Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche 2019 (2.1)
(Tour Cycliste Féminin International Ardèche)
France  /  13 September - 19 September

Edition: 17 (842.4 Km)

2018    



Leaders of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications

Stage 6

1. VOS Marianne CCC
2. KOPPENBURG Clara WNT 23:10:50
3. MERINO CORTAZAR Eider NESP 23:12:52
4. MAGNALDI Erica WNT 23:13:03
5. SANTESTEBAN GONZALEZ Ane WNT 23:13:11
6. STEPHENS Lauren TIB 23:13:24
7. GARCIA Margarita Victoria NESP 23:13:36
8. AALERUD Katrine TVC 23:13:42
9. GUDERZO Tatiana BPK 23:14:10
10. POIDEVIN Sara RLW 23:16:37
11. NOSKOVÁ Nikola NCZE 23:17:21
12. MUZIC Evita FDJ 23:17:23
13. SHAPIRA Omer CSR 23:17:49
14. ZIGART Urska BTC 23:18:56
15. NEYLAN Rachel TVC 23:18:57
16. VYSOTSKA Yevgenia SER 23:19:14
17. MORENO CANCHON Blanca Liliana ASA 23:19:45
18. MACHACOVA Jarmila NCZE 23:24:05
19. KOREVAAR Jeanne CCC 23:30:14
20. TAZREITER Angelika NAUT 23:30:24
21. BASTIANELLI Marta TVC 23:31:36
22. DOEBEL-HICKOK Kristabel RLW 23:31:37
23. GILLOW Shara FDJ 23:32:18
24. HARRIS Ella CSR 23:34:11
25. BEEKHUIS Teuntje BPC 23:35:50
26. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 23:42:23
27. KULYNYCH Olha NUKR 23:43:38
28. RAGUSA Katia BPK 23:50:26
29. NILSSON Hanna BTC 23:50:38
30. CANVELLI Vania BPK 23:50:43
31. KROGSGAARD ANDERSEN Birgitte TVC 23:53:55
32. KOLESAVA Anastasiya WCC 23:54:00
33. VAN DE WINKEL Joanna NRSA 23:54:13
34. MENESES Jessenia ILU 23:55:22
35. GUILMAN Victorie FDJ 23:57:12
36. CECCHINI Elena CSR 24:01:54
37. GEBRU Eyeru Tesfoam WCC 24:02:16
38. ASENCIO Laura WNT 24:04:32
39. KOSTER Anouska Helena TVC 24:04:48
40. HAJKOVA Marketa SER 24:05:24
41. TSERAKH Hanna MCC 24:11:08
42. MARTINEZ BONAFE Cristina NESP 24:15:26
43. SCHWEINBERGER Christina HMT 24:16:05
44. BRAVARD Charlotte FDJ 24:16:17
45. LOPEZ GALLASTEGUI Enara NESP 24:17:03
46. YAPURA PLAZA Anabel Maria Fernanda WCC 24:17:28
47. VALSECCHI Silvia BPK 24:23:19
48. BERTIZZOLO Sofia TVC 24:24:03
49. GEHNBÖCK Sylvia NAUT 24:27:35
50. COLBORNE Henrietta BPC 24:29:56
51. NEUMANOVA Tereza NCZE 24:33:50
52. KORVASOVÁ Tereza NCZE 24:35:42
53. AHUMADA RIQUELME Denisse Aracely NCOL 24:39:36
54. FRANZ Heidi RLW 24:42:20
55. WIEL Jade FDJ 24:43:06
56. PERINI Chiara BPK 24:45:21
57. IVANIUK Maryna NUKR 24:46:45
58. CARDENAS Maryluz NCOL 24:50:46
59. KASHIKI Shoko ILU 24:53:04
60. FERON Senna HMT 24:55:05
61. TERUEL RIBES Alba NESP 24:55:30
62. ESPÍNOLA Agua Marina WCC 24:57:01
63. UMUTZHANOVA Makhabbat ASA 25:02:07
64. DZEDZIKAVA Anastasiya MCC 25:06:21
65. PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT 25:08:09
66. SEPULVEDA DURAN Lady Johanna NCOL 25:11:04
67. DUCUARA ACEVEDO Jennifer Tatiana NCOL 25:11:51
68. DOBRYNINA Kseniia SER 25:14:49
69. VAN NECK Melissa BPK 25:16:10
70. DUENAS GOMEZ Yesi Tatiana ILU 25:16:53
71. BAJGEROVÁ Nikola NCZE 25:28:02
72. TON Quinty BPC 25:32:18
73. MELNYCHUK Viktoriia NUKR 25:40:32
74. BEIJER Inez 25:54:26
75. MACHNER Katharina NAUT 25:56:55
76. VAN REGENMORTEL Laura 25:58:53
77. AERNOUTS Amber HMT 26:16:32
78. KIPTSIKAVA Nastassia MCC 26:27:21
79. CHAIRIN Kulacha ILU 26:28:39
80. SVECIKOA Petra NCZE 26:34:20
81. DEFOUR Lara HMT 26:51:47
82. NEEFJES Tessa 27:00:39
83. GRUBER-STADLER Hannah NAUT 27:23:29
84. THIEBAULT Marine 27:23:42







--- advertisement ---