Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Dwars door de Vlaamse Ardennen 2018 (1.2)
Belgium  /  9 June

(184.9 Km)
Winner: COBBAERT Robby

2017    
2019

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. COBBAERT Robby BEL CIBEL - CEBON 04:40:06
2. DRUYTS Gerry BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 00:00:00
3. PLANCKAERT Edward BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:00
4. OTTEMA Rick NED ALECTO CYCLINGTEAM 00:00:00
5. PAUWELS Kevin BEL MARLUX - BINGOAL 00:00:00
6. SIX Franklin BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00:00
7. KERKHOF Tim NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 00:00:00
8. DE ROOZE Niels BEL TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
9. VANTHOURENHOUT Michael BEL MARLUX - BINGOAL 00:00:00
10. VANTOMME Maxime BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00:00
11. SWIFT Connor GBR MADISON GENESIS 00:00:00
12. DE JONGE Maarten NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00:00
13. VAN DEN DOOL Kelvin NED VLASMAN CT 00:00:00
14. AULAR Orluis VEN START TEAM GUSTO 00:00:00
15. DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM 00:00:00
16. VAN DALEN Jason NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00:00
17. AERTS Thijs BEL TELENET FIDEA LIONS 00:00:00
18. BUGTER Luuc NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00:00
19. MERLIER Braam BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 00:00:00
20. COOLEN Yves BEL 00:00:00
21. BAUGNIES JÚr˘me BEL WANTY - GROUPE GOBERT 00:00:00
22. STOCKMAN Michiel BEL TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
23. FARAZIJN Maxime BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:00
24. GUNMAN Taylor Karl NZL MADISON GENESIS 00:00:00
25. DHAENE Brecht BEL 00:00:00
26. STOCKMAN Abram BEL TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
27. STAS Brecht BEL 00:00:00
28. VOIGT Eric USA 00:00:00
29. VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL WANTY - GROUPE GOBERT 00:00:00
30. DOUBEY Fabien FRA WANTY - GROUPE GOBERT 00:00:00
31. ISERBYT Eli BEL MARLUX - BINGOAL 00:00:00
32. GAMPER Mario AUT TIROL CYCLING TEAM 00:00:00
33. VAN LUIJK Sven NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00:00
34. ROBEET Ludovic BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00:00
35. DE LAAT Jasper NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 00:00:00
36. SEFA Ylber ALB TARTELETTO - ISOREX 00:00:00
37. MARCHAND Gianni BEL CIBEL - CEBON 00:00:00
38. DEBUY Anthony BEL AGO - AQUA SERVICE 00:00:00
39. MENGOULAS Alex NED BEAT CYCLING CLUB 00:00:00
40. BAX Sjoerd NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00:00
41. LOOCKX Lander BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 00:00:00
42. ROMBOUTS Seppe BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 00:00:00
43. DAVIDS Brendon RSA BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM 00:00:00
44. CLEPPE Nicolas BEL TELENET FIDEA LIONS 00:00:00
45. D'HOOGE Thomas BEL 00:00:00
46. VAN DINGENEN Jordi BEL 00:00:00
47. GAMPER Florian AUT TIROL CYCLING TEAM 00:00:00
48. CHRISTENSEN Ryan NZL CANYON EISBERG 00:00:00
49. RICKAERT Jonas BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:00
50. DIELEMAN Michiel BEL CIBEL - CEBON 00:00:00
51. MUNDY Isaac GBR MADISON GENESIS 00:00:00
52. TEUGELS Lennert BEL CIBEL - CEBON 00:00:00
53. EYSKENS Jeroen BEL 00:00:00
54. GMELICH MEIJLING Jarno NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 00:00:00
55. SCHUERMANS Jelle BEL 00:00:00
56. CUMING Michael GBR MADISON GENESIS 00:00:00
57. ROSE-DAVIES Louis GBR 00:00:00
58. AERNOUTS Jim BEL TELENET FIDEA LIONS 00:00:00
59. AERTS Toon BEL TELENET FIDEA LIONS 00:00:11
60. MOLLY Kenny BEL AGO - AQUA SERVICE 00:00:11
61. PAASSCHENS Mathijs NED 00:00:11
62. BUSKERMOLEN Jordy NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00:11
63. BOUWMANS Dylan NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 00:00:11
64. DUVIGNEAU Beau NED VLASMAN CT 00:00:11
65. KREDER Wesley NED WANTY - GROUPE GOBERT 00:00:14
66. HAVIK Piotr NED BEAT CYCLING CLUB 00:00:14
67. VAN LOON Jordi NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 00:00:14
68. OOSTRA Folkert NED ALECTO CYCLINGTEAM 00:00:16
69. JANSSENS Jimmy BEL CIBEL - CEBON 00:00:20
70. SPENGLER Lukas SUI WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00:21
71. SOETE Daan BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 00:00:38
72. VAN DER HAAR Lars NED TELENET FIDEA LIONS 00:00:43
73. ALLEGAERT Piet BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:00:45
74. LEHAEN Dries BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 00:01:25
75. TULNER Rens NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:01:34
76. VAN DEN DOOL Jens NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:01:34
77. DE GENDT Aime BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:02:18
78. DE PAEPE Johannes BEL CIBEL - CEBON 00:02:56







--- advertisement ---