE 29:22:00
64. STOCKWELL Oliver UGBR 29:22:58
65. BLOUWE Louis UBEL 29:23:19
66. PARASHCHAK Yaroslav UUKR 29:24:40
67. STOCEK Matus USVK 29:24:58
68. DE LIE Arnaud UBEL 29:25:35
69. KUBIS Lukas USVK 29:27:12
70. LECLAINCHE Gwen 29:28:08
71. VINOKOUROV Alexandre UKAZ 29:29:45
72. KURIANOV Sergei URUS 29:31:59
73. KOIDE Itsuki UJAP 29:32:43
74. GOVEKAR Matevz USLO 29:34:48
75. PARISELLA Raphael UCAN 29:35:06
76. TARLTON Alexander UGER 29:36:21
77. ASKEY Lewis UGBR 29:36:41
78. PAQUET Tom ULUX 29:37:19
79. DONALDSON Robert UGBR 29:37:36
80. DRIZNERS Jarrad UAUS 29:39:14
81. AVADANIAN Lucas 29:39:40
82. JARC Aljaz USLO 29:39:40
83. SKOK Anze USLO 29:39:48
84. GAMPER Mario UAUT 29:40:26
85. LEIJNSE Enzo UNED 29:40:52
86. PRITZEN Marc 29:42:06
87. CHZHAN Igor UKAZ 29:45:14
88. CORKERY Dillon UIRL 29:45:54
89. SCHMIDBAUER Maximilian UAUT 29:46:51
90. LOHINSKY Filip USVK 29:47:34
91. VINOKOUROV Nicolas UKAZ 29:48:52
92. CURLEY Liam UIRL 29:49:55
93. SHEVCHENKO Oleksandr UUKR 29:50:04
94. EGGENBERG Ruben USUI 29:50:43
95. WARD Adam UIRL 29:51:30
96. CEMAZAR Nik USLO 29:51:42
97. DAUMONT Paul 29:52:02
98. COQUERET Louis 29:52:17
99. CHANGIZI Sebastian Kolze UDEN 30:00:35
100. HABIMANA Jean Eric 30:05:38
101. PRICE-PEJTERSEN Johan UDEN 30:06:05
102. LE CAM Brendan 30:08:54





--- advertisement ---