Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Taihu Lake 2018 (2.1)
(Tour of Taihu)
China  /  7 October - 14 October

Edition: 12 (808.2 Km)
Winner: VALLEE Boris

2017    



Videos (6)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VALLEE Boris WGG 17:28:07
2. DYBALL Ben STG 17:28:26
3. CATAFORD Alexander UHC 17:28:26
4. TVETCOV Serghei UHC 17:28:30
5. WILLIAMS Tyler ICA 17:28:32
6. KENNETT Dylan STG 17:28:34
7. SHELDEN Taylor JBC 17:28:34
8. TUREK Daniel ICA 17:28:34
9. CIMA Damiano NIP 17:28:36
10. MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián MZN 17:28:36
11. EARLE Nathan ICA 17:28:38
12. BONIFAZIO Leonardo NIP 17:28:40
13. MCGEOUGH Cormac JBC 17:28:41
14. WOLFE Ben JBC 17:28:41
15. MARCOTTE Eric UHC 17:28:42
16. ROCHAS Rémy DMP 17:28:43
17. SWIRBUL Keegan JBC 17:28:43
18. LÓPEZ PARADA Daniel BBH 17:28:43
19. FONZI Giuseppe WIL 17:28:43
20. FUENTES Ángel BBH 17:28:45
21. EZQUERRA MUELA Jesús BBH 17:28:45
22. MARTINEZ Yannick DMP 17:28:49
23. MOSCA Jacopo WIL 17:28:49
24. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 17:28:49
25. MADRAZO Ángel DMP 17:28:49
26. BATSAIKHAN Tegshbayar RTS 17:28:53
27. TESFATSION Natnael NERI 17:28:54
28. DE ROSSI Lucas DMP 17:28:54
29. LIU Jianpeng HEN 17:28:54
30. MEBRAHTOM Natnael NERI 17:28:54
31. LAU Wan Yau NHKG 17:28:54
32. PLANET Charles TNN 17:28:58
33. FILOSI Iuri DMP 17:28:59
34. LOZANO RIBA David TNN 17:29:01
35. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 17:29:05
36. CHEN Mingrun HEN 17:29:09
37. CHIU Ho San NHKG 17:29:20
38. GROSELJ Matic LJU 17:29:23
39. EATON Daniel UHC 17:29:26
40. DEBESAY Yakob NERI 17:29:26
41. MEYER Robin DMP 17:29:28
42. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN 17:29:29
43. BRAND Sam TNN 17:29:29
44. PARRA ARIAS Jordan Arley MZN 17:29:30
45. BOUGLAS Georgios NLC 17:29:31
46. KREDER Wesley WGG 17:29:32
47. VAN MELSEN Kevin WGG 17:29:34
48. SAINBAYAR Jamnaljamts RTS 17:29:35
49. ZENOVICH Matthew STG 17:29:35
50. ZHANG Zheng HEN 17:29:36
51. CAVANAGH Ryan STG 17:29:37
52. DE LAAT Jasper WGG 17:29:38
53. KULYK Andriy XDS 17:29:38
54. MINNAARD Marco WGG 17:29:39
55. OKAMOTO Hayato NIP 17:29:41
56. HO Burr NHKG 17:29:42
57. WANG Bo HEN 17:29:45
58. PONS Biel BBH 17:29:47
59. NISHIMURA Hiroki NIP 17:29:53
60. ALARCON GONZALEZ Antonio Jose JLC 17:29:56
61. LI Zi Sen TYD 17:30:01
62. MCNALLY Mark WGG 17:30:19
63. CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JBC 17:31:37
64. TURRIN Alex WIL 17:31:47
65. WANG Jian Cai TYD 17:31:54
66. CHOI Hu Fung NHKG 17:31:59
67. LI Shuai XDS 17:32:26
68. QIAO Feng NLC 17:32:41
69. TESFOM Sirak NERI 17:33:05
70. POLIVODA Oleksandr NLC 17:35:13
71. GUTIERREZ Pedro TYD 17:37:39
72. CORELLA Rene JBC 17:38:03
73. JERMAN Ziga LJU 17:38:07
74. GUY Timothy LJU 17:38:12
75. RUCIGAJ Ziga LJU 17:38:29
76. MARECZKO Jakub WIL 17:38:58
77. VOSEKALNS Andris HEN 17:39:00
78. YAN Meng HEN 17:39:00
79. EINHORN Itmar ICA 17:39:26
80. MONSALVE Jonathan TYD 17:40:11
81. HABTOM Mikiel NERI 17:41:20
82. KONONENKO Mykhailo XDS 17:42:02
83. ZHANG Chunlong NLC 17:42:05
84. XU Zhaoliang MSS 17:42:09
85. SMITH Morgan STG 17:42:12
86. LAU Wan Hei NHKG 17:42:26
87. ZOTOV Evgeny XDS 17:42:27
88. LI Jin Song MSS 17:42:32
89. BEHRINGER Oliver TNN 17:42:42
90. MONSALVE Ralph TYD 17:43:39
91. JIANG Yue JLC 17:43:50
92. MONCASSIN Maxence WIL 17:45:44
93. VELAZQUEZ Hugo Angel UHC 17:45:54
94. LI Daihou XDS 17:46:23
95. GU Bingcheng MSS 17:46:26
96. WANG Lizhen XDS 17:46:51
97. HABTEMICHEAL Daniel NERI 17:46:56
98. GAO Peng NLC 17:50:55
99. ZHANG Zhi Shan TYD 17:52:36









--- advertisement ---