Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour de Pologne 2020 (2.UWT)
Poland  /  5 August - 9 August

Edition: 77 (891.3 Km)
Winner: EVENEPOEL Remco

2019    



Videos (5)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. EVENEPOEL Remco DQT 21:29:50
2. FUGLSANG Jakob AST 21:31:42
3. YATES Simon MTS 21:32:18
4. MAJKA Rafal BOH 21:32:22
5. ULISSI Diego UAD 21:32:59
6. MALECKI Kamil CPT 21:33:02
7. KELDERMAN Wilco SUN 21:33:05
8. VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas TJV 21:33:08
9. NIEVE ITURALDE Mikel MTS 21:33:08
10. FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD 21:33:09
11. CHAVES RUBIO Johan Esteban MTS 21:33:09
12. WELLENS Tim LTS 21:33:09
13. SCHACHMANN Maximilian BOH 21:33:09
14. HINDLEY Jai SUN 21:33:09
15. MOLARD Rudy GFC 21:33:17
16. SIMMONS Quinn TFS 21:33:59
17. HAMILTON Chris SUN 21:34:05
18. HANSEN Jesper COF 21:34:43
19. FOSS Tobias TJV 21:36:08
20. IZAGIRRE INSAUSTI Ion AST 21:36:08
21. KONRAD Patrick BOH 21:37:14
22. WHELAN James EF1 21:37:40
23. GESCHKE Simon CPT 21:38:13
24. HOULE Hugo AST 21:38:42
25. POWLESS Neilson EF1 21:38:42
26. DUNBAR Eddie INS 21:38:42
27. VALTER Attila CPT 21:38:44
28. CHERNETSKY Sergey GAZ 21:38:44
29. PEDERSEN Casper Phillip SUN 21:38:44
30. CRAS Steff LTS 21:38:44
31. BROZYNA Piotr NPOL 21:38:44
32. ZAKARIN Ilnur CPT 21:38:44
33. HERRADA LOPEZ José COF 21:38:52
34. ROUX Anthony GFC 21:39:24
35. POELS Wouter TBM 21:39:47
36. BOUCHARD Geoffrey ALM 21:39:50
37. ERVITI Imanol MOV 21:40:08
38. GASTAUER Ben ALM 21:40:29
39. NATAROV Yuriy AST 21:40:43
40. PICCOLI James ISN 21:42:54
41. BIERMANS Jenthe ISN 21:43:03
42. CATAFORD Alexander ISN 21:43:09
43. MAS BONET Lluis MOV 21:43:11
44. LE GAC Olivier GFC 21:43:26
45. THOMAS Benjamin GFC 21:43:28
46. STORK Florian SUN 21:43:31
47. DOULL Owain INS 21:43:47
48. STUYVEN Jasper TFS 21:44:06
49. ROVNY Ivan GAZ 21:44:49
50. NYCH Artem GAZ 21:44:58
51. CLAEYS Dimitri COF 21:46:10
52. ARCAS PEÑA Jorge MOV 21:46:27
53. MCNULTY Brandon UAD 21:46:34
54. BATTISTELLA Samuele NTT 21:46:36
55. KING Benjamin NTT 21:47:41
56. MEZGEC Luka MTS 21:48:52
57. HAAS Nathan COF 21:49:45
58. HARPER Chris TJV 21:50:48
59. CHERKASOV Nikolay GAZ 21:51:06
60. GASPAROTTO Enrico NTT 21:51:37
61. PADUN Mark TBM 21:52:13
62. THEUNS Edward TFS 21:52:27
63. ROWE Luke INS 21:52:30
64. PFINGSTEN Christoph TJV 21:52:31
65. PHILIPSEN Jasper UAD 21:52:47
66. GOUGEARD Alexis ALM 21:52:54
67. BERNAS Pawel NPOL 21:53:23
68. DEVENYNS Dries DQT 21:53:42
69. DOMONT Axel ALM 21:54:10
70. SENECHAL Florian DQT 21:54:29
71. NEKRASOV Denis GAZ 21:54:40
72. BALLERINI Davide DQT 21:55:22
73. GODON Dorian ALM 21:55:36
74. LIENHARD Fabian GFC 21:55:51
75. VERMOTE Julien COF 21:56:14
76. GOLAS Michal INS 21:56:22
77. CATTANEO Mattia DQT 21:56:35
78. DENNIS Rohan INS 21:56:47
79. GREGAARD WILSLY Jonas AST 21:56:48
80. VAN DER HOORN Taco TJV 21:57:15
81. PLANET Charles TNN 21:57:45
82. GIBBONS Ryan NTT 21:57:58
83. RUTSCH Jonas EF1 21:58:16
84. STOSZ Patryk NPOL 21:58:25
85. VAN EMDEN Jos TJV 21:58:25
86. ALLEGAERT Piet COF 21:58:28
87. KNOX James DQT 21:59:36
88. TORRES BARCELO Albert MOV 22:00:01
89. HAUSSLER Heinrich TBM 22:00:27
90. IMPEY Daryl MTS 22:00:29
91. MÄDER Gino NTT 22:01:12
92. BEVIN Patrick CPT 22:01:39
93. DEGENKOLB John LTS 22:02:05
94. WRIGHT Fred TBM 22:02:05
95. RIKUNOV Petr GAZ 22:02:19
96. GRADEK Kamil CPT 22:03:37
97. LOZANO RIBA David TNN 22:03:37
98. BEWLEY Sam MTS 22:03:49
99. KUSZTOR Peter TNN 22:03:55
100. PATERSKI Maciej NPOL 22:04:35
101. RENARD Alexis ISN 22:04:50
102. MULLEN Ryan TFS 22:05:15
103. DE BOD Stefan NTT 22:05:54
104. ACKERMANN Pascal BOH 22:06:17
105. SCULLY Thomas EF1 22:07:32
106. MORA VEDRI Sebastian MOV 22:07:48
107. GIDICH Yevgeniy AST 22:08:06
108. SCHWARZMANN Michael BOH 22:08:49
109. PEÁK Barnabas MTS 22:09:40
110. BAUHAUS Phil TBM 22:10:03
111. SELIG Rüdiger BOH 22:10:05
112. SAJNOK Szymon CPT 22:10:06
113. PEDERSEN Mads TFS 22:10:14
114. LIEPINS Emils TFS 22:10:19
115. BRAND Sam TNN 22:11:38
116. SCARONI Cristian GAZ 22:13:29
117. BODNAR Maciej BOH 22:14:40
118. DAINESE Alberto SUN 22:15:04
119. DE GENDT Thomas LTS 22:16:45
120. SIEBERG Marcel TBM 22:17:01
121. DE VREESE Laurens AST 22:17:11
122. OLIVEIRA Rui UAD 22:17:26
123. BARBIER Rudy ISN 22:17:46
124. KLUGE Roger LTS 22:18:14
125. BANASZEK Adrian NPOL 22:18:53
126. EEKHOFF Nils SUN 22:19:06
127. KASPERKIEWICZ Przemyslaw NPOL 22:19:28
128. VAHTRA Norman ISN 22:19:37
129. MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián UAD 22:20:19
130. SUNDERLAND Dylan NTT 22:20:25
131. KIRSCH Alex TFS 22:20:27
132. LANGEVELD Sebastian EF1 22:21:04
133. BRANDLE Matthias ISN 22:21:13
134. TANFIELD Harry ALM 22:22:33
135. DIBBEN Jonathan LTS 22:27:21
136. BANASZEK Alan NPOL 22:28:17
137. CAVENDISH Mark TBM 22:29:17
138. POLI Umberto TNN 22:38:24








--- advertisement ---