Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
La Flèche Wallonne Féminine 2020 (1.WWT)
(La Flèche Wallonne - WE)
Belgium  /  30 September

Edition: 23 (124.0 Km)
Winner: VAN DER BREGGEN Anna

2019    



Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VAN DER BREGGEN Anna DLT 03:17:28
2. UTTRUP LUDWIG Cecilie FDJ 00:00:02
3. VOLLERING Demi PHV 00:00:06
4. DEIGNAN-ARMITSTEAD Elisabeth TFS 00:00:11
5. LONGO BORGHINI Elisa TFS 00:00:11
6. MOOLMAN - PASIO Ashleigh CCC 00:00:11
7. HARVEY Mikayla BIG 00:00:11
8. LIPPERT Liane SUN 00:00:18
9. VOS Marianne CCC 00:00:22
10. NIEWIADOMA Katarzyna CSR 00:00:25
11. AALERUD Katrine MOV 00:00:32
12. FISHER-BLACK Niamh BIG 00:00:32
13. BROWN Grace MTS 00:00:37
14. KENNEDY Lucy MTS 00:00:41
15. STEPHENS Lauren TIB 00:00:43
16. CHURSINA Anastasia ALE 00:00:46
17. CAVALLI Marta VAL 00:01:01
18. MACKAIJ Floortje SUN 00:01:11
19. PIETERS Amy DLT 00:01:37
20. BARNES Hannah CSR 00:01:37
21. VAN DEN BROEK - BLAAK Chantal DLT 00:01:54
22. LABOUS Juliette SUN 00:02:02
23. VAN DER BURG Nancy PHV 00:02:05
24. CHABBEY Elise BIG 00:02:08
25. PINTAR Ursa ALE 00:02:10
26. LEVENEZ Sandra ARK 00:02:20
27. KOSTER Anouska Helena PHV 00:02:24
28. ERIC Jelena MOV 00:02:51
29. ROOIJAKKERS Pauliena CCC 00:03:27
30. RAGUSA Katia ASA 00:03:39
31. WINDER Ruth TFS 00:04:00
32. STULTIENS Sabrina CCC 00:04:00
33. FAULKNER Kristen TIB 00:05:46
34. BUJAK Eugenia ALE 00:05:57
35. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 00:06:07
36. NILSSON Hanna PHV 00:06:15
37. CORDON-RAGOT Audrey TFS 00:06:25
38. GARCIA CAÑELLAS Margarita Victoria ALE 00:06:49
39. CROMWELL Tiffany CSR 00:06:52
40. JACKSON Alison SUN 00:06:55
41. PATINO BEDOYA Paula Andrea MOV 00:06:57
42. MAGNALDI Erica WNT 00:06:57
43. BEEKHUIS Teuntje LSL 00:07:01
44. KIRCHMANN Leah SUN 00:07:01
45. MAJERUS Christine DLT 00:07:05
46. BALSAMO Elisa VAL 00:07:07
47. CECCHINI Elena CSR 00:07:07
48. CHAPMAN Brodie FDJ 00:07:10
49. SHAPIRA Omer CSR 00:07:10
50. YONAMINE Eri ALE 00:07:13
51. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV 00:07:15
52. NOSKOVA Nikola BIG 00:07:19
53. CANUEL Karol-Ann DLT 00:07:19
54. CIPRIANI Carmela VAI 00:07:19
55. LELEIVYTE Rasa VAI 00:07:31
56. MUZIC Evita FDJ 00:07:34
57. GAREEVA Aigul CGS 00:08:36
58. NOVOLODSKAIA Mariia CGS 00:08:36
59. KLIMOVA Diana CGS 00:09:09
60. VAN DE VEL Sara CTL 00:09:22
61. KONONENKO Valeriya CTL 00:09:50
62. SOUYRIS Manon CMW 00:10:54
63. SWINKELS Karlijn PHV 00:10:54
64. LAURANCE Typhaine ARK 00:10:54
65. VERHULST Gladys ARK 00:10:54
66. HAMMES Kathrin WNT 00:10:54
67. STEIGENGA Nicole DVE 00:10:54
68. WILLIAMS Georgia MTS 00:10:54
69. RIJKES Sarah WNT 00:10:54
70. GUILMAN Victorie FDJ 00:11:01
71. KESSLER Nina TIB 00:11:03
72. GRANGIER India CMW 00:11:03
73. VIECELI Lara WNT 00:11:03
74. SCHWEINBERGER Christina DVE 00:11:09
75. BUURMAN Eva DLT 00:11:12
76. RATTO Rossella CCT 00:11:12
77. BUYSMAN Nina PHV 00:11:12
78. WIEL Jade FDJ 00:11:12
79. DUVAL Eugénie FDJ 00:11:12
80. DIXON Leah TIB 00:11:12
81. LUCAS Sharlotte TIB 00:11:12
82. HOUDIN Coralie ARK 00:11:12
83. LETH Julie WNT 00:11:12
84. BERTIZZOLO Sofia CCC 00:11:12
85. GUDERZO Tatiana ALE 00:11:16
86. PALADIN Soraya CCC 00:11:16
87. RYAN Alexis CSR 00:11:20
88. GUAZZINI Vittoria VAL 00:11:20
89. ASENCIO Laura WNT 00:11:20
90. BORGHESI Letizia VAI 00:11:20
91. OLAUSSON Wilma SUN 00:11:26
92. ABGRALL Noémie CMW 00:11:28
93. GONZALEZ BLANCO Alicia MOV 00:11:51
94. GALIMULLINA Iulia CGS 00:14:10
95. VAN DEN STEEN Kelly CCT 00:14:42
96. DOCX Mieke DVE 00:14:42
97. MEERTENS Lone LSL 00:14:42
98. SHARPE Alice CTL 00:14:46
99. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOV 00:14:46
100. TRIAS JORDAN Mireia MAT 00:14:46
101. ALLEN Jessica MTS 00:15:09
102. POLLICINI Silvia VAL 00:15:17
103. KULYNYCH Olha CTL 00:15:20
104. ENSING Janneke MTS 00:15:47








--- advertisement ---