Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Gylne Gutuer 2019 (1.2)
(Gylne Gutuer GP)
Norway  /  8 September

Edition: 2 (190.0 Km)
Winner: SKJERPING Kristoffer

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SKJERPING Kristoffer M NOR 4:10:25
2. HULGAARD Morten DEN 4:10:25
3. MEEUS Jordi BEL 4:10:32
4. LARSEN Niklas DEN 4:10:32
5. GULDHAMMER Rasmus DEN 4:10:32
6. VERMEERSCH Florian BEL 4:10:32
7. HJEMSÆTER Olav NOR 4:10:32
8. DVERSNES Fredrik NOR 4:10:33
9. JØRGENSEN Mathias Norsgaard DEN 4:10:33
10. RESELL Erik Nordsaeter NOR 4:10:33
11. SKRETTEBERG Mathias NOR 4:10:33
12. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 4:10:33
13. AALRUST Håkon Lunder NOR 4:10:41
14. MORTENSEN Martin DEN 4:10:53
15. JENSEN Frederik Irgens DEN 4:10:54
16. ZIJLAARD Maikel NED 4:10:54
17. WÆRENSKJOLD Søren NOR JOKER FUEL OF NORWAY 4:10:54
18. WOLD Marius NOR 4:10:54
19. BENDIXEN Louis DEN 4:10:54
20. SVENDSEN Simen Nordahl NOR 4:10:54
21. BRULAND Eirik NOR 4:10:54
22. HOOLE Daan NED 4:10:55
23. JACOBS Johan SUI 4:10:55
24. HVIDEBERG Jonas Iversby NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 4:10:55
25. KULSET Kristian NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 4:10:56
26. SCHULTZ Jesper DEN 4:10:56
27. VAN GILS Maxim BEL 4:10:58
28. PALLESEN Jeppe Aaskov DEN 4:10:58
29. LUKKEDAL Øivind NOR JOKER FUEL OF NORWAY 4:11:22
30. RØINÅS Fridtjof Rasin NOR 4:13:13
31. HAGEN Krister NOR RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 4:13:20
32. URIANSTAD Martin Bugge NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 4:13:22
33. HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR JOKER FUEL OF NORWAY 4:15:45
34. MADSSTUEN Asbjørn NOR 4:16:46
35. JOHANSEN Julius DEN 4:17:17
36. BURGER Sven NED 4:18:23
37. MARIT Arne BEL 4:18:23
38. RICE Michael AUS
39. BRYNSRUD Magnus NOR
40. SAUGSTAD Lars NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM
41. WRIGHT Paul NZL
42. BREIVOLD Jon Soeveras NOR
43. BLIKRA Erlend NOR
44. AASVANG Marius NOR
44. BUYLE Christian Edelsteen NOR
46. FJELLVÅG Asbjørn Slagtern NOR
46. HOLSTAD Simon Aspelund NOR
46. WENDELBORG Eirik NOR
49. SKALLEBERG Sondre Nobel NOR
50. DALLAND Jonas Træland NOR
50. IHLE Ådne NOR
52. SØRENSEN Petter NOR
52. BROWN Jonathan USA
54. KLEVGÅRD Kristian NOR
54. ORSET Jonas NOR
56. STRINDIN Joachim NOR
56. SUNDQUIST Mathias NOR
58. FORFANG Ole NOR JOKER FUEL OF NORWAY
59. AULSTAD Brage NOR
60. HELDAHL Sebastian Dreyer NOR
61. WESTAD Rasmus Børset NOR
62. ÅLEHEIM Kim SWE
63. JOHANSSON Albin SWE
63. LORD Samuel SWE
63. WIDEN Dennis SWE
63. EKREN Thomas NOR
67. HORDNES Vebjørn NOR
68. RØMULD Odin NOR
69. HALVORSEN Erik Gellein NOR
69. EIDE Mikkel NOR
69. SANDBERG Bjørn Helge NOR
72. HØVÅS Kristian NOR
73. BJERKVIK Håkon Nore NOR
74. STRAND Peder Dahl NOR
75. LITLERE Erlend NOR
76. HAUGEN Ole Jakob NOR
76. SUNDE Jørgen Strømstad NOR
78. KULSET Magnus NOR
78. VABØ Tore Andre Aase NOR
78. FLØTTEN Øyvind Brekke NOR
81. MIDTSVEEN Sondre NOR
82. KRON Andreas Lorentz DEN
83. FRAFJORD Joakim NOR
83. GILJE Tor Arne NOR
85. TALLAKSEN Leif Christian NOR
85. HAAKONSEN Amund NOR
85. WAAGE Markus NOR
88. KRUL Wessel NED
89. CENTRONE Ivan LUX
89. FRANZ Toni GER
91. MOL Wesley NED
91. KOCKELMANN Raphaël LUX
93. WINTER Laurin GER
94. BROLØS Kristian DEN
94. ALBRECHTSEN Christian Gorm DEN
96. RYTTERSGAARD Sebastian DEN
97. HØIBERG KLINKE Mads DEN
97. UHRE Frederik DEN
99. THOMSEN Frederik DEN
100. FREDERIKSEN Oliver Wulff DEN
101. BURNETT Marcus GBR
101. MCKIBBIN Nic IRL
103. WOOD Reece GBR
103. TRONSTAD Karl Jonas NOR







--- advertisement ---