Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Sundvolden GP 2019 (1.2)
(Hadeland GP)
Norway  /  11 May

(164.4 Km)
Winner: TRONDSEN Trond Hakon

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. TRONDSEN Trond Håkon NOR TEAM COOP 04h07'01''
2. LUNKE Sindre Skjøstad NOR RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04h07'06''
3. VAN MOER Brent BEL 04h07'10''
4. SCHULTZ Jesper DEN TEAM WAOO 04h07'14''
5. VANHOOF Ward BEL 04h07'21''
6. ABRAHAMSEN Jonas NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h07'25''
7. HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR JOKER FUEL OF NORWAY 04h07'27''
8. JACOBS Johan SUI 04h08'11''
9. MADSSTUEN Asbjørn NOR 04h08'17''
10. HINDSGAUL MADSEN Jacob DEN TEAM COLOQUICK 04h09'39''
11. HOEM Bjørn Tore NOR JOKER FUEL OF NORWAY 04h09'39''
12. SLEEN Torjus NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h09'39''
13. LEKNESSUND Andreas NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h09'41''
14. BLIGAARD LYHNE Daniel DEN TEAM COLOQUICK 04h15'55''
15. VANGSTAD Andreas NOR JOKER FUEL OF NORWAY 04h15'57''
16. HAGEN Krister NOR RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04h16'21''
17. HOELGAARD Markus NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h16'23''
18. TRÆEN Torstein NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h16'24''
19. BECH SKOT-HANSEN Aksel DEN TEAM COLOQUICK 04h16'31''
20. KRON Andreas Lorentz DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04h16'39''
21. SVENSLI Sondre Andersson NOR 04h16'43''
22. FLØTTEN Øyvind Brekke NOR 04h16'46''
23. IHLE Ådne NOR 04h16'50''
24. HOLTER Ådne NOR 04h16'52''
25. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 04h16'52''
26. DVERSNES Fredrik NOR 04h16'59''
27. SOTBERG Andre NOR TEAM COOP 04h16'59''
28. RØNNING Vebjørn NOR 04h17'08''
29. AASHEIM Aksel Fischer NOR JOKER FUEL OF NORWAY 04h17'08''
30. PATTYN Steven BEL 04h17'08''
31. KULSET Magnus NOR 04h17'11''
32. VINJEBO Emil Nygaard DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04h17'17''
33. SKRETTEBERG Mathias NOR 04h17'23''
34. STAUNE-MITTET Andreas NOR 04h17'33''
35. SKJELBRED Aleksander Andersen NOR 04h17'49''
36. BEKKEN Jon-Anders NOR 04h18'12''
37. NIELSEN Andreas DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04h18'17''
38. AASHEIM Ludvig Fischer NOR 04h18'28''
39. LUNDER Eirik NOR TEAM COOP 04h18'41''
40. THOMSEN Frederik DEN TEAM WAOO 04h18'42''
41. YSLAND Erik NOR 04h18'42''
42. GULDHAMMER Rasmus DEN TEAM WAOO 04h18'42''
43. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 04h18'42''
44. CHRISTIANSEN Steffen Munk DEN TEAM COLOQUICK 04h18'42''
45. KULSET Kristian NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h18'51''
46. KULSET Sindre NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04h18'55''
47. VABØ Tore Andre Aase NOR 04h18'55''
48. JØRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 04h18'55''
49. SANDBERG Bjørn Helge NOR 04h19'00''
50. WOLD Marius NOR 04h19'07''
51. RØMULD Odin NOR 04h19'16''
52. BLÅLID Marius NOR 04h19'36''
53. FJELLVÅG Asbjørn Slagtern NOR 04h20'19''
54. HEGGØ Andre NOR 04h20'26''
55. FREDRIKSEN Sondre Midtsveen NOR 04h20'27''
56. WENDELBORG Eirik NOR 04h20'43''
57. KNOTTEN Iver Johan NOR 04h20'59''







--- advertisement ---