Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Mediterrennean 2018 (2.2)
Turkey  /  2 March - 4 March

(434.9 Km)
Winner: BALKAN Onur

   

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BALKAN Onur TUR TORKU SEKERSPOR 10:07:36
2. ÖZGÜR Batuhan TUR TORKU SEKERSPOR 10:07:44
3. MALEEV Timur UKR 10:07:48
4. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 10:07:50
5. PAGE Dylan SUI TEAM SAPURA CYCLING 10:07:52
6. YILMAZ Yunus TUR 10:07:54
7. VAHTRA Norman EST 10:07:56
8. GALEYEV Vadim KAZ APPLE TEAM 10:07:56
9. JABRAYILOV Samir AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:07:56
10. GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel ERI ERITREA 10:07:56
11. VASYLIEV Maksym UKR LVIV CYCLING TEAM 10:07:56
12. TESFOM Sirak ERI 10:07:56
13. SHUMOV Nikolai BLR MINSK CYCLING CLUB 10:07:56
14. SAHARIL Muhammad Fitri MAS TEAM SAPURA CYCLING 10:07:56
15. SHTEIN Grigoriy KAZ ASTANA CITY 10:07:56
16. TIRYAKI Oguzhan TUR 10:07:56
17. ORKEN Ahmet TUR 10:07:56
18. PROSTOKSHIN Andrey RUS 10:07:58
19. SAYAR Mustafa TUR 10:07:58
20. KAYGISIZ Zeki TUR 10:07:58
21. LAVRENTYEV Anton KAZ APPLE TEAM 10:07:58
22. AYAZBAYEV Maxat KAZ APPLE TEAM 10:07:58
23. VAINT Dmitriy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:07:59
24. KUCUKBAY Kemal TUR 10:07:59
25. PUZANOV Dmitri RUS 10:07:59
26. MOSIN Sergey RUS 10:07:59
27. DUIUNOV Vladislav RUS 10:08:00
28. BAYEMBAYEV Olzhas KAZ ASTANA CITY 10:08:00
29. VENDELIN Karl-Arnold EST 10:08:00
30. ICEN Izzet TUR 10:08:00
31. ASTAFYEV Stepan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:08:00
32. PAYDAR SHIRVANEHDEH SAJJAD IRI GUN AY TABRIZ TEAM 10:08:02
33. POLIVODA Oleksandr UKR SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:08:05
34. RYBARUK Kostyantyn UKR 10:08:05
35. TSOY Vladimir KAZ ASTANA CITY 10:08:06
36. AZMAN Muhammad Zawawi MAS TEAM SAPURA CYCLING 10:08:06
37. MARUKHIN Daniil KAZ ASTANA CITY 10:08:07
38. KOCAN Emin TUR 10:08:07
39. HAILU HADEGE Yonatan ERI 10:08:07
40. ZHUKOVSKYI Rostyslav UKR 10:08:07
41. OVECHKIN Artem RUS TERENGGANU CYCLING TEAM 10:08:08
42. NATAROV Yuriy KAZ ASTANA CITY 10:08:08
43. OKISHEV Viktor KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:08:08
44. MOHD ZARIFF Muhamad Nur Aiman MAS TEAM SAPURA CYCLING 10:08:09
45. GAHRAMANLI Kanan AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:08:09
46. PRONSKIY Vadim KAZ ASTANA CITY 10:08:10
47. BALYKIN Ivan RUS TORKU SEKERSPOR 10:08:10
48. CAHYADI Aiman INA TEAM SAPURA CYCLING 10:08:10
49. NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:08:10
50. KHARCHENKO Anton KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:08:10
51. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 10:08:10
52. CHSHERBININ Yuriy KAZ APPLE TEAM 10:08:11
53. ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZ ASTANA CITY 10:08:11
54. ZHUKENOV Aspan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:08:11
55. PEREZ MUÑOZ Wilmar Jahir COL TEAM SAPURA CYCLING 10:08:11
56. ATALAY Muhammed TUR TORKU SEKERSPOR 10:08:12
57. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:08:12
58. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 10:08:12
59. HABTEMICHAEL Daniel ERI 10:08:13
60. MANAKOV Viktor RUS 10:08:14
61. ERSHOV Artur RUS 10:08:14
62. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 10:08:14
63. ZEMLYAKOV Oleg KAZ APPLE TEAM 10:08:15
64. RAILEANU Cristian MDA TORKU SEKERSPOR 10:08:15
65. SANKMANN Joosep EST 10:08:15
66. NIÑO CORREDOR Victor COL TEAM SAPURA CYCLING 10:08:16
67. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 10:08:26
68. SUKHOV Maxim RUS 10:08:27
69. PUNG Peeter EST 10:08:29
70. GRECHYN Sergiy UKR LVIV CYCLING TEAM 10:08:31
71. KLEPIKOV Illya UKR LVIV CYCLING TEAM 10:08:33
72. OVSYANNIKOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:08:37
73. VELIEV Telman RUS SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:08:44
74. ZUBAR Vladislav UKR LVIV CYCLING TEAM 10:09:07
75. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 10:09:09
76. KOKLU Mustafa TUR 10:09:12
77. SHIRALIYEV Karim AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:09:46
78. KELLECI Abdulkadir TUR 10:09:54
79. DZHUS Volodymyr UKR LVIV CYCLING TEAM 10:10:01
80. GEBRESILASIE Hanibal ERI 10:10:45
81. MOVCHAN Sergii UKR LVIV CYCLING TEAM 10:11:20
82. NOVAKOVSKYI Vitaliy UKR 10:15:17
83. KEMPI Sander EST 10:15:21
84. SEKER Cebrail TUR 10:15:22
85. MEBRAHTOM Natnael ERI 10:15:28
86. MOKHTARI MEMAR Farhad IRI GUN AY TABRIZ TEAM 10:15:28
87. TURGUT Onur TUR 10:15:28
88. BALKAN Serkan TUR TORKU SEKERSPOR 10:15:32
89. USMANOV Islam KAZ APPLE TEAM 10:15:32
90. KHALEL Sultan KAZ 10:16:01
91. NAJMI BONAB Hossein IRI GUN AY TABRIZ TEAM 10:18:51
92. TUREBEKOV Nurgali KAZ 10:19:02
93. DZOLBA Maxim KAZ 10:19:03
94. UNAL Isak TUR 10:19:26
95. GLADKYY Andriy UKR 10:25:35
96. AKDILEK Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR 10:25:49
97. NISU Oskar EST 10:26:24
98. GÜLMEZ Ibrahim TUR 10:28:31
99. AY Enes TUR 10:28:42
100. UGUZ Muhammed TUR 10:29:38
101. SAFARLI Mikayil AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 10:29:38
102. ERMIS Oguzhan TUR 10:31:22
103. MEREKEYEV Daniyar KAZ 10:36:57
104. SAJEDI Miraref IRI GUN AY TABRIZ TEAM 10:37:46







--- advertisement ---